1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Báječný Senegal: vydejte se na exotickou dovolenou do Afriky

Báječný Senegal: vydejte se na exotickou dovolenou do Afriky

Čtvrtek, 3.2.2022

Báječný Senegal: vydejte se na exotickou dovolenou do Afriky

Na co se během zájezdu do Senegalu můžete těšit a co by vám nemělo uniknout?

Základní informace o Senegalu

Podivuhodný, pestrobarevný, neopakovatelný, přitom přátelský a bezpečný: Senegal je snadno dostupná exotika na nejzápadnějším výběžku Afriky. Zemi zhruba dvakrát větší než Česká republika z jedné strany lemuje pobřeží Atlantiku, na severovýchodě žhne nekonečná Sahara a na jihu rostou vlhké tropické pralesy. Sousedí s Mauritánií, Mali, dvojicí Guineí a v jižní části její území roztíná hadovitě se vinoucí Gambie. Miliónové hlavní město Dakar proslulo jako cíl slavné motoristické soutěže.

Prázdné pláže na dovolené v Senegalu

Proč jet na dovolenou do Senegalu

7 důvodů, které lákají k prožití vaší dovolené v Senegalu:

  • Klidné pláže: skvělé koupání na širokých písečných plážích bez davů turistů si zamiluje celá rodina včetně menších dětí, které se nemusí obávat velkých vln.
  • Bez víza: na exotickou dovolenou do Senegalu stačí cestovní pas s platností 3 měsíce po návratu z destinace.
  • Žádné očkování: turisté s očkováním proti covidu-19 cestují tam i zpět bez testů, vakcinace ovšem není povinná (sledujte aktuální vstupní a návratové podmínky).
  • Dobrá dostupnost: nové letiště Blaise Diagne se nachází kousek od Dakaru i hotelové zóny Petite Côte kolem města M´Bour.
  • Kvalitní servis: kdykoliv se můžete obrátit na zkušeného českého delegáta, který v Senegalu žije už několik let.
  • Obecná bezpečnost: nejen v turistických lokalitách se lze bez obav procházet, zavítat do lokálních kaváren a poznávat atmosféru zdejšího života.
  • Příjemné počasí: do Senegalu se jezdí v průběhu celého roku – během suchého období od listopadu do května se teploty na pobřeží pohybují kolem 25 °C, ve vlhkém období je tepleji a více prší.

Tipy na výlety za zajímavostmi v Senegalu

Letecký pohled na ostrůvek Fadiouth
Žirafa v rezervaci Bandia

Malebnému ostrůvku Fadiouth se přezdívá „Mušlový“, neboť vznikal dlouhá století vršením ohromného množství mušlí. Na safari v přírodní rezervaci Bandia uvidíte nosorožce, pštrosy, zebry nebo žirafy a při troše štěstí také antilopu Derbyho, o jejíž záchranu zde usilují čeští odborníci.

Pevnost na ostrově Otroků
Růžové jezero Retba

Ostrov otroků (Gorée, součást UNESCO) připomíná pohnutou historii obchodu s otroky, kteří odsud byli mezi 15. do 19. stoletím loděmi dopravováni do Ameriky. Přízvisko „Růžové“ si jezero Retba vysloužilo sytě růžovým zbarvením, která se projevuje v závislosti na ročním období, slunečním svitu a množství speciálních řas žijících ve vodě.

Ptačí hejno nad lagunou Somone
Strom baobab v Senegalu

Laguna Somone v letovisku stejného jména (kam míří naše zájezdy do Senegalu) se pyšní okolními krásnými plážemi, poklidnou atmosférou a hejny exotického ptactva. Lanový park Accrobaobab Adventure využívá hojného rozšíření baobabů v Senegalu, stromů nezaměnitelného tvaru a velikosti.

Ostrůvek Ngor u senegalského pobřeží
Poušť Lompoul

Původně liduprázdný ostrov Ngor sice v posledních letech zaplnila turistická zařízení všeho druhu, pozorování východu i západu slunce je tady však kouzelné dosud. Velkou část Senegalu zabírá písečná poušť, z turistických oblastí to je nejblíže do písečného království Lompoul.

Doporučujeme hotely v Senegalu

Další články

Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Nenechte si utéct nejvyšší slevy, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 30. 9. Ať už vás lákají blízká moře či exotika, nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Jih Řecka ukrývá region plný nádherných pláží, klidných letovisek a turistických zajímavostí v čele s takřka nekonečným množstvím antických památek. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Peloponésu.
Podívejte se, proč si na dovolenou vybrat řeckou Lefkadu, které letovisko je to pravé pro vás a inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa Lefkady, jež stojí za vidění.
Santorini slibuje mnohem víc než krásné pláže. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, kráter utopené sopky, místa z dob antiky i středověku a slaďoučké víno. Inspirujte se, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.
Africký klenot Tunisko, to nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou naplno.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím