Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

Madeira

img Pojeďte s námi! Cena již od 14 390 Kč

VÍTEJTE NA MADEIŘE!

Sopečný ostrov Madeira se proslavil pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou. Za obchody sem zajížděl již Kryštof Kolumbus a Madeira byla i jednou z jeho zastávek na první plavbě za objevením Ameriky. Je jednou z posledních lokalit s téměř nedotčenou přírodou – ne nadarmo se jí také říká „Ostrov věčného jara“. Madeira láká návštěvníky po celý rok svým teplým a vlhkým klimatem a bujnou subtropickou vegetací. Charakterizují ji hory, zeleň, moře s nádherným pobřežím a záplava květin. Objevte s námi všechny barvy a vůně Madeiry!

Madeira

Madeira je portugalské souostroví v Atlantském oceánu se statusem autonomní oblasti. Portugalci se vylodili na Madeiře roku 1419 v zátoce u dnešního Machica. Samotný název ostrova je odvozen z portugalského „ilha da madeira“ – „ostrov dřeva“. Pyšní se bohatou a nespoutanou přírodou, ze které se tají dech. Turisti obdivují skalnaté soutěsky, stezky vedoucí kolem typických zavodňovacích kanálů – tzv. levád, nekonečné množství úchvatných vyhlídek, jedinečnou floru ostrova. Ostrov je protkán relativně hustou sítí dobře značených turistických stezek. Pico Ruivo je 1 862 m vysoká sopka a zároveň je nejvyšší horou celého ostrova. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C. Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok.

Madeira  Madeira

Celoroční příznivé subtropické podmínky prospívají zejména madeirské flóře, která je zde skutečně unikátní a patří do tzv. oblasti Makaronésie, která se vyznačuje mnoha endemickými druhy rostlin, z nichž nejznámější je dracéna, neboli dračinec, podobný africkému baobabu. Obdivovatelé květin a rostlin často míří do zahrad a parků, z nichž nejznámější je Jardin botanico da Madeira ve Funchalu. Orchideje, myrty, strelície, lilie, bromélie a mnoho dalších rostlin je k vidění právě zde. Unikátní jsou na Madeiře vavřínové pralesy, které jsou zdrojem koření u nás nazývaného bobkový list. Zdejší lesy, chráněné organizací UNESCO, se rozkládají se na 15. tis. hektarech. Krásu květin a přírody na Madeiře opěvují slavnosti a festivaly.

Madeira  Madeira

Cestovní doklady – víza
Při turistických cestách na Madeiru vám postačí jednoduchý cestovní doklad, jakým je platný cestovní pas nebo občanský průkaz, způsobilý pro cestování v EU. Pro pobyt, který nepřesáhne dobu tří měsíců, nebudete potřebovat žádné vízum. Při odletu není vyžadována žádná odletová taxa.

Elektřina, mobilní telefony, internet
Napětí v rozvodné síti je podobné jako u nás, 230 V. Na ostrově Madeira jsou zásuvky a vidlice stejného typu jako například v Německu. Kompatibilní jsou také eurovidlice, které se často používají i u nás. Madeira je autonomní oblastí Portugalska, pokud máte ve svém mobilním telefonu evropský roaming, bude vám zde fungovat bez problémů. Na ostrově se nachází několik internetových kaváren, cena za připojení se pohybuje okolo 5 EUR/hod. Dále zde nalezneme nespočetné množství podniků a hotelů, které disponují bezdrátovým připojením Wi-Fi.

Gastronomie
Madeirská kuchyně je jednoduchá a naprosto vynikající. Mezi příklady z národních specialit lze uvést černou rybu espada, nebo kusy hovězího masa na špízu zvané espetada. Jako příloha je vhodný madeirský nekvašený chléb. Mezi typické nápoje pak patří vyhlášené madeirské víno.

Klima
Madeira bývá často označována za „ostrov věčného jara“ a tak se zde můžete těšit na příjemné klima, které trvá po celý rok. Počasí se podobá našemu jaru či časnému létu, v horách je potřeba počítat s nižšími teplotami a vyšší vlhkostí, přizpůsobte tomu tedy své oblečení.

Pláž – plavání
Vzhledem k tomu, že je ostrov vulkanického původu, nachází se zde málo přírodních pláží. Vstupy do moře u hotelů umožňují vybudovaná mola či umělé písečné pláže. Prainha je jediná přírodní písečná pláž a nachází na východním výběžku Ponta do Sao Lorenco. Na okraji hlavního města pak nalezneme pláž oblázkovou, zvanou Praia Formosa.

Turistika
Ostrov Madeira je ideálním místem pro pěší turistiku. Nam malém kousku země zde nalezneme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady s orchidejemi. Slavné jsou turistické trasy podél zavlažovacích kanálů, tzv. levád. Jedná se především o nenáročné cesty, které zvládne opravdu každý. Pokud jste zdatnější turisté, vydejte se na nejvyšší horu ostrova Pico de Ruivo a budete zajisté spokojeni.

Spropitné
Výše spropitného se udává od 0,5 EUR. Samozřejmě záleží také na tom, jak jste s danou službou spokojeni.

Pronájem auta
Zapůjčení automobilu stojí okolo 30 EUR/den a benzín vychází zhruba na 1 litr za 1,60 EUR. Na ostrově nalezneme velké množství autopůjčoven, stačí si jen vybrat auto dle vlastního vkusu a potřeby. Ceny v půjčovnách se mohou lišit. Všude jsou prudké a klikaté cesty, řidič by měl být zkušený a měl by počítat s náročnější jízdou než v ČR. Pokud si chcete v sezóně půjčit auto na určitou dobu, je jistější provést rezervaci už před cestou. Doporučujeme sjednat plné cestovní pojištění za cenu 280 Kč/vůz/den.

Madeira  Madeira

 
Pojeďte s námi! Cena již od 14 390 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Funchal
  • Časový posun: - 1 hodina
  • Úřední jazyk: portugalština

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +351
  • Velvyslanectví: Honorární konzulát České Republiky, Avenida Santiago Menor 23, 9060-056 Funchal
  • Telefon: +351/291 231 337

Měna

  • Měna: Euro (EUR)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 21 °C
zítra 21 °C
pondělí 20 °C
úterý 21 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / EUR
1,00 € = 27,02 Kč (k 28. 05. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
tipEXIM T!P
Madeira Funchal
 
od 16 890 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 9. 10. 2020 (Praha)
 
img
Madeira Machico
 
od 16 690 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 9. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Madeira Canico
 
od 15 890 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 9. 10. 2020 (Praha)
 
img
Madeira Funchal
 
od 14 390 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 2. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Madeira Funchal
 
od 18 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 5. 10. 2020 (Praha)
 
img
Madeira Calheta
 
od 19 890 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 2. 10. 2020 (Praha)
 
img
Madeira Funchal
 
od 14 990 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 9. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Madeira Canico
 
od 17 790 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 2. 10. 2020 (Praha)
 
img
qualityEXIM QUALITY
Madeira Canico
 
od 18 990 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 2. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Madeira Canico
 
od 14 890 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 9. 10. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace