1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Pondělí, 30.5.2022

Největší přírodní krásy na dovolené v Tunisku

Africký klenot Tunisko, to zdaleka nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Právě naopak, tuniská krajina překypuje rozmanitostí, barevností a řadou zajímavých míst. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou v Tunisku naplno.

Podívejte se na přehled zájezdů do Tuniska.

Pouště

Pohled na největší poušť světa je skutečně fascinující – navzdory tomu, že Sahara do Tuniska zasahuje ze své nesmírné rozlohy pouze nepatrným zlomkem.

Sahara, typická krajina Tuniska
 

Oázy

Saharu však netvoří jenom fascinující duny, do kterých se pořádají výlety na velbloudech či terénními vozy, ale také životadárné oázy, často obklopené rozsáhlými datlovými háji.

Douz
Tozeur
 

Laguny

K největším přírodním krásám Tuniska patří i četné laguny na středomořském pobřeží. Obývají je hejna plameňáků, některé z nich (např. Flamingo Island u Djerby) poskytují vynikající podmínky pro kitesurfing či windsurfing.

Plameňáci v Tunisku
Plameňáci v Tunisku
 

Slaná jezera

Vítané zpestření v moři písku nabízí slaná jezera – žízeň tedy neuhasí. Nejznámější z nich Chott el Djerid v průběhu roku mění svou barvu, natáčely se u něj Hvězdné války a milovníci adrenalinu ho přelétávají na padáku.

Chott el Djerid
 

Zoo

Mezi nejznámější tuniské zoologické zahrady, ve kterých můžete pozorovat velké množství africké fauny, patří krokodýlí farma na Djerbě a safari Friguia u městečka Enfidhy.

Krokodýlí farma, Djerba
Krokodýlí farma, Djerba
Lvi v safari Friguia
 

Národní parky

V Tunisku se rozkládá 17 národních parků. Největší z nich (Senghar-Jabess) má rozlohu 2 870 km2, nejstarší (ostrovy Zembra a Zembretta) vznikl už roku 1977. K nejpopulárnějším se řadí národní parky Ichkeul a Bouhedma.

Savana v NP Ichkeul
Přímorožec šavlorohý v NP Bouhedma
 

Hory

Nejvyšším bodem země je Džabal aš-Šánabí (1 544 m n. m.), ovšem za ikonickou horu v krajině Tuniska se považuje takřka o 1 km nižší vrchol Boukornine nedaleko metropole Tunisu.

Boukornine
 

Romantika

Tuniskou krajinu probarvují romantická místa, tu ukrytá v úzkých údolích tajemných pohoří, jinde svítící z úpatí rozsáhlých pahorkatin. Vždy představují vítanou pastvu pro oči.

Vesnice Toujane
Jezírko v oáze Chebika
Chebika
 

Vyberte si zájezd do Tuniska

Načítám...

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.