1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Báječný Senegal: vydejte se na exotickou dovolenou do Afriky

Báječný Senegal: vydejte se na exotickou dovolenou do Afriky

Čtvrtek, 3.2.2022

Báječný Senegal: vydejte se na exotickou dovolenou do Afriky

Na co se během zájezdu do Senegalu můžete těšit a co by vám nemělo uniknout?

Základní informace o Senegalu

Podivuhodný, pestrobarevný, neopakovatelný, přitom přátelský a bezpečný: Senegal je snadno dostupná exotika na nejzápadnějším výběžku Afriky. Zemi zhruba dvakrát větší než Česká republika z jedné strany lemuje pobřeží Atlantiku, na severovýchodě žhne nekonečná Sahara a na jihu rostou vlhké tropické pralesy. Sousedí s Mauritánií, Mali, dvojicí Guineí a v jižní části její území roztíná hadovitě se vinoucí Gambie. Miliónové hlavní město Dakar proslulo jako cíl slavné motoristické soutěže.

Prázdné pláže na dovolené v Senegalu

Proč jet na dovolenou do Senegalu

7 důvodů, které lákají k prožití vaší dovolené v Senegalu:

  • Klidné pláže: skvělé koupání na širokých písečných plážích bez davů turistů si zamiluje celá rodina včetně menších dětí, které se nemusí obávat velkých vln.
  • Bez víza: na exotickou dovolenou do Senegalu stačí cestovní pas s platností 3 měsíce po návratu z destinace.
  • Žádné očkování: turisté s očkováním proti covidu-19 cestují tam i zpět bez testů, vakcinace ovšem není povinná (sledujte aktuální vstupní a návratové podmínky).
  • Dobrá dostupnost: nové letiště Blaise Diagne se nachází kousek od Dakaru i hotelové zóny Petite Côte kolem města M´Bour.
  • Kvalitní servis: kdykoliv se můžete obrátit na zkušeného českého delegáta, který v Senegalu žije už několik let.
  • Obecná bezpečnost: nejen v turistických lokalitách se lze bez obav procházet, zavítat do lokálních kaváren a poznávat atmosféru zdejšího života.
  • Příjemné počasí: do Senegalu se jezdí v průběhu celého roku – během suchého období od listopadu do května se teploty na pobřeží pohybují kolem 25 °C, ve vlhkém období je tepleji a více prší.

Tipy na výlety za zajímavostmi v Senegalu

Letecký pohled na ostrůvek Fadiouth
Žirafa v rezervaci Bandia

Malebnému ostrůvku Fadiouth se přezdívá „Mušlový“, neboť vznikal dlouhá století vršením ohromného množství mušlí. Na safari v přírodní rezervaci Bandia uvidíte nosorožce, pštrosy, zebry nebo žirafy a při troše štěstí také antilopu Derbyho, o jejíž záchranu zde usilují čeští odborníci.

Pevnost na ostrově Otroků
Růžové jezero Retba

Ostrov otroků (Gorée, součást UNESCO) připomíná pohnutou historii obchodu s otroky, kteří odsud byli mezi 15. do 19. stoletím loděmi dopravováni do Ameriky. Přízvisko „Růžové“ si jezero Retba vysloužilo sytě růžovým zbarvením, která se projevuje v závislosti na ročním období, slunečním svitu a množství speciálních řas žijících ve vodě.

Ptačí hejno nad lagunou Somone
Strom baobab v Senegalu

Laguna Somone v letovisku stejného jména (kam míří naše zájezdy do Senegalu) se pyšní okolními krásnými plážemi, poklidnou atmosférou a hejny exotického ptactva. Lanový park Accrobaobab Adventure využívá hojného rozšíření baobabů v Senegalu, stromů nezaměnitelného tvaru a velikosti.

Ostrůvek Ngor u senegalského pobřeží
Poušť Lompoul

Původně liduprázdný ostrov Ngor sice v posledních letech zaplnila turistická zařízení všeho druhu, pozorování východu i západu slunce je tady však kouzelné dosud. Velkou část Senegalu zabírá písečná poušť, z turistických oblastí to je nejblíže do písečného království Lompoul.

Doporučujeme hotely v Senegalu

Načítám...

Další články

Máme pro vás 10 tipů, proč musíte aspoň jednou v životě na dovolenou do Vietnamu. Pláže ostrova Phu Quoc, nejdelší skleněný most na světě, nádherná příroda, skvělé jídlo – a zájezdy do Vietnamu jsou teď navíc snadno dostupné bez mezipřistání!
Inspirujte se desítkou tipů, jak si užít dovolenou na Kubě. Plavání s delfíny, stará Havana, krásné pláže, úžasné údolí Viñales, rybaření, potápění a další aktivity. Zájezdy na Kubu jsou nyní rychle a pohodlně bez mezipřistání!
Zapomeňte na hodinová čekání na letištích a vyrazte s námi na exotickou dovolenou bez složitého přestupování. Dopřejte si jedinečnou cestu na palubě luxusních letadel nabízejících pohodlný a především rychlejší let. Do destinace přiletíte naprosto odpočinutí a připravení si užít nezapomenutelné chvíle na bílých plážích obklopených křišťálově modrým mořem.
Pomáhat je lidské, a pokud se takový příklad objeví v cestovním ruchu, máme z něho dvakrát větší radost. Přesně takový je příběh paní Terezy, který ukazuje a inspiruje, jak málo stačí k tomu, abychom někoho udělali alespoň o trošku šťastnějším.
Jordánsko je zemí nevšedních zážitků jako výlet do pouště, potápění u korálů či prohlídka památek v čele s Petrou, městem vytesaným do skály Nabatejci. Přesvědčte se sami a objevte skvělou kombinaci výletů a pohodové relaxace v luxusních letoviscích Jordánska.
Poznejte to nejhezčí ze Sicílie, přírodu Norska, historii na Maltě, krásy portugalského pobřeží a Španělska či tajuplnou Anglii v rámci poznávacího zájezdu..