1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Ochutnejte to nejlepší z Turecka: doporučujeme all inclusive hotely s typickými tureckými jídly

Ochutnejte to nejlepší z Turecka: doporučujeme all inclusive hotely s typickými tureckými jídly

Pátek, 20.8.2021

Ochutnejte to nejlepší z Turecka: doporučujeme all inclusive hotely s typickými tureckými jídly

Döner, köfte, pilaf, pide, dolma, gözleme, baklava, lokkum. Netušíte, o čem je řeč? Pokud se chystáte na dovolenou do Turecka, čtěte dál a zjistěte, jaká typická turecká jídla byste si rozhodně neměli nechat ujít. A jestli dovolenou teprve vybíráte a rádi zkoušíte místní speciality, mrkněte se, jaké hotely v Turecku s tradičními pokrmy v rámci all inclusive vám doporučujeme.

Kebab všude, kam se podíváš

Bez kebabu by to v Turecku nešlo. Na pečené či grilované maso na rožni nedají Turci dopustit. Aby ne, vždyť kebab je zdejším národním jídlem. Pravý turecký kebab je jehněčí, ale můžete si dát i hovězí či kuřecí. Podává se se zeleninou a s rýží, pita chlebem nebo s hranolky.

Jaký druh kebabu vyzkoušet na dovolené v Turecku?

 • Döner kebab (oblíbený „otáčený“ kebab připravovaný na vertikálním grilu)
 • Dürüm kebab (kebab zarolovaný do chlebové placky)
 • Šiš kebab (masovo-zeleninový špíz z grilu)
Döner kebab
Döner kebab
 
Dürüm kebab
Dürüm kebab
 
Šiš kebab
Šiš kebab
Věděli jste, že na dovolené v Řecku, kam se kebab postupně rozšířil z Turecka, se s ním setkáte pod známým názvem gyros a v arabském světě pod označením shawarma?

Seznamte se: köfte, pilaf, burek aneb tradiční turecká jídla

Další z typických tureckých jídel jsou köfte (grilované či pečené kuličky z mletého masa). Podávají se obvykle s bílým chlebem (ekmek) nebo s rýží, do které Turci často přimíchávají koření, zeleninu, hrášek, cizrnu, ořechy nebo jiné přísady (pilaf). Pokud jsou vaše chuťové buňky spíše než na masové pokrmy vyladěné na pizzu, v Turecku se můžete těšit na místní specialitku. Vyzkoušejte pide – od klasické pizzy se liší pouze tvarem, kterým připomíná loď, a přestože základ většinou tvoří mleté maso, nemusíte se obávat, k dispozici jsou i standardní „pizzové“ náplně. Dalšími typickými tureckými jídly jsou dolma (vinné listy plněné rýží, zeleninou či masem) a burek (křehké filo těsto plněné sýrem, špenátem či masem). Kromě toho se na dovolené v Turecku můžete těšit také na dary moře.
Köfte a pilaf
Köfte a pilaf
 
Typické turecké pide
Typické turecké pide
 
Dolma
Dolma
I milovníkům zdravých jídel má Turecko co nabídnout. Typickými pokrmy kombinujícími maso a zeleninu jsou saç tava (kuřecí maso se zeleninou podávané v kovové, zespoda ohřívané misce), okra (maso se zelenými fazolkami a rajčaty), džuveč neboli ghivec (dušené maso s různými druhy zeleniny připravované ve speciální nádobě) a musaka (mleté maso zapečené s brambory, lilkem a rajčaty).
Saç tava
Saç tava
 
Turecké jídlo okra
Turecké jídlo okra

Doporučujeme hotel s typickými tureckými jídly v rámci all inclusive

Pegasos Royal & Resort Pegasos Royal & Resort *****
Turecko ˃ Turecká riviéra ˃ Alanya
 • Kvalitní program all inclusive včetně dětského bufetu a půlnočního občerstvení
 • V rámci hotelu k dispozici 4 bary, snack bar, hlavní restaurace, 3 restaurace s obsluhou (turecká s místními specialitami, orientální a italská, nutná rezervace, 1x za pobyt každá z restaurací zdarma)
 • Skvěle hodnocený hotel vhodný pro rodiny s dětmi, Mango club, dětské hřiště
 • 3 bazény, aquapark s 11 skluzavkami pro dospělé i skluzavkou pro děti
 • Poloha u krásné písčité pláže
Zobrazit termíny a ceny

Je libo all inclusive s oblíbenými tureckými palačinkami gözleme?

