Egypt

Egypt – dovolená v ráji potápění a pyramid

   VÍTEJTE V EGYPTĚ!

 

Egypt, země na severu Afriky, je vzdálená jen 4,5 hodiny letu z Prahy. Turisté milují Egypt hlavně ze dvou důvodů: pro úžasné potápění mezi korálovými útesy na pobřeží Rudého moře a pro unikátní památky starověkého Egypta v povodí Nilu, od Abú Simbelu na jihu přes Luxor a Káhiru až po Alexandrii na severu. Egypt toho ale skrývá mnohem víc, můžete se vydat do pouště na hřbetu velblouda, na plavbu po Nilu, dokonce si můžete zahrát golf. Pro vstup do země nepotřebujete žádné složité formality ani povinné očkování.

Cheopsova pyramida v Gíze
Pobřeží Rudého moře, Egypt

Proč na dovolenou právě do Egypta?

  • Pro jeho klima, které je příjemné po celý rok. Egypt je ideální místo dovolené pro všechny, kdo touží po slunci a vyhřátém moři kterékoliv roční období.
  • Pro pláže z jemného písku s pozvolným vstupem do vody, ideální pro lenošení i malé děti.
  • Pro fantastické potápění v Rudém moři s čistou teplou vodou a fascinujícím světem korálových útesů. Díky množství kvalitních potápěčských center se do hlubin podívají i úplní začátečníci.
  • Pro pyramidy a chrámy starověké civilizace i památky z doby křesťanské i islámské.
  • Pro možnost vyrazit na projížďku do pouště.
  • Pro levné nákupy, orientální atmosféru souků a zajímavou kuchyni s mixem afrických, arabských a středomořských chutí.
Pyramidy v Gíze, Egypt
Pláž v Egyptě
Náš tip: Láká vás dovolená v Egyptě? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Egypta.

Kam na dovolenou do Egypta?

Největším magnetem je pobřeží Rudého moře a celoročně příznivé klima. Je jedno, zvolíte-li africkou stranu s letovisky Hurghada a Marsa Alam, či Sharm El Sheikh na Sinajském poloostrově. Teploty vzduchu se v jednotlivých místech liší jen mírně, moře je krásně čisté všude.
Plavba po Nilu jako za starých časů
Relaxace na hotelové pláži, Egypt

Otázky a odpovědi o Egyptě

Proč se vydat na dovolenou do Egypta?
Jaká letoviska v Egyptě jsou nejhezčí?
Jak dlouho se letí do Egypta?

Mapa - Egypt


Nejlépe hodnocené hotely - Egypt