Lefkada

Dovolená s kontrastem bílých pláží, tyrkysových vod a zelených kopců

Vítejte na Lefkadě!

Vítejte na Lefkadě!

Každý kousek řeckého ostrova Lefkada vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody. Členité pobřeží plné zátok a okouzlujících pláží, křišťálově čisté moře, zelení porostlé kopce a hory, to všechno vytváří úžasný dovolenkový koktejl, jehož tajnou ingrediencí, která z Lefkady činí naprostou lahůdku, je poklidná atmosféra daleko od davů turistů.

Poznejte s námi jeden z nejkrásnějších Jónských ostrovů ležící u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Lefkadě.

Věděli jste, že Lefkada je jediným řeckým ostrovem, na který se nemusíte přepravovat pouze po vodě nebo vzduchem? Lefkadu spojuje s pevninou most. Bránou ostrova je hlavní město Lefkas, které je zároveň správním centrem.

4 důvody, proč na dovolenou na Lefkadu

  • Jedny z nejkrásnějších pláží celého Řecka i světa (např. Egremni, Porto Katsiki)
  • Fascinující zeleň typicky řecké přírody (olivovníky, platany, borovice, vinná réva, cypřiše)
  • Ostrov s tradičními řeckými vesničkami stále ještě nedotčený masovým turismem
  • Zdravá řecká kuchyně
Pláž Porto Katsiki, Lefkada

Kam na dovolenou na Lefkadu

Jaká jsou nejpopulárnější letoviska Lefkady?

Vassiliki

Původní rybářská vesnice Vassiliki lemovaná hradbou zelení porostlých hor se nachází při zálivu ve středu jižního pobřeží Lefkady. Jde o místo pro poklidnou dovolenou u dlouhé oblázkové a písčito-oblázkové pláže, které nabízí ideální podmínky pro windsurfing – dle odborníků jedny z nejlepších na světě. I přes poklidnou atmosféru zde nechybí taverny rozeseté po nábřeží, které jsou otevřené až do pozdních večerních hodin. Z přístavu pravidelně vyjíždějí výletní lodě po širokém okolí – dovezou vás například na krásnou pláž Agiofili. Poloha letoviska je skvělá jako výchozí bod pro výpravy za poznáním západního pobřeží ostrova.

Transfer z letiště: cca 60 minut

Nidri

Letovisko Nidri díky svému nádhernému okolí, nabídce vodních sportů a možnostem zábavy patří mezi nejvyhledávanější místa pro dovolenou na Lefkadě. Z úzké písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře se naskýtá pěkný výhled na blízké ostrovy a ostrůvky, z nichž nejznámější je ostrůvek Skorpios. Koupání je zde ideální pro všechny věkové skupiny. Směrem do vnitrozemí se až do výšky 1 100 m vypíná členité pohoří. Nidri leží ve střední části východního pobřeží Lefkady.

Transfer z letiště: cca 45 minut

Pláž Agiofili, Lefkada
Pláž Mikros Gialos, Lefkada
Náš tip: Láká vás dovolená na Lefkadě? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Lefkadu.

Ligia

Ligia je ideálním místem pro strávení poklidné dovolené na dosah oblíbených lefkádských turistických cílů. Tato rybářská vesnička s tradiční řeckou atmosférou se nachází 5 km od hlavního města Lefkady a 10 km od oblíbeného letoviska Nidri, s nimiž je spojena autobusovou dopravou. V centru vesničky najdete restaurace servírující tradiční jídla řecké kuchyně i výběr ryb, obchody a bary.

Transfer z letiště: cca 30 minut

Agios Nikitas

Pokud si ideální dovolenou na Lefkadě představujete na nejkrásnějších plážích, vyberte si letovisko Agios Nikitas. Jde o velice romantické místo a skvělý výchozí bod k návštěvě jedinečných pláží (např. Milos, Kathisma, Pefkoulia), které jsou klenotem Lefkady. Dny jsou zde ve znamení koupání či poznávání hlavního města a teplé večery lákají k posezení v romantických řeckých tavernách. Všude kolem se naskýtají nezapomenutelné výhledy na romantickou krajinu, tyrkysové moře a bělostné pláže. Agios Nikitas leží při západním pobřeží Lefkady v oblasti přírodní rezervace.

Transfer z letiště: cca 50 minut

Hlavní město Lefkada
Lefkada

Otázky a odpovědi o dovolené na Lefkadě

Čím je Lefkada známá?
Která část Lefkady je nejlepší na dovolenou?
Kde je Lefkada?