1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Pondělí, 30.5.2022

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Africký klenot Tunisko, to zdaleka nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Právě naopak, tuniská krajina překypuje rozmanitostí, barevností a řadou zajímavých míst. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou v Tunisku naplno.

Podívejte se na přehled zájezdů do Tuniska.

Pouště

Pohled na největší poušť světa je skutečně fascinující – navzdory tomu, že Sahara do Tuniska zasahuje ze své nesmírné rozlohy pouze nepatrným zlomkem.

Sahara, typická krajina Tuniska
 

Oázy

Saharu však netvoří jenom fascinující duny, do kterých se pořádají výlety na velbloudech či terénními vozy, ale také životadárné oázy, často obklopené rozsáhlými datlovými háji.

Douz
Tozeur
 

Laguny

K největším přírodním krásám Tuniska patří i četné laguny na středomořském pobřeží. Obývají je hejna plameňáků, některé z nich (např. Flamingo Island u Djerby) poskytují vynikající podmínky pro kitesurfing či windsurfing.

Plameňáci v Tunisku
Plameňáci v Tunisku
 

Slaná jezera

Vítané zpestření v moři písku nabízí slaná jezera – žízeň tedy neuhasí. Nejznámější z nich Chott el Djerid v průběhu roku mění svou barvu, natáčely se u něj Hvězdné války a milovníci adrenalinu ho přelétávají na padáku.

Chott el Djerid
 

Zoo

Mezi nejznámější tuniské zoologické zahrady, ve kterých můžete pozorovat velké množství africké fauny, patří krokodýlí farma na Djerbě a safari Friguia u městečka Enfidhy.

Krokodýlí farma, Djerba
Krokodýlí farma, Djerba
Lvi v safari Friguia
 

Národní parky

V Tunisku se rozkládá 17 národních parků. Největší z nich (Senghar-Jabess) má rozlohu 2 870 km2, nejstarší (ostrovy Zembra a Zembretta) vznikl už roku 1977. K nejpopulárnějším se řadí národní parky Ichkeul a Bouhedma.

Savana v NP Ichkeul
Přímorožec šavlorohý v NP Bouhedma
 

Hory

Nejvyšším bodem země je Džabal aš-Šánabí (1 544 m n. m.), ovšem za ikonickou horu v krajině Tuniska se považuje takřka o 1 km nižší vrchol Boukornine nedaleko metropole Tunisu.

Boukornine
 

Romantika

Tuniskou krajinu probarvují romantická místa, tu ukrytá v úzkých údolích tajemných pohoří, jinde svítící z úpatí rozsáhlých pahorkatin. Vždy představují vítanou pastvu pro oči.

Vesnice Toujane
Jezírko v oáze Chebika
Chebika
 

Vyberte si zájezd do Tuniska

Načítám...

Další články

Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Na rok 2023 máme několik nováčků. Vybírejte z méně známých lokalit Turecka, Jordánska i blízkých moří s nádhernými plážemi, kde se nemusíte obávat davů turistů.
Nenechte si utéct nejlepší ceny, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 31. 1. 2023. Nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Představujeme vám svět zázraků, kde se sny malých i velkých stávají skutečností. Vydejte se s námi do nejluxusnějších resortů v Arabských emirátech - hotelů RIXOS. Nyní bonus k zájezdu - vstup zdarma do Atlantis Aquaventure či YAS Island Park.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2023 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.