1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kefalonie a jejích 5 půvabů

Poznejte Kefalonii a jejích 5 půvabů na last minute

Pondělí, 12.9.2022

Poznejte Kefalonii a jejích 5 půvabů na last minute

Nejkrásnější pláže, mořské želvy, podzemní jeskyně, lahodné víno, typické řecké vesničky a božský klid – představujeme vám Kefalonii. Největší z Jónských ostrovů se pyšní několika hlavními půvaby, za nimiž si během vaší dovolené na Kefalonii můžete udělat výlet.

5 tváří Kefalonie aneb tipy na výlety

  1. Poklidné pláže hrající všemi barvami
  2. Želvy, delfíni a horští koně
  3. Lokální víno a taverny s řeckými specialitami
  4. Tradiční vesničky s kouzelnou atmosférou
  5. Tajemné krápníkové jeskyně

Půvab zdejších pláží

Je libo pláž s bílými oblázky, nebo snad s červeným pískem?
Pláž Myrtos

Myrtos Beach

Lokalita
Severní pobřeží, cca 8 km severozápadně od Agia Effimia a 17 km od oblíbeného letoviska Sami

Náš názor
Pláž Myrtos právem patří k nejkrásnějším plážím světa. Výlet k této pláži s droboučkými bílými oblázky a moře v nejkrásnějších odstínech modré vás přenesou daleko do exotiky. Bělostné vápencové útesy porostlé zelení vás však upozorní, že takto krásné pláže máme i v Evropě. A co teprve ty západy slunce!
 
Pláž Xi

Xi Beach

Lokalita
Na jihu kefalonského poloostrova Paliki, poblíž města Lixouri

Doporučený hotel
Cephalonia Palace **** (jen pár kroků od pláže Xi, ideální hotel pro rodiny s dětským klubem Mango)

Náš názor
Známá pláž Xi stojí za návštěvu nejen díky unikátní červené barvě písku, ale i pro křišťálově čistou modrou vodu moře a ocenění Modrá vlajka. Díky pozvolnému vstupu do vody a klidnému moři ji můžeme doporučit i rodinám s dětmi.

Krásy kefalonské přírody

Výhled z Ainos, nejvyšší hory Jónských ostrovů

Pohoří Ainos s divokými koňmi

Lokalita
Táhne se ze severu na jihovýchod Kefalonie (severní polovina je dostupná ze střediska Sami, jižní z KaravadosuPorosu či Skaly)

Náš názor 
Národní park Ainos je rájem pro všechny milovníky přírody – můžete zde spatřit různé druhy rostlin, plazů, želv, sokolů i divokých koní a naskytnou se vám neskutečné výhledy.
Skákající delfíni

Plavby lodí a delfíni

Lokalita 
Na blízké ostrovy Ithaka či Lefkada plují lodě z různých letovisek Kefalonie, oblíbeným výchozím střediskem je Sami

Náš názor 
Proslulá Ithaka z Homérových eposů Ílias a Odyssea je od Kefalonie oddělená jen 4 km širokým průlivem, takže by byla škoda neudělat si na ni během dovolené výlet. Kromě pláží vás na Ithace čekají borové lesy, cypřišové a olivové háje i několik klášterů. Během plavby navíc můžete spatřit delfíny! Hlavně kvůli nim se mnoho turistů vydává na plavbu lodí také na vzdálenější Lefkadu.
Želva kareta v přístavu Argostoli

Mořské želvy

Lokalita
Hlavní město Argostoli u letoviska Lassi

Doporučený hotel 
Lassi *** (perfektně hodnocený hotel se nachází nedaleko krásných pláží a zároveň v blízkosti hlavního města Kefalonie)

Náš názor
Pokud se vydáte během dovolené na Kefalonii na výlet do hlavního města Argostoli za jeho romantickými uličkami a historickými budovami, určitě si hned ráno udělejte chvilku na procházku podél přístavu po pobřežní promenádě, kde můžete želvy spatřit. Na světě existuje jen málo hlavních měst, kde na vás čekají mořské želvy!

Kulinářské zázraky řecké kuchyně

Čím může být kefalonská kuchyně výjimečnější než řecká kuchyně? No přece vínem! Během dovolené na Kefalonii můžete podniknout výlet do vinařství Robola ve vnitrozemí ostrova.
Skleničky s bílým vínem

Víno Robola

Lokalita
Vnitrozemí (jih Kefalonie), cca 8 km severně od letoviska Karavados

Náš názor
Kefalonské suché bílé víno Robola má svůdné aroma citrusových plodů s náznakem medu a je opravdu lahodné. Pokud nejste právě milovníci vína, určitě si nenechte ujít alespoň ochutnávku tradičních řeckých specialit a čerstvých mořských plodů v jedné z mnoha taveren.

Atmosféra tradičních vesniček

Assos

Assos

Lokalita
V srdci vysokých útesů na západním pobřeží Kefalonie cca 25 km severozápadně od letoviska Sami

Náš názor
Malebná vesnička Assos je jedním z nejspanilejších míst ostrova. Barevné domečky, úzké uličky, útulné kavárny, krásná pláž a ruina benátského hradu z 16. století přímo vybízejí udělat si do Assosu výlet.
Agia Effimia

Agia Effimia

Lokalita
Na severním konci zátoky Sami

Náš názor
Poklidné letovisko u stejnojmenné vesničky Agia Effimia je spíše než k plážové turistice vhodné jaké výchozí bod zajímavých výletů. Líbit se tady bude cestovatelům hledajícím klid a toužícím dozvědět se něco o způsobu života místních obyvatel. V uličce kolem nevelkého přístavu se nachází příjemné restaurace, taverny i obchůdky se suvenýry.

Tajemství kefalonských jeskyní

Jezero Melissani

Jeskyně Melissani

Lokalita
Několik set metrů od východního pobřeží Kefalonie, na okraji střediska Karavomilos (3 km od Sami)

Náš názor
V teplém babím létě vám přijde návštěva tajemného jezera a příjemně chladné jeskyně Melissani vhod. Jezero je směsicí sladké a slané křišťálově čisté vody, a můžete se po něm vydat na projížďku loďkou, která vás zaveze až do tzv. jeskyně nymf s magickou atmosférou.
Jeskyně Drogarati

Jeskyně Drogarati

Lokalita
Asi 3 km jižně od letoviska Sami

Náš názor
Výlet do krápníkových jeskyní, které podle legendy kdysi obýval drak, je splněným snem nejen pro rodiny s dětmi. Udiví vás krásou své krápníkové výzdoby s pestře zbarvenými stalaktity a stalagmity i jedinečnou akustikou, díky které se využívá k pořádání hudebních představení. V jeskyních je stálá teplota 18 stupňů, takže se zde příjemně osvěžíte.

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.