ico ico ico ico
 

Attika

Pojeďte s námi! Cena již od 14 190 Kč

VÍTEJTE NA ATTICE!

Pestrá krajina táhlých hor, přetínajících území do několika částí, i rozlehlých zelených nížin s lesy, či rajská pobřeží s úžasnými výhledy na moře a pěknými plážemi a vyspělá města, kde se snoubí vymoženosti moderní doby s historickými skvosty svědků minulosti. To je Attika. Nachází se na stejnojmenném polostrově, který vybíhá do Egejského moře. Zde se nachází všechno na jednom místě. Vše, co vytvářelo krásnou i vznešenou řeckou historii.

Attika

Attika (řecky Attiki) je poloostrov a zároveň nejlidnatější region (tzv. periferie) Řecka, nacházející se v jižní části země. Zvolit při dovolené jako cílovou destinaci právě Attiku je strategicky výhodné. Kromě panenských pláží a blízkých Athén si můžete užít mytického města Théby, či slavného Marathónu, lze spatřit Poseidonův chrám na mysu Sounion, bojiště u Marathónu, Akropolii i Dionýsovo divadlo, ruiny Apollónova chrámu nebo antickou Agoru. Ti, které láká divoká příroda, se mohou těšit na národní park Parnitha. Hornatá krajina, všudypřítomná bohatá zeleň, volně žijící zvířata i rostliny vytváří vlastní dokonalý svět. Egejské moře zase vybízí k dlouhým večerům u západu slunce či celodennímu koupání a ničím nerušené relaxace. Podnebí na poloostrově Attika je typicky středomořské, s velmi suchými a horkými léty a sminimem srážek. Během léta se teploty vyšplhají až na 30 - 40 °C.

ATHÉNY
Na pozůstatky starobylého Řecka můžete narazit na mnoha místech hlavního města – Athén. Město bylo střediskem umění a filozofi e, a to na vás doléhá na každém kroku, jenž v tomto překrásném městě uděláte. Za zmínku stojí například Olympijský stadion, postavený na místě dřívějšího stadionu z roku 330 před Kristem, Akropolis, Chrám bohyně Athény s překrásným výhledem na moře i hory, na místě legendárního souboje mezi Athénou a Poseidonem chrám Erechtetheion, Starý královský palác na náměstí Syntagma či zlehka zakřivené linie Parthenónu. Athény mají více než 3 miliony obyvatel a kromě fascinujících památek nabízí také obrovské množství taveren, restaurací a barů. Zde je možné velmi dobře poznávat tajemství místní kuchyně a trávit příjemné večery u sklenice vína či Ouza. Prřznivci nakupování si přijdou na své v mnoha obchodních centrech nebo na místních tržištích.

THÉBY
Théby, rovněž nazývané město sedmi bran (Thebe Heptapylos), bývalo kdysi zarytým nepřítelem Athén a Sparty, a vedlo s nimi boje o prvenství a nadvládu. Ve své době se jim podařilo získat navrch a staly se dokonce nejvýznamnějším městem celého Řecka. Tento úspěch však neměl věčného trvání. Přesto jsou dodnes, ač poničeny dějinnými zvraty i živelním zemětřesením, místem, z nějž dýchá historie a promlouvá mytologie. Théby jsou prý totiž rodištěm několika bohů a dalších osobností – Diova syna Dionýsa, boha plodnosti, úrody i veselí, hrdinného Hérakla, Oidipa, jenž neunikl svému předurčenému osudu, jeho dcery Antigony, nebo pyšné Niobé a jejích dětí. Dnes tu za vidění stojí především zdejší muzeum, kde jsou shromážděny nejvýznamnější nálezy.

Attika  Attika

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Turistická taxa
Od 1. 1. 2018 bude zavedena povinná tzv. turistická taxa, která se týká všech osob cestujících do Řecka. Výše této taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* – 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* – 1,5 EUR/ pokoj/den. Hotely kategorie 4* – 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5*– 4 EUR/pokoj/den.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Attika  Attika

LETOVISKA

Kinetta
Až spatříte všechny dech beroucí historické poklady, jistě vám přijde vhod odpočinkové poležení na pláži a koupel v moři. Jedinečná kombinace moře, slunka, bazénů a nekonečných zahrad – to je středisko Kinetta. Kineta se nachází na severním pobřeží Saronského zálivu, jižně od pohoří Geraneia. Nejbližšími městy jsou Agioi Theodoroi (8 km na jihozápad) a Megara (12 km východně). Korint leží 25 km na západ a Athény 45 km na východ. Transfer z letiště: cca 50 min.

Agioi Theodoroi
Blankytné moře, promenáda s kavárnami, tavernami i plážovými bary a zelené hory, které se zdvíhají již od moře. Dlouhé večery u západu slunce i celodenní koupání a ničím nerušená relaxace. Nedaleké a snadno dostupné Athény s mnoha památkami i blízké lázně Loutraki. To nabízí přímořské městečko Agioi Theodoroi. Transfer z letiště: cca 75 min.

