1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Objevte Phuket, nejkrásnější a největší z thajských ostrovů

Objevte Phuket, nejkrásnější a největší z thajských ostrovů

Úterý, 27.7.2021

Objevte Phuket, nejkrásnější a největší z thajských ostrovů

Phuket je ostrovem mnoha tváří. Je tak rozmanitý, že splní vaše nejnáročnější sny o exotické dovolené. Představte si, jak jemný bílý písek hladí vaše nohy, křišťálově čisté moře osvěží vaše tělo, pestré barvy buddhistických svatyň okouzlí vaše oči a cizokrajné vůně a chutě omámí váš čich a chuť. Vítejte na Phuketu, největším z ostrovů thajského království. Existují hned 4 dobré důvody, proč si Phuket zamilujete.

Oslnivé pláže a tyrkysové moře

Bělostné pláže lemované palmami na jižním a západním pobřeží ostrova jsou hlavním důvodem, proč je Phuket hvězdou mezi thajskými ostrovy.
 
Patong, Phuket
 
Pansea Beach, Phuket

Exotické kulturní a přírodní dědictví, které stojí za to poznat

Pobřeží s nádhernými plážemi je úžasné, ale vnitrozemí a okolí Phuketu také ukrývá mnoho krás. Obří socha Buddhy, na jejíž výstavbu přispěli místní lidé, chrámové komplexy v Chalongu a Thalangu, hlavní město s pestrobarevnými domy v sino-portugalském stylu i tropická příroda a nedaleká zátoka Phang Nga posetá množstvím malých ostrůvků patří mezi TOP krásy Phuketu.
 
Big Buddha, Phuket
 
Wat Chalong, Phuket
 
Aerial panorama
 
Zátoka Phang Nga

Dovolenkové radovánky za super ceny

Je libo thajskou masáž, kurzy thajské kuchyně, lekce thaiboxu, posezení u thajského piva či koktejlu nebo nákupy místních suvenýrů? Phuket vás potěší nejen bohatými možnostmi aktivit a zábavy, ale i nízkými cenami.
 
Thajská masáž
 
Suvenýry, Phuket

Speciality thajské kuchyně

Thajská kuchyně je přímo legendární, lahodná a pikantní. Na Phuketu, stejně jako na dalších místech Thajska, má vlastní a trochu odlišný „taste“ než jinde. Typické thajské chutě se zde kombinují s čínskými a malajskými vlivy a nesmí chybět čerstvě ulovené plody moře.
 
Thajské kari, Phuket
 
Typické thajské pokrmy

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.