1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Pondělí, 30.5.2022

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Africký klenot Tunisko, to zdaleka nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Právě naopak, tuniská krajina překypuje rozmanitostí, barevností a řadou zajímavých míst. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou v Tunisku naplno.

Podívejte se na přehled zájezdů do Tuniska.

Pouště

Pohled na největší poušť světa je skutečně fascinující – navzdory tomu, že Sahara do Tuniska zasahuje ze své nesmírné rozlohy pouze nepatrným zlomkem.

Sahara, typická krajina Tuniska
 

Oázy

Saharu však netvoří jenom fascinující duny, do kterých se pořádají výlety na velbloudech či terénními vozy, ale také životadárné oázy, často obklopené rozsáhlými datlovými háji.

Douz
Tozeur
 

Laguny

K největším přírodním krásám Tuniska patří i četné laguny na středomořském pobřeží. Obývají je hejna plameňáků, některé z nich (např. Flamingo Island u Djerby) poskytují vynikající podmínky pro kitesurfing či windsurfing.

Plameňáci v Tunisku
Plameňáci v Tunisku
 

Slaná jezera

Vítané zpestření v moři písku nabízí slaná jezera – žízeň tedy neuhasí. Nejznámější z nich Chott el Djerid v průběhu roku mění svou barvu, natáčely se u něj Hvězdné války a milovníci adrenalinu ho přelétávají na padáku.

Chott el Djerid
 

Zoo

Mezi nejznámější tuniské zoologické zahrady, ve kterých můžete pozorovat velké množství africké fauny, patří krokodýlí farma na Djerbě a safari Friguia u městečka Enfidhy.

Krokodýlí farma, Djerba
Krokodýlí farma, Djerba
Lvi v safari Friguia
 

Národní parky

V Tunisku se rozkládá 17 národních parků. Největší z nich (Senghar-Jabess) má rozlohu 2 870 km2, nejstarší (ostrovy Zembra a Zembretta) vznikl už roku 1977. K nejpopulárnějším se řadí národní parky Ichkeul a Bouhedma.

Savana v NP Ichkeul
Přímorožec šavlorohý v NP Bouhedma
 

Hory

Nejvyšším bodem země je Džabal aš-Šánabí (1 544 m n. m.), ovšem za ikonickou horu v krajině Tuniska se považuje takřka o 1 km nižší vrchol Boukornine nedaleko metropole Tunisu.

Boukornine
 

Romantika

Tuniskou krajinu probarvují romantická místa, tu ukrytá v úzkých údolích tajemných pohoří, jinde svítící z úpatí rozsáhlých pahorkatin. Vždy představují vítanou pastvu pro oči.

Vesnice Toujane
Jezírko v oáze Chebika
Chebika
 

Vyberte si zájezd do Tuniska

Načítám...

Další články

Jordánsko je zemí nevšedních zážitků jako výlet do pouště, potápění u korálů či prohlídka památek v čele s Petrou, městem vytesaným do skály Nabatejci. Přesvědčte se sami a objevte skvělou kombinaci výletů a pohodové relaxace v luxusních letoviscích Jordánska.
Poznejte to nejhezčí ze Sicílie, přírodu Norska, historii na Maltě, krásy portugalského pobřeží a Španělska či tajuplnou Anglii v rámci poznávacího zájezdu..
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Klidná vodní hladina rozkládající se do nekonečna na horizontu. Ať už z lehátka nebo přímo z bazénu, tenhle pohled si zamiluje úplně každý. Doporučíme vám hotely s infinity bazénem. Dopřejte si novou dimenzi dovolené!
Senegal, Kapverdy, Egypt a další přímořské destinace - i tady se slaví Velikonoce. Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a navíc poradíme, kde strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2023 u moře.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.