1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Pondělí, 30.5.2022

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Africký klenot Tunisko, to zdaleka nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Právě naopak, tuniská krajina překypuje rozmanitostí, barevností a řadou zajímavých míst. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou v Tunisku naplno.

Podívejte se na přehled zájezdů do Tuniska.

Pouště

Pohled na největší poušť světa je skutečně fascinující – navzdory tomu, že Sahara do Tuniska zasahuje ze své nesmírné rozlohy pouze nepatrným zlomkem.

Sahara, typická krajina Tuniska
 

Oázy

Saharu však netvoří jenom fascinující duny, do kterých se pořádají výlety na velbloudech či terénními vozy, ale také životadárné oázy, často obklopené rozsáhlými datlovými háji.

Douz
Tozeur
 

Laguny

K největším přírodním krásám Tuniska patří i četné laguny na středomořském pobřeží. Obývají je hejna plameňáků, některé z nich (např. Flamingo Island u Djerby) poskytují vynikající podmínky pro kitesurfing či windsurfing.

Plameňáci v Tunisku
Plameňáci v Tunisku
 

Slaná jezera

Vítané zpestření v moři písku nabízí slaná jezera – žízeň tedy neuhasí. Nejznámější z nich Chott el Djerid v průběhu roku mění svou barvu, natáčely se u něj Hvězdné války a milovníci adrenalinu ho přelétávají na padáku.

Chott el Djerid
 

Zoo

Mezi nejznámější tuniské zoologické zahrady, ve kterých můžete pozorovat velké množství africké fauny, patří krokodýlí farma na Djerbě a safari Friguia u městečka Enfidhy.

Krokodýlí farma, Djerba
Krokodýlí farma, Djerba
Lvi v safari Friguia
 

Národní parky

V Tunisku se rozkládá 17 národních parků. Největší z nich (Senghar-Jabess) má rozlohu 2 870 km2, nejstarší (ostrovy Zembra a Zembretta) vznikl už roku 1977. K nejpopulárnějším se řadí národní parky Ichkeul a Bouhedma.

Savana v NP Ichkeul
Přímorožec šavlorohý v NP Bouhedma
 

Hory

Nejvyšším bodem země je Džabal aš-Šánabí (1 544 m n. m.), ovšem za ikonickou horu v krajině Tuniska se považuje takřka o 1 km nižší vrchol Boukornine nedaleko metropole Tunisu.

Boukornine
 

Romantika

Tuniskou krajinu probarvují romantická místa, tu ukrytá v úzkých údolích tajemných pohoří, jinde svítící z úpatí rozsáhlých pahorkatin. Vždy představují vítanou pastvu pro oči.

Vesnice Toujane
Jezírko v oáze Chebika
Chebika
 

Vyberte si zájezd do Tuniska

Destinace
Řadit podle

Další články

Podívejte se, proč si na dovolenou vybrat řeckou Lefkadu, které letovisko je to pravé pro vás a inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa Lefkady, jež stojí za vidění.
Santorini slibuje mnohem víc než krásné pláže. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, kráter utopené sopky, místa z dob antiky i středověku a slaďoučké víno. Inspirujte se, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.
Potápění u korálových útesů, projížďka na velbloudech za beduíny na Sahaře, výlet k pyramidám v Gíze a do Údolí králů i lenošení na pláži s drinkem v ruce. Dovolená v Egyptě slibuje moře zážitků.
Jih Portugalska ukrývá region plný nejkrásnějších pláží, skvěle vybavených letovisek a turistických zajímavostí. Prožijte dovolenou na konci světa v Algarve!
Kaskádovitá jezírka Pamukkale, fascinující skalní útvary Kappadokie, starověký Efez, překrásná pláž Ölüdeniz a další tipy na úžasná místa, která si na dovolené v Turecku nesmíte nechat ujít.
 
Hřejivé sluneční paprsky, rozkvetlá příroda a dlouhé dny. Dokážete si představit lepší čas pro poznávání Evropy než jaro? Cestujte s námi za kouzlem historie na rytířskou Maltu, objevte fascinující přírodu Irska a Skotska, ochutnejte to nejlepší z Portugalska, spatřete největší krásy skandinávských metropolí z paluby lodi nebo zažijte romantiku na Santorini.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím