1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Pondělí, 30.5.2022

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Africký klenot Tunisko, to zdaleka nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Právě naopak, tuniská krajina překypuje rozmanitostí, barevností a řadou zajímavých míst. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou v Tunisku naplno.

Podívejte se na přehled zájezdů do Tuniska.

Pouště

Pohled na největší poušť světa je skutečně fascinující – navzdory tomu, že Sahara do Tuniska zasahuje ze své nesmírné rozlohy pouze nepatrným zlomkem.

Sahara, typická krajina Tuniska
 

Oázy

Saharu však netvoří jenom fascinující duny, do kterých se pořádají výlety na velbloudech či terénními vozy, ale také životadárné oázy, často obklopené rozsáhlými datlovými háji.

Douz
Tozeur
 

Laguny

K největším přírodním krásám Tuniska patří i četné laguny na středomořském pobřeží. Obývají je hejna plameňáků, některé z nich (např. Flamingo Island u Djerby) poskytují vynikající podmínky pro kitesurfing či windsurfing.

Plameňáci v Tunisku
Plameňáci v Tunisku
 

Slaná jezera

Vítané zpestření v moři písku nabízí slaná jezera – žízeň tedy neuhasí. Nejznámější z nich Chott el Djerid v průběhu roku mění svou barvu, natáčely se u něj Hvězdné války a milovníci adrenalinu ho přelétávají na padáku.

Chott el Djerid
 

Zoo

Mezi nejznámější tuniské zoologické zahrady, ve kterých můžete pozorovat velké množství africké fauny, patří krokodýlí farma na Djerbě a safari Friguia u městečka Enfidhy.

Krokodýlí farma, Djerba
Krokodýlí farma, Djerba
Lvi v safari Friguia
 

Národní parky

V Tunisku se rozkládá 17 národních parků. Největší z nich (Senghar-Jabess) má rozlohu 2 870 km2, nejstarší (ostrovy Zembra a Zembretta) vznikl už roku 1977. K nejpopulárnějším se řadí národní parky Ichkeul a Bouhedma.

Savana v NP Ichkeul
Přímorožec šavlorohý v NP Bouhedma
 

Hory

Nejvyšším bodem země je Džabal aš-Šánabí (1 544 m n. m.), ovšem za ikonickou horu v krajině Tuniska se považuje takřka o 1 km nižší vrchol Boukornine nedaleko metropole Tunisu.

Boukornine
 

Romantika

Tuniskou krajinu probarvují romantická místa, tu ukrytá v úzkých údolích tajemných pohoří, jinde svítící z úpatí rozsáhlých pahorkatin. Vždy představují vítanou pastvu pro oči.

Vesnice Toujane
Jezírko v oáze Chebika
Chebika
 

Vyberte si zájezd do Tuniska

Destinace
Řadit podle

Další články

Zveme vás na procházku po největších lákadlech Ománu. Podíváme se především do oblastí Muscat a Salalah, kam naše zájezdy směřují. Čeká vás báječná dovolená!​

Severní Kypr je místem, kde ožívají dávné legendy a příběhy, které znáte z knih. Objevte ještě tento podzim krajinu středověkých hradů, tajuplných svatyní, archeologických nalezišť kdysi mocných měst i ospalých vesniček a panenských pláží.
Nejkrásnější pláže, mořské želvy, krápníkové jeskyně, lahodné víno, typické řecké vesničky a božský klid – představujeme vám největší krásy Kefalonie a skvělé tipy na výlet.
Chcete si užít babí léto u moře? Čekají na vás výhodné ceny, poloprázdné hotely a klidné pláže. Jako bonus se servírují fajn teploty vzduchu od 20 do 30 °C a moře teplé jako kafe. Poradíme vám, kam k moři po prázdninách.
Poznejte s námi fascinující přírodu Islandu, krásy portugalského pobřeží, to nejhezčí ze Sicílie, kouzlo historie na Maltě či romantické Santorini.
Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.