Loutraki
Město Loutraki, s téměř 12 000 obyvateli, je známé vydatnými přírodními prameny a jejich léčebnými účinky. Jeden pramen vyvěrá blízko kláštera Osios Patapios, který se nachází vysoko nad městem a je odtud pěkný výhled na široké okolí, včetně zálivu. Loutraki je moderní lázeňské centrum s mnoha pozoruhodnými budovami a parky. Ve městě se nachází také mnoho kostelů a dva kláštery. Je odtud dobré autobusové i vlakové spojení do řecké metropole. Krásné pláže a křišťálově čisté moře jsou zde již od roku 1987 označeny Modrou vlajkou za čistotu. Transfer z letiště: cca 70 min.

Isthmia
Je kolébkou známých „Isthmických her“, které byly pořádány na počest boha Poseidona. Hry měly podobnou náplň jako hry olympijské, soutěžilo se na nich v atletických, ale i v jezdeckých disciplínách a navíc ještě v recitaci, hudbě a v malířství. Starověké korintské mýty říkají, že Poseidon získal tuto zemi po sporu sbohem Heliem. Poseidonův chrám, který se nachází na náhorní plošině nad městem, byl postaven v dórském stylu v roce700 př. n. l. Objevil jej roku 1952 archeolog Oscar Broneer. Ve městě je i velmi zajímavé archeologické muzeum. Transfer z letiště: cca 65 min.

Anavyssos
Anavyssos, s necelými 6 000 obyvateli, se nachází na východě Attiky, v blízkosti pobřeží zálivu Saronic, na úpatí kopce Olympos. Od hlavního města Athén je vzdáleno zhruba 35 km. Tato lokalita je vhodná pro vodní sporty jako je např. windsurfing nebo kitesurfing. Transfer z letiště: cca 30 min.

Vrahati
Blankytné moře, promenáda s kavárnami, tavernami i plážovými bary a zelené hory, které se zdvíhají již od moře. Dlouhé večery u západu slunce i celodenní koupání a ničím nerušená relaxace. Nedaleké a snadno dostupné Athény s mnoha památkami i blízké lázně Loutraki. To nabízí přímořské městečko Vrahati a město Korint. Transfer z letiště: cca 85 min.

INFORMACE O LETECH

Aktuální letový řád bude uveden ve Vašem Komplexním odbavení, které obdržíte asi 5 -7 dnů před odletem. Přestože cestovní kanceláře a letecké společnosti činí vše pro dodržení smluvně stanovených letových řádů, zvýšená opatření k posílení bezpečnosti letecké přepravy a přísná pravidla pro dodržování všech technických a organizačních postupů předepsaných v letecké přepravě způsobují, že změny letových řádů (někdy i na poslední chvíli) jsou stále běžnější. O jakýchkoliv případných změnách budete  nformováni bezodkladně, jakmile o nich bude cestovní kancelář vyrozuměna. Váš letový řád si můžete ověřit v sekci OVĚŘENÍ REZERVACE  (nutno zadat rezervační číslo uvedené na smlouvě o zájezdu).

Chcete si zpříjemnit dobu čekání na odlet letadla či dokonce celou dobu letu? Pak můžete využít následujících služeb:

Přednostní odbavení pro rodiny s dětmi - rodiny s malými dětmi mohou na letišti v Praze využít nové služby přednostního odbavení. Jedna z odbavovacích přepážek u všech charterových letů bude vždy označena jako přednostní pro rodiny s malými dětmi.

8, 11, 12 a 15denní lety z Prahy do Athén - typ letadla Airbus A320

  • letecká společnost: Aegean Airlines
  • rezervace Vašeho prioritního místa: ne
  • Travel Plus Comfort: ne
  • XL seat: ne
  • VIP salónek: ne
  • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ano
  • servis na palubě: teplé občerstvení a 1x studený alkoholický / nealkoholický nápoj, teplý nápoj
  • upozorňujeme, že maximální povolená váha zapsaných zavazadel na tomto letu je 23 kg / 1 ks a dále 1 ks příručního zavazadla do max. váhy 8 kg

 

 Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 14 190 Kč
 
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 20 °C
zítra 21 °C
pondělí 23 °C
úterý 21 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / EUR
1,00 € = 27,02 Kč (k 28. 05. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P mangoMANGO KLUB
od 17 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS
Řecko Attika Agioi Theodoroi
 
od 14 190 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 22. 9. 2020 (Praha)
 
img
Řecko Attika Loutraki
 
od 17 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 15. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
od 21 390 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 22. 9. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
od 17 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 17. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
od 19 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 17. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
od 26 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace