Na dovolenou k moři z 6 letišť v ČR! Vyberte si nejbližší a ušetřete čas

Středa, 20.12.2023

Na dovolenou k moři z 6 letišť v ČR! Vyberte si nejbližší a ušetřete čas

Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice. Připravili jsme o nich užitečné informace, které se vám budou před odletem nebo samotným čekáním na let hodit. Přejeme vám příjemnou cestu!

Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha, dříve známé jako Letiště Praha-Ruzyně, je největším a zároveň hlavním mezinárodním letištěm v České republice. Nachází se přibližně 15 kilometrů západně od centra Prahy a je snadno dostupné autobusovou dopravou ve spojení s metrem (linky č. 100, 119 a 191), speciálními linkami (Airport Express) i taxi službami. Co se týče krátkodobého a dlouhodobého parkování na letišti Praha, k dispozici je několik nabídek s možností rezervace předem.
Letiště Praha
Město Praha
Letiště tvoří dva moderní terminály s širokou nabídkou služeb pro cestující. Najdete zde obchody, občerstvení, kavárny, VIP salónky, směnárny, relax zóny, herní koutky pro děti a další služby, které vám zpříjemní čekání na let. Letiště Václava Havla v Praze má bohatou historii sahající až do roku 1937 a od té doby prošlo mnoha modernizacemi. Dnes letiště přepravuje ročně kolem 15 miliónů cestujících a dostanete se z něj takřka do celého světa.

Náš tip: Využijte přímé lety do exotiky, díky kterým si zaletíte do Vietnamu, Dominikánské republiky, na Kubu nebo do Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.
 

Letiště Brno

Letiště Brno-Tuřany je druhé největší letiště v ČR. Nachází se přibližně 8 km jihovýchodně od centra města a je dobře dostupné prostřednictvím veřejné dopravy (linka E76), taxíků nebo automobilu. Letiště má mnoho služeb pro cestující, včetně restaurací a barů, obchůdků, VIP salonků, půjčoven aut a směnáren. Před terminálem letiště se nachází velké parkoviště, kde je možné pohodlně zaparkovat vůz.
Letiště Brno, zdroj: Brno-airport.cz
Město Brno
Historie letiště sahá do 50. let minulého století, kdy sloužilo vojenským účelům. Osobní lety zde byly obnoveny až po pádu komunismu, tedy v roce 1989. Terminál letiště prošel v nedávné době rozsáhlými rekonstrukcemi a modernizacemi, aby poskytl cestujícím co nejpříjemnější zážitek při cestování. Z Letiště Brno-Tuřany se dostanete do mnoha zemí, s námi konkrétně do 22 dovolenkových destinací.

Letiště Ostrava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava, nazývané také Letiště Ostrava či Letiště Ostrava Mošnov, je jediným mezinárodním letištěm v Moravskoslezském kraji a zároveň třetím největším v ČR. Nachází se asi 25 km jihozápadně od centra Ostravy a je dobře přístupné prostřednictvím několika dopravních prostředků – veřejnou dopravou a taxi službami, stejně tak i vlastním vozidlem s možností parkování na letišti. K letišti jezdí také speciální autobusové linky a pravidelná vlaková spojení, která vás dopraví přímo k terminálu.
Letiště Ostrava, zdroj: airport-ostrava.cz
Město Ostrava
Ostravské letiště poskytuje standardní služby pro cestující, jako jsou restaurace, obchody, business salonky, dětské koutky i foliování zavazadel. Historie letiště sahá až do 50. let 20. století, kdy sloužilo jako vojenská letecká základna. V současné době se Letiště Ostrava zaměřuje na mezinárodní a charterové lety a s CK EXIM tours z něj můžete vycestovat celkem do 19 destinací.

Letiště Pardubice

Letiště Pardubice se nachází asi 5 km jihozápadně od centra Pardubic. Je snadno dostupné prostřednictvím veřejné autobusové dopravy (např. linky č. 8 a 14) i vlastního vozidla. K dispozici je krátkodobé i dlouhodobé parkování, vůz můžete zaparkovat přímo u budovy terminálu či v nedalekém autoparku. Letiště nabízí standardní služby pro cestující, tedy obchody, restaurace, VIP odbavení a VIP salónky.
Letiště Pardubice, zdroj: Airport-pardubice.cz
Město Pardubice
Letiště v Pardubicích vzniklo během první republiky a je jedním z nejstarších letišť v České republice. Turistický provoz však funguje až od roku 1995 a v roce 2017 byl otevřen nový terminál Jana Kašpara, který poskytuje cestujícím lepší zážitek z čekání na let. Dnes se Letiště Pardubice zaměřuje hlavně na pravidelné i charterové lety. Vyrazte s námi z toho letiště do celkem 14 destinací, třeba vás zaujmou nové odlety do Černé Hory, italské Kalábrie, do Bodrumu v Turecku či španělské Costa Dorady. 

Náš tip: V rámci first minute výhod je možné využít na letištích parkování zdarma nebo výhodně. Výhodné parkování přímo u letiště platí pro PrahuBrno a Ostravu. Cestující z PardubicČeských Budějovic a Karlových Varů mají parkování zdarma hned u terminálu.

Letiště Karlovy Vary

Letiště v Karlových Varech se nachází přibližně 10 km jihovýchodně od centra Karlových Varů. Dostanete se k němu pohodlně městskou hromadnou dopravou (linka č. 8) i vlastním vozidlem. Letiště nabízí cestujícím nejen běžné služby, jako jsou obchody, restaurace a VIP salonky, ale i zážitkové lety a zajímavé exkurze. Velkou výhodou je, že má k dispozici také parkování zdarma na několika přilehlých parkovištích.
Letiště Karlovy Vary, zdroj: Airport-k-vary.cz
Město Karlovy Vary
Letiště bylo otevřeno v roce 1933 a od té doby prošlo několika změnami a vylepšeními. V současnosti vlastní moderní futuristický terminál, ze kterého se létá do 5 evropských destinací. Letiště Karlovy Vary je významným uzlem pro mezinárodní a charterové lety, které spojují toto lázeňské město s různými evropskými destinacemi. Vyrazte třeba na Rhodos, Krétu, Tureckou riviéru, do Bulharska či Tuniska.

Letiště České Budějovice

Letiště v Českých Budějovicích se nachází asi 6 km jihozápadně od centra města České Budějovice a je jediným regionálním letištěm v jižních Čechách. Je dobře dostupné prostřednictvím veřejné dopravy (linka č. 19) nebo vlastního vozidla, které je možné zaparkovat zdarma na parkovišti. Přímo k terminálu vás z parkoviště doveze kyvadlová autobusová doprava. Letiště nabízí cestujícím Wi-fi připojení a zážitkové exkurze.
Letiště České Budějovice, zdroj: Airport-cb.cz
Město České Budějovice
Historie letiště sahá až do roku 1937, kdy bylo založeno jako vojenské a civilní letiště. V současné době se z Letiště České Budějovice dostanete do několika evropských destinací. Zaleťte si třeba do Bulharska, Řecka nebo na Mallorcu.

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích v prvním čtvrtletí 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.