Příprava gözleme
Příprava gözleme
 
Typické turecké gözleme
Typické turecké gözleme
Ať už jste na sladké nebo na slané, gözleme vaše chuťové buňky na dovolené v Turecku určitě potěší. Jde o typické turecké placky, které se plní různými náplněmi od sýru a špenátu přes mleté maso až po ořechy se skořicí. Turecké hotely v rámci all inclusive mají často vyhrazené hodiny, ve kterých pro hosty připravují čerstvé gözleme. Prozradíme vám, které hotely dělají ty nejlepší.
Club Calimera Serra Palace Club Calimera Serra Palace *****
Turecko ˃ Turecká riviéra ˃ Titreyengol
 • Kvalitní program all inclusive v průběhu celého dne včetně tureckých palačinek gözleme a dětského bufetu
 • V rámci hotelu k dispozici 5 barů, hlavní restaurace, 3 restaurace s obsluhou (steak house – za poplatek, rybí, italská – 1x za pobyt zdarma, nutná rezervace)
 • Perfektní volba pro rodiny, 5 bazénů, skluzavky, dětské hřiště
 • Mango club pro děti a zábavné animační programy
 • Poloha hotelu přímo u písčité pláže
Zobrazit termíny a ceny
Marti Myra Marti Myra *****
Turecko ˃ Turecká riviéra ˃ Tekirova
 • Bohatý program ultra all inclusive zajišťující pestrou stravu během celého dne, pozdní snídaně i půlnoční občerstvení, místní speciality včetně tureckých palačinek gözleme
 • rámci hotelu k dispozici 5 barů, 3 snack bary, hlavní restaurace, 3 restaurace s obsluhou (turecká, středomořská a italská, 1× za pobyt zdarma, nutná rezervace)
 • Skvělá volba pro rodiny s dětmi, 7 bazénů, vodní skluzavky
 • Vhodné pro aktivní dovolenou, animační programy
 • Přímo u pláže oceněné Modrou vlajkou za čistotu
Zobrazit termíny a ceny

Užijte si na dovolené slaďoučké turecké speciality

Kdo by neznal turecký med? Co ale taková baklava, lokkum, sütlaç a chalva? Možná o nich slyšíte poprvé, možná znáte jen některé z nich. Řeč je o nejoblíbenějších tureckých dezertech. Nejznámější je určitě baklava, na kterou můžete narazit i na dovolené v Řecku a v dalších balkánských či arabských zemích. Jde o dezert složený z vrstev tenkého filo těsta s ořechy a medem. V Turecku baklavu trochu netypicky občas připravují i se sýrem. Podobně rozšířená je i chalva (slazená pasta ze sezamových semínek s různými příchutěmi a s oříšky).
Baklava
Baklava
 
Chalva
Chalva
Z typických tureckých sladkostí dále stojí za zmínku sütlaç (sladká rýže vařená v mléce) a lokkum (hmota připomínající želé bonbóny obalené kokosem či ořechy). Pokud vám lokkum zachutná, odvezte si je jako suvenýr. V turistických obchodech seženete lokkum v pěkných dárkových baleních.
Typický turecký sütlaç
Typický turecký sütlaç
 
Lokkum
Lokkum

Milovníkům sladkostí doporučujeme hotel s vlastní cukrárnou

Papillon BelvilPapillon Belvil *****
Turecko ˃ Turecká riviéra ˃ Belek
 • Bohatý program ultra all inclusive včetně dětského bufetu
 • V rámci all inclusive cukrárna s množstvím místních zákusků
 • 5 barů, snack bar, hlavní restaurace, 4 restaurace s obsluhou (turecká a rybí nabízející turecké speciality, dále italská a asijská restaurace, 1x za pobyt zdarma)
 • Skvěle hodnocený hotel pro rodinnou dovolenou, 3 bazény, tobogány pro děti i dospělé
 • Poloha přímo u písčité pláže a piniového háje poblíž golfových hřišť
Zobrazit termíny a ceny

Tak trochu jiná turecká káva a další nápoje

Dobré jídlo je potřeba spláchnout dobrým pitím. A co se pije v Turecku nejčastěji? Přece káva a čaj. V Turecku našeho klasického „Turka“ ale nečekejte. Typická turecká káva (tűrk kahvesi) se připravuje v džezvě, a to obvykle silně slazená (şekerli) nebo bez cukru (sade). Pokud káva není nic pro vás, vyzkoušejte turecký čaj (çay). Nejčastěji bývá černý a slazený. Dalším typickým tureckým nápojem je ayran (jogurtový nápoj dochucený mátou). Z piv doporučujeme místní značku Efes. Z tvrdších druhů alkoholu se v Turecku nejčastěji setkáte s rakijí.
Turecká káva a čaj
Turecká káva a čaj
 
Ayran
Ayran

Další články

Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Exotické Kapverdy, prosluněné Tunisko, oblíbený Egypt, luxusní Emiráty a neobjevený Omán. Přinášíme vám nejlepší tipy, kam na dovolenou v říjnu a proč.
Našim klientům nabízíme pohodlné testování u letiště Praha. Možnost na výběr z různých variant už od 90 Kč za PCR test!
Opuštěné pláže, sopky, koloniální města, divoká krása zelených údolí, originální kulturní mix… Podívejte se s námi, jaké zajímavosti nabízejí Kapverdské ostrovy.
Potápění u korálových útesů, projížďka na velbloudech za beduíny na Sahaře, výlet k pyramidám v Gíze a do Údolí králů i lenošení na pláži s drinkem v ruce. Dovolená v Egyptě slibuje moře zážitků.
1. září 2021 se do naší nabídky vrátil Omán. Zveme vás na procházku po největších lákadlech této exotické destinace, především v oblasti Salalah, kam naše zájezdy směřují. Čeká vás báječná dovolená!
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím