Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

Vietnam

img Pojeďte s námi! Cena již od 31 490 Kč

VÍTEJTE VE VIETNAMU!

Vietnam - země úsměvů, nacházející se mezi kulturními vlivy Indie a Číny a již po tisíciletí fascinuje své návštěvníky neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny, bohatstvím kulturního odkazu dávných civilizací a pestrostí lidových zvyků. Vietnam své návštěvníky pohltí nejen nádhernými scenériemi a pestrou přírodou (rýžová pole, pláže s bílým pískem, tyrkysové moře, horské hřebeny s bujnou vegetací), ale také specifickou kulturou a výbornou kuchyní. Pravou atmosféru dokreslují také zdejší rušná velkoměsta.

Vietnam

Zdraví a očkování
Při cestách do Vietnamu do turistických center není nutné žádné speciální očkování. V případě nutnosti návštěvy lékaře naleznete ve všech turistických centrech dostatek kvalitních lékařských zařízení.

Vietnam a jazyk
Vietnamština. V turistických centrech se lze domluvit anglicky, částečně francouzsky či německy.

Placení
Vietnam má svou vlastní měnu zvanou dong (d). Bankovky v oběhu mají hodnoty 100, 200, 500, 1.000, 2.000, 5.000, 10.000, 20.000, 50.000  a 100.000 d. Vietnam akceptuje prakticky všechny druhy platebních karet. Doporučujeme se vybavit USD či EUR. Americké dolary jsou přijímány běžně a tvoří neoficiální sekundární měnu.

Počasí
Podnebí ve Vietnamu se liší podle geografické polohy, není neobvyklá situace, kdy se teploty na severu v horách blíží k bodu mrazu a na jihu dosahují až 40°C. Vietnamské počasí ovlivňuje monzunové proudění. Zimní monzun přichází ze severovýchodu a působí od října do března – na sever země přináší studenou vlhkou zimu, na jihu je v té době sucho a teplo. V dubnu a květnu se situace mění – severozápadní monzun přináší do celé země teplé a vlhké počasí (s výjimkou hor na severu země).
Na tropickém jihu jsou dvě období: období dešťů (květen – listopad), nejdeštivějšími měsíci jsou červen – srpen) a období sucha (prosinec – duben). Největší horko a dusno bývá od konce února do května. Ve středním Vietnamu prší od prosince do února, sucho bývá od května do října. V horských oblastech je podstatně chladněji než v nížinách a teploty zde mohou v zimě klesnout až k nule. Severní část země spadá do subtropů a má dvě období: chladnou a vlhkou zimu (listopad – duben) a horké léto (květen – říjen). V období od července do listopadu se zde mohou vyskytovat tajfuny zasahující až do středního Vietnamu. Nejvhodnější dobou k pobytu je květen, kdy není tak dusno, je jaro a vegetace kvete.

Vhodná doba pro relaxační pobyt ve Vietnamu
Jako ideální se jeví přelom roku, od prosince do dubna totiž prší méně než ve zbytku roku. Nejlépe si v tomto ohledu vede měsíc únor. Hotely, restaurace a bary navíc v hlavní sezóně, která připadá na naši zimu, připravují návštěvníkům pestřejší program. Kalendářní zima je tedy pro relaxační pobyt ve Vietnamu nejvhodnější.

Vhodná doba pro návštěvu památek ve Vietnamu
Leckteré pamětihodnosti se dají poznat i během menšího nečasu, například tunely Cu Chi, Želví svatyně v Hanoji nebo první univerzita založená ve Vietnamu v roce 1075. Navštívit památky ve Vietnamu tedy lze po celý rok.

Obyvatelé Vietnamu a zvyky
Lidé, i přes svoji chudobu, jsou usměvaví a přátelští. Ze strachu se vyhýbají politickým debatám a ze stejných důvodů se někdy obávají pozvat cizince do soukromých domů. Ze zákona Vietnamci nesmí ubytovat cizince ve svém domě. Pokud k návštěvě dojde, je vhodné přinést malý dárek pro pána domu. Jí se hůlkami, v restauracích ale běžně turistům přinesou příbor. Ze společné mísy se jídlo nabírá na soukromé talířky (ne přímo do úst). Velmi oblíbené jsou pouliční venkovní levné restaurace. Sedí se na miniaturních nízkých židličkách u nízkých stolečků. Při příchodu stačí ukázat na požadované jídlo a přitom také dojednat cenu. Je nevhodné dotýkat se něčí hlavy, či otáčet k někomu chodidla. Nahota je nepřípustná, chrámy je třeba navštěvovat se zahalenými rameny a koleny a do vnitřní svatyně vstupovat bez bot. Vietnamci působí chudě, ale pracovitě a skromně.

Nápoje a strava
K pití nedoporučujeme používat vodu z kohoutků vodovodního řádu. Ve všech hotelech je k dispozici pitná minerální voda, stejně jako ve všech restauracích.

Místní doprava
Hustá je síť mototaxi nebo ve městech šlapacích rikš, cena se smlouvá předem a je mírná. Klasické vozy taxi jezdí dle taxametru.

Vietnam  Vietnam

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Vietnamu je vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Zvací dopis pro udělení víza pro vstup do Vietnamu Vám vyřídí cestovní kancelář na požádání za poplatek 25 USD na letišti po příletu do Vietnamu. Cestovní pasy musí být platné minimálně po dobu trvání zájezdu + 6 měsíců. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Vietnam  Vietnam

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

HANOJ
S počtem cca přes 7 milionů obyvatel je 2. největší město Vietnamu a nejlepší odrazový můstek pro návštěvu míst severního Vietnamu jako je Ha Long, Sapa, Bac Ha či Ha Giang. Z Hanoje jezdí každý den vlaky směr Sapa a Ha Giang, ty staví ve městě Lao Cai, které leží přibližně 10 kilometrů od hranic s Čínou. Odtud se pak můžete vydat směr Sapa na západ či Ha Giang na východ. Je to nejvytíženější trasa na severu. Vlaky z Hanoje jezdí až na jih Vietnamu – do Ho Chi Minhova města (Saigon). Historie Hanoje je nesmírně bohatá a mnoho z ní je dochováno až dodnes. Hlavním městem sjednocené Vietnamské socialistické republiky se Hanoj stala  v roce 1976. Velká území dnešní Hanoje byla postavena během francouzské okupace. To se promítlo do francouzské architektury, kterou lze v Hanoji téměř všude vidět.

HO ČI MINOVO MĚSTO
Pulzující metropole jižního Vietnamu. Město, kde se snoubí bouřlivý asijský novověk s evropskou koloniální historií. Ho Či Minovo město neboli Saigon je ideální výchozí místo pro výpravy do úchvatné delty Mekongu či proslulých podzemních tunelů Vietcongu v Cu Chi.

OBLASTI

PHU QUOC
Phu Quoc je největším vietnamským ostrovem, ležícím v Siamském zálivu s rozlohou 574 km². Hlavním střediskem je přístavní městečko na západním pobřeží Zuong Dong (vietnamsky Duong Dong). V současnosti čítá ostrov okolo 80 000 obyvatel a v minulosti byl opakovaně nárokován Kambodžou. Phu Quoc se v posledních letech stal vyhledávaným cílem turistů. V případě, že klienti mají pobytový zájezd na Phu Quoc, musí po příletu do Vietnamu absolvovat ještě jeden místní přelet Ho Chi Minhovo město - Phu Quoc a při návratu z dovolené zpět - Phu Quoc - Ho Chi Minhovo město a poté mezinárodní let. Přeletová letenka je již zahrnuta v celkové ceně zájezdu.

NHA TRANG
Nha Trang leží ve středním Vietnamu, obklopený souostrovími a ostrůvky, horami a plážemi. 7 kilometrů dlouhá bílá písečná pláž v Nha Trangu bývá často nazývána vietnamským středozemím a je považována za jednu z perel vietnamského dlouhého pobřeží. V Nha Trangu svítí slunce po celý rok, průměrná teplota se pohybuje kolem 23°C a prší zde méně než jinde ve Vietnamu. Nha Trang  je chráněn okolními horami a nebývá postihován tajfuny. Patří mezi vyhledávanou lokalitu pro šnorchlování a potápění, ale i pro svůj rozmanitý noční život. V případě, že klienti mají pobytový zájezd  v oblasti Nha Trang, musí po příletu do Vietnamu absolvovat ještě jeden místní přelet Ho Chi Minhovo město - Nha Trang a při návratu z dovolené zpět - Nha Trang - Ho Chi Minhovo město a poté mezinárodní let. Přeletová letenka je již zahrnuta v celkové ceně zájezdu.

HOI AN
Hoi An naleznete ve středním Vietnamu. Při jeho výstavbě se smísilo velké množství architektonických stylů a jeho historické jádro se dochovalo v autentické podobě do dnešních dnů. Díky tomu je památkově chráněno a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dnes se jedná se o velmi atraktivním turistické letovisko.

Vietnam  Vietnam

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 

 
Pojeďte s námi! Cena již od 31 490 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  •     Hlavní město: Hanoj
  •     Časový posun: zimní čas +6 hodin, letní čas + 5 hodin

Kontaktní údaje

  •     Telefonní předvolba: +84
  •     Zastoupení země: Velvyslanectví České republiky, 13 Chu Van An, Hanoi
  •     e-mail: hanoi@embassy.mzv.cz
  •     Telefon: 00844-8454131
  •     Zastoupení země: Honorární konzulát České Republiky, 28 Mac Dinh Chi Quan 1, Ho Či Minovo Město
  •     e-mail: HoChiMinh@honorary.mzv.cz
  •     Telefon: 00848-8290585

Měna

  •     Měna: vietnamský dong (VND)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 35 °C
zítra 34 °C
středa 35 °C
čtvrtek 34 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / VND
1 000,00 VND = 1,03 Kč (k 30. 06. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img SLV
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Vietnam Phan Thiet
 
od 38 890 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 30. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Phu Quoc Duong Dong
 
od 31 590 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 30. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Vietnam Nha Trang
 
od 41 890 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 30. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Phan Thiet
 
od 31 490 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 30. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Phan Thiet
 
od 39 090 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 30. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Nha Trang
 
od 32 790 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 30. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Vietnam roundtour
 
od 54 690 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 13 dní services Odlet 14. 11. 2020 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Hoi An
 
od 32 490 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 11. 2. 2021 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Hoi An
 
od 34 590 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 28. 1. 2021 (Praha)
 
img SLV
Vietnam Hoi An
 
od 38 090 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 28. 1. 2021 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace