ico ico ico ico
 

Srí Lanka

img Pojeďte s námi! Cena již od 34 390 Kč

VÍTEJTE NA SRÍ LANCE!

Srí lanka, země plná tajů, nádherné fauny a flóry. Země nabízí jedinečné podmínky pro chvíle odpočinku na pláži v kombinaci s rozmanitými možnostmi poznávání nádherných přírodních i historických památek. Nádherný ostrov Srí Lanka neboli Šrí Lanka je omýván Bengálským zálivem a Indickým oceánem a stabilně zde panuje teplota cca 27°C. Od Indie je oddělena úžinou Palk, přes níž se táhne řetěz korálových útesů zvaný Adamův most, na východě se nachází Bengálský záliv a na jihu Indický oceán.

Srí Lanka

Její jméno znamená „požehnaná zárřcí země“. Můžete si zde vychutnat krásnou přírodu národních parků a při troše štěstí uvidíte i jejich původní obyvatele – slony, leopardy, opice či buvoly ve volné přírodě. Až budete nasyceni tropickým klimatem pobřeží, ve vnitrozemí ostrova na vás dýchne podnebí podobné staré Anglii. V samém srdci Srí Lanky najdete známý kulturní trojúhelník, kde se můžete vydat po stopách buddhismu i starověkých civilizací. Existuje jen málo míst, kde můžete na poměrně malé rozloze vidět tolik historických památek ze seznamu UNESCO a dýchne na vás historie stará 2 i více tisíc let. Ve městě Dambulla najdete skalní chrámy s barevnými nástěnnými malbami s buddhistickými motivy, v Kandy, posledním hlavním městě sinhálských králů, pak můžete vidět chrám Buddhova zubu, kde je ve zlatém relikviáři tento zub uchován.

Srí Lanka Srí Lanka

Srí Lanka je země čaje. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva čajových plantáží v Nuwara Eliya rozprostírajících se ve výšce víc než 2 000 m n. m., stejně jako jedinečná chuť i vůně pravého srílanského čaje – silného a velmi sladkého, pokud vám ho osladí dopředu. Čaj vám i v tom nejzapadlejším guesthousu naservírují v porcelánovém servise s konvičkou mléka, které se do čaje přilívá. Čaje patří k těm nejkvalitnějším a nejoblíbenějším na světě a jsou přirovnávány k ,,šampaňskému“ mezi čaji. Tradiční jídla na ostrově Srí Lanka jsou pálivější, přesto však velmi chutná. Jídla připravovaná pro turisty v restauracích jsou přizpůsobena západním chutím a jsou méně kořeněná. Vždy můžete požádat o jídlo zcela bez chilli. Na jídelníčku jsou hojně zastoupeny především vynikající čerstvé ryby a mořské plody, dále kuřecí maso, čerstvá zelenina, rýže a nudle. V teplém tropickém počasí vás osvěží lahodné džusy z čerstvého ovoce. Po celý rok jsou k dostání banány, ananas, papája a melouny. Klimatické rozdíly, které jsou zde velmi výrazné, jsou dány rozsáhlými nížinami na pobřeží, které se zvedají ve vnitrozemí do 2 524 m vysokého pohoří. V nejvlhčích oblastech (přes 3 000 mm srážek) se daří svěžím deštným pralesům, zatímco v sušších severních částech země rostou odolnější monzunové lesy s cennými dřevinami, jako je atlasové dřevo, velké plochy lesů však již byly vykáceny. Také původně velká stáda slonů nyní čítají jen několik set kusů.

Zdraví - očkování
Běžný turistický pobyt s sebou nenese žádná zdravotní rizika. Důrazně však nedoporučujeme pití vody z vodovodu. Všeobecně se rovněž uvádí, že je vhodné být vybaven antimalariky. Na případnou doporučenou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích se informujte u vašeho praktického lékaře.

Klima
Srí Lanka je typická země s tropickým podnebím. Na západním a jižním pobřeží a hornatém vnitrozemí jsou nejpříznivějšími a nejsuššími měsíci období od prosince do března, na východním pobřeží pak od května do září. Průměrná teplota v Colombu a níže položených pobřežních regionech se pohybuje kolem 27 °C, v horských oblastech v okolí města Kandy je pak cca 20 °C, v ještě výše položených oblastech. klesá až cca k 16 °C.

Mobilní telefony
Pokrytí je na celém ostrově velmi dobré. Hlavním partnerem pro všechny české mobilní operátory je Sri Dialog. Pokud budete chtít posílat MMS, které vyjdou levněji než sms a volání, musíte si nastavit Mobitel. Mezinárodní telefonní hovory lze uskutečnit ze stánků na ulici, tzv. International Direct Dialling Centres, nebo z hotelů. Cena se pohybuje kolem 25 Kč za hodinu.

Srí Lanka Srí Lanka

Elektřina
Elektrické napětí je zde standardních 230-240 voltů. Standardní ale nejsou zásuvky - je třeba pořídit si adaptér (na Srí Lance lze zakoupit na místě).

Placení
Měnovou jednotkou je jedna srílanská rupie (má 100 centů). Setkáte se s mincemi v hodnotách 5, 10, 25 a 50 centů a 1, 2, 5 a 10 rupií. Bankovky potom v hodnotách 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 a 2000. Za 1 euro při směně dostanete 153 LKR a 1 dolar pak 135 LKR. Univerzálním platidlem je zde americký dolar. Kreditní karty jsou bez problémů přijímány (hlavně MasterCard a Visa), pro drobnější nákupy spíše hotovost.

Pořizování audio / video záznamů
Je třeba požádat o možnost fotografování či natáčení lidí, posvátných míst či interiérů klášterů dříve, než se s danou činností započne. Na některých místech se platí poplatek, někde je zcela zakázáno.

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Srí Lanku je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Jeho udělení je možné pouze před odjezdem z České republiky. Cestovní kancelář vám na požádání zajistí vstupní vízum za poplatek 1 250 Kč na osobu. Rovněž je možné si zajistit vstupní vízum individuálně přes portál www.eta.gov.lk. Platnost cestovních pasů musí být minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu.

Srí Lanka Srí Lanka

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 34 390 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Kolombo
  • Časový posun: +4,5 hodiny, v době platnosti letního času +3,5 hodiny

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +34
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Dillí (s působností pro Srí Lanku): Embassy of the Czech Republic, 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi, 110 021
  • Telefon: +91/11 2415 5200
  • Nouzová linka: +91 991 099 9460
  • Web: www.mzv.cz/newdelhi
  • E-mail: newdelhi@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: 1 Srílanská Rupie (LKR) = 100 centů
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 29 °C
zítra 29 °C
pátek 28 °C
sobota 28 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / LKR
100,00 LKR = 12,98 Kč (k 29. 05. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img SLV
tipEXIM T!P
Srí Lanka Kalutara
 
od 36 990 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 28. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P
Srí Lanka Kalutara
 
od 34 390 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 6. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Srí Lanka Colombo roundtour
 
od 38 490 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 6. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Srí Lanka Ahangama
 
od 38 690 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 22. 1. 2021 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Srí Lanka Colombo roundtour
 
od 41 590 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 28. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Srí Lanka Colombo roundtour
 
od 36 890 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 6. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Srí Lanka Colombo roundtour
 
od 38 090 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 11 dní services Odlet 28. 11. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace