Lefkada

Objevte s námi to nejkrásnější, co Lefkada nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ LEFKÁDA!

Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody. Členitý povrch i pobřeží ostrova jej předurčuje k tomu, abyste se zastavili v běhu všedních dnů a vychutnávali nádherné scenérie, které vytvářejí zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Okouzlující pláže Lefkady bývají často označovány za nejkrásnejší v celém Řecku, táhnou se po obvodu Lefkády, čítajícím přes 100 kilometrů.

Lefkáda

Lefkáda je jedním z Jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Po obvodu Lefkády, čítajícím přes 100 kilometrů, se táhnou dlouhé, okouzlující pláže. Bývají často označovány za ty nejkrásnější v celém Řecku, některé dokonce i ve světovém měřítku (např. Porto Katsiki, Egremni). Úchvatným scenériím propadají nejenom návštěvníci zdejších hotelů, ale i fotografové, kteří oceňují kontrast bílých pláží a neuvěřitelně tyrkysových vod se sytě zelenou vegetací na skalách u pobřeží. Lefkáda zůstala v minulých letech stranou zájmu masivního turistického průmyslu, proto zde můžete ještě i dnes obdivovat nedotčená zákoutí a sledovat tradiční život na řeckých vesnicích. Je jediným ostrovem, na který se nemusíte přepravovat pouze po vodě nebo vzduchem, ale také po souši. To umožňují dva mosty, jež spojují Lefkádu s pevninou. Bránou ostrova je hlavní město Lefkas s přibližně sedmi tisíci obyvateli, které je zároveň správním centrem prefektury.

Lefkáda  Lefkáda

Celý ostrov je typický svou úrodností a bujnou vegetací, která je výsledkem bohatého srážkového úhrnu zejména v zimních a jarních měsících. Zahlédnout zde návštěvník může všechny tradiční řecké rostliny – olivovníky, platany, borovice, vinnou révu, cypřiše a celou řadu barevně kvetoucí flóry. A kde prospívá zeleň, se přirozeně daří i fauně. Běžně lze pozorovat některé druhy divokého ptactva, z domácích zvířat ovce a kozy. Všechny tyto krásy lze obdivovat buď při pěších procházkách, cyklistických výletech nebo projížďce autem. Můžete zajet třeba na Mys Lefkatas (Dukato). Nachází se na nejjižnějším výběžku ostrova a je jedním z nejznámějších míst na celé Lefkádě. Jeho minulost sahá až do antiky. Již Homér se zmiňuje o bílých útesech tohoto mysu a dokonce sem umísťuje jeden z možných vstupů do Hádovy říše, poněvadž mnoho námořníků zde nalezlo svou smrt. Podle antických mýtu byla bohyně Afrodita první, která skočila do hlubin moře, aby zapomněla na milovaného Adonise, jehož smrt je navždy rozdělila. Podle legendy na tomto místě ukončila svůj život také básnířka Sapfó. Sapfó byla největší básnířkou antické doby, byla nazývána desátou múzou. Je to právě ona, která tento mys proslavila. Podle ní také nese jeden ze svých názvu Kavos Kyras což znamená mys paní.

Lefkáda  Lefkáda

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava do Prevezy v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 15denního zájezdu na 14 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 8denního zájezdu 7 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a turistická taxa.

Turistická taxa
Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* – 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* – 1,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 4* - 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5*– 4 EUR/pokoj/den.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

VASSILIKU
Toto kouzelné a klidné letovisko se nachází ve středu jižního pobřeží ostrova. Původně rybářská vesnice, lemovaná hradbou zelení porostlých hor, nabízí neopakovatelnou dovolenou kolem stejně nazvaného zálivu. Dlouhá oblázková a písčito-oblázková pláž lemující záliv přechází do nekonečného, pozvolně klesajícího průzračného moře a především ideální podmínky k windsurfingu - dle odborníků jedny z nejlepších na světě - plně uspokojí vaše představy. Taverny v centru letoviska rozeseté po nábřeží skýtají relaxační atmosféru od rána do pozdních večerních hodin a při tom neruší jinak poklidný tep letoviska. Můžete se projet na koni, zapůjčit si kola, motocykl či auto. Z přístavu pravidelně vyjíždějí výletní lodě po širokém okolí - dovezou vás například na krásnou pláž Agiofili. Pokud však budete chtít zavítat na jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě - Porto Katziki - musíte se na ni na jihozápadní část ostrova vypravit vlastními prostředky. Poloha letoviska je ideální jako výchozí bod pro výpravy za poznáním západního pobřeží ostrova.
Transfer z letiště: cca 60 minut

PERIGIALI - NIDRI
Střední část východního pobřeží, ve které se obě letoviska nacházejí, je tvořena úzkými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Z pláží se nabízí pěkný výhled na blízké ostrovy a ostrůvky, z nichž nejznámější je bezesporu soukromý ostrůvek Skorpios patřící rodině Onassisů. Na straně opačné, směrem do vnitrozemí, upoutá členité pohoří sahající do výšky až 1 100 m. Letoviska díky svému pěknému okolí, nabídce společenské zábavy a vodních sportů patří mezi nejvyhledávanější pobytová místa na letoostrově. Perigiali je vhodné pro strávení spíše klidné dovolené, naopak zábavu nabízí sousední letovisko Nidri. Koupání je ideální pro všechny věkové skupiny.
Transfer z letiště: cca 45 minut

LIGIA
Letovisko Ligia je klidnou rybářskou vesničkou, která se čím dál tím více stává oblíbeným cílem turistů. V centru vesničky s tradiční řeckou atmosférou najdete různé restaurace servírující tradiční jídla řecké kuchyně i výběr ryb, obchody a bary. Pokud vám více vyhovuje rušnější život, můžete navštívit hlavní město Lefk as vzdálené 5 km či živé turistické letovisko Nidri vzdálené 10 km. Na obě místa se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou.
Transfer z letiště: cca 30 minut

AGIOS NIKITAS
Toto letovisko se díky lokalitě stalo klenotem Lefkády a výchozím bodem k návštěvě jedinečných pláží. Teplé večery lákají k posezení v romantických řeckých tavernách. Jde o velmi romantické místo, odkud se snadno dostanete na další pláže jako je Milos, Egremni, Kathisma, Porto Katsiki či do malebného hlavního města s nedalekou pláží plnou pobořených větrných mlýnů a rájem surfařů. Všude kolem jsou nezapomenutelné výhledy na romantickou krajinu, tyrkysové moře a bělostné pláže. Západní pobřeží Lefkády je téměř bez hotelů a apartmánů, jde o přírodní rezervaci a Agios nikitas je jedinou vyjímkou.
Transfer z letiště: cca 50 minut
 

Lefkáda  Lefkáda

Mapa - Lefkada

Nejlépe hodnocené hotely - Lefkada

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím