1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

Zážitkové pobyty pro rodiny vás budou bavit

Úterý, 2.4.2024

Zážitkové pobyty pro rodiny vás budou bavit

4 tipy na zážitkovou dovolenou s dětmi

Máte pocit, že rodinná dovolená v přímořském resortu vašim dětem už nestačí? Láká vás aktivní poznávání a jedinečné zážitky? Je čas odhalit vašim ratolestem jiné krásy světa, prožít netradičně chvíle, u kterých vaše rodina bude mít k sobě ještě blíž. Ukažte dětem svět, radost budete sdílet s nimi. 
Připravili jsme pro vás pestrou škálu poznávacích programů nejen v Evropě, ale i po celém světě. Není na co čekat, správná chvíle na dětské nadšení z nevšedních zážitků je právě teď.
 

Paříž a Disneyland

Okružní jízda po nejlepších pařížských atrakcích a památkách a zároveň pohádkový  Disneyland – tak vypadá program zážitkového pobytu ve Francii, který se zaručeně bude líbit dětem i jejich rodičům.
Na návštěvu Disneylandu jsou vyhrazeny hned dva celé dny zájezdu, abyste stihli s rodinou navštívit oba dva tematické parky – jak pohádkový Disneyland Park s ikonickým zámkem, tak i novější filmový Walt Disney Studios Park, případně zábavní centrum Disney Village. Disneyland vás doslova vtáhne do světa pohádek a příběhů, potkáte zde známé pohádkové postavičky, s nimiž se můžou vaše děti vyfotit, budete si společně užívat na atrakcích, jako jsou horské dráhy a strašidelné zámky, a sledovat kousky kaskadérů i další představení.
Ikonický zámek v Disneylandu
Paříž a Disneyland
Disneyland
V rámci zážitkového zájezdu do Francie zažijete také okružní jízdu Paříží s česky mluvícím průvodcem, během které uvidíte proslulou nákupní třídu Champs Élysées s Napoleonovým Vítězným obloukem, náměstí Svornosti s luxorským obeliskem, Garnierovu operu, největší muzeum světa – Louvre, místa původní středověké pevnosti Bastily, kouzelné Lucemburské zahrady, okolí majestátního Pantheonu, jeden z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Prés a náměstí a zahrady Trocadero s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž.
Eiffelova věž
Lucemburské zahrady, Paříž
Vítězný oblouk, Paříž
Pokud by vám výše zmíněné krásy Paříže byly málo, během individuálního volna před odletem budete mít čas prožít s rodinou vlastní program dle libosti a nasbírat další „pařížské“ zážitky.
Náš tip: Už jste s rodinou v Disneylandu byli nebo vás víc láká Paříž samotná? Doporučujeme vám letecký víkend v Paříži bez návštěvy Disneylandu, během kterého poznáte navíc třeba úchvatnou katedrálu Notre Dame či pitoreskní čtvrť Montmartre s náměstím malířů Place de Tertre a bazilikou Sacré Coeur a budete mít možnost navštívit galerie v centru města (např. Musée d´Orsay, Louvre atd.). Další možností je kombinace poznávání Paříže s návštěvou Disneylandu a Asterix parku (zábavní areál s pravidelnými vystoupeními, jehož součástí je šest světů – Egypt, Římská říše, Země Vikingů, Starověké Řecko a Cestování časem a Galie).

Londýn a Harry Potter

Čtyřdenní letecký poznávací zájezd do Velké Británie jsme pro vás připravili tak, abyste vy i vaše děti spatřili to nejzajímavější z britské metropole a zároveň prožili celý den v kouzelném světě Harryho Pottera. Ve Warner Bros Studiu, kde se natáčely filmy o slavném čarodějnickém učni, nakouknete do Bradavického hradu, projdete se po Příčné ulici, zažijete tajemnou atmosféru Zapovězeného lesa, uvidíte nablýskanou lokomotivu Bradavického expresu a budete moci ochutnat nefalšovaný máslový ležák. Spatříte nejznámější místa, rekvizity, efekty i kostýmy, které znáte z filmů.
Bradavický expres, Warner Bros Studio
Učebna lektvarů, Warner Bros Studio
Doupě, Warner Bros Studio
Kromě toho vás v rámci zážitkové dovolené čekají nejzajímavější londýnské skvosty, z nichž některé si ve filmech o Harrym Potterovi také zahrály. Můžete se těšit na:
   slavné Trafalgarské náměstí a neonové reklamy Piccadilly Circus,
•   Palác a pevnost Jejího Veličenstva, Tower of London, s korunovačními klenoty,
•   procházku po zvedacím mostě Tower Bridge,
•   Buckinghamský palác, sídlo královny Alžběty II., a střídání stráží,
•   Greenwich s Královskou observatoří a nultým poledníkem,
•   živou multikulturní čtvrť Soho s mnoha restauracemi a obchody,
•   cestu lodí po řece Temži do Westminsteru k budově Parlamentu se slavným Big Benem,
•   možnost navštívit obří kolo – London eye,
•   individuální volno.
Big Ben, Westminsterské opatství a Double Deckers
Tower Bridge
Buckinghamský palác
Náš tip: Už jste s rodinou ve Warner Bros studiích byli nebo vás více láká Londýn samotný? Doporučujeme vám letecký víkend v Londýně bez návštěvy studií Harryho Pottera. A pokud to máte na pražské letiště daleko, vyberte si víkend v Londýně s odletem z Brna či Ostravy. Pro milovníky královské rodiny nabízíme zájezd "Královský Londýn", během kterého navíc můžete navštívit hrad Windsor, univerzitní Oxford a další zajímavá místa.

Benátky a jejich kanály

Na míru rodinám s dětmi jsme připravili zážitkový zájezd do Itálie za lákadly slavných Benátek. 
Most Rialto
Gondoly v Benátkách
Prohlídku Benátek, města na laguně s neopakovatelnou atmosférou, si užijí děti i jejich rodiče. Náměstí sv. Marka se zvonicí, chrámem a dóžecím palácem vás nadchne svou krásou a děti zase zdejšími zmrzlinárnami s touto italskou pochoutkou i obchůdky s karnevalovými maskami. Plavba vaporettem po benátském kanálu Grande se bude zaručeně líbit velkým i malým. A aby těch zážitků na dovolené nebylo málo, čeká vás ještě návštěva ostrova Burano a sklárny na ostrově Murano.
Chrám Santa Maria della Salute v Benátkách
Náměstí sv. Marka v Benátkách
Karnevalové masky v Benátkách

Finsko a vesnička Santa Clause

Pro rodiny, které touží zažít něco skutečně originálního, jsme připravili prodloužený víkend na severu Finska. Proč právě zde? Protože tady "začíná" Polární kruh! Toto magické umístění sem roku 1950 přilákalo i slavnou Eleanor Roosevelt. Na její počest zde byla vybudována dřevěná budova, kolem níž se pod rukama finských architektů jakoby kouzlem rozrostla celá vesnice, které se dnes přezdívá "Vesnice Santa Clause".
Vesnice Santa Clause
Polární záře v Laponsku
Sobí spřežení v Laponsku
Během pěti dnů si kromě vesničky Santa Clause prohlédnete město Rovaniemi ("bránu Laponska"), Arktické centrum dokumentující historii i současnost života v arktické oblasti a finské části Laponska, podíváte se na vyhlídku Ounasvaara, budete moci na vlastní oči spatřit proslulý Arctic SnowHotel Rovaniemi, který je vyroben ze skutečného ledu a třeba se vám poštěstí a uvidíte i polární záři.
Zimní Laponsko
Vesnice Santa Clause, Rovaniemi
Polární záře

Další pobyty pro rodiny s dětmi s programem

Pro rodiče a jejich ratolesti máme na výběr i další varianty zážitkové dovolené v zajímavých destinacích. Cestovat s námi za poznáním můžete například do metropolí:
  • Lisabon (projížďka historickou tramvají do nejstarší čtvrti Alfama a návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém),
  • Barcelona (místa konání olympijských her a možnost návštěvy pohádkového parku Güell),
  • Řím (oživlá učebnice antiky v čele s Koloseem).
Krásný pobyt nejen se staršími dětmi si užijete také na čarokrásném Islandu, líbezné Madeiře, v Maroku nebo během putování přírodou Norska a Skotska.
 

Další články

Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.