1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

Pátek, 17.3.2023

Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

3 tipy na zážitkovou dovolenou s dětmi

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách s plavbou po kanálech.
 

Paříž a Disneyland

Okružní jízda po nejlepších pařížských atrakcích a památkách a zároveň pohádkový  Disneyland – tak vypadá program zážitkového pobytu ve Francii, který se zaručeně bude líbit dětem i jejich rodičům.
Na návštěvu Disneylandu jsou vyhrazeny hned dva celé dny zájezdu, abyste stihli s rodinou navštívit oba dva tematické parky – jak pohádkový Disneyland Park s ikonickým zámkem, který letos slaví 30 let, tak i novější filmový Walt Disney Studios Park, případně zábavní centrum Disney Village. Disneyland vás doslova vtáhne do světa pohádek a příběhů, potkáte zde známé pohádkové postavičky, s nimiž se můžou vaše děti vyfotit, budete si společně užívat na atrakcích, jako jsou horské dráhy a strašidelné zámky, a sledovat kousky kaskadérů i další představení.
Ikonický zámek v Disneylandu
Paříž a Disneyland
Disneyland
V rámci zážitkového zájezdu do Francie zažijete také okružní jízdu Paříží s česky mluvícím průvodcem, během které uvidíte proslulou nákupní třídu Champs Élysées s Napoleonovým Vítězným obloukem, náměstí Svornosti s luxorským obeliskem, Garnierovu operu, největší muzeum světa – Louvre, místa původní středověké pevnosti Bastily, kouzelné Lucemburské zahrady, okolí majestátního Pantheonu, jeden z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Prés a náměstí a zahrady Trocadero s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž.
Eiffelova věž
Lucemburské zahrady, Paříž
Vítězný oblouk, Paříž
Pokud by vám výše zmíněné krásy Paříže byly málo, během individuálního volna před odletem budete mít čas prožít s rodinou vlastní program dle libosti a nasbírat další „pařížské“ zážitky.

Londýn a Harry Potter

Čtyřdenní letecký poznávací zájezd do Velké Británie jsme pro vás připravili tak, abyste vy i vaše děti spatřili to nejzajímavější z britské metropole a zároveň prožili celý den v kouzelném světě Harryho Pottera. Ve Warner Bros Studiu, kde se natáčely filmy o slavném čarodějnickém učni, nakouknete do Bradavického hradu, projdete se po Příčné ulici, zažijete tajemnou atmosféru Zapovězeného lesa, uvidíte nablýskanou lokomotivu Bradavického expresu a budete moci ochutnat nefalšovaný máslový ležák. Spatříte nejznámější místa, rekvizity, efekty i kostýmy, které znáte z filmů.
Bradavický expres, Warner Bros Studio
Učebna lektvarů, Warner Bros Studio
Doupě, Warner Bros Studio
Kromě toho vás v rámci zážitkové dovolené čekají nejzajímavější londýnské skvosty, z nichž některé si ve filmech o Harrym Potterovi také zahrály. Můžete se těšit na:
 • slavné Trafalgarské náměstí a neonové reklamy Piccadilly Circus,
 • Palác a pevnost Jejího Veličenstva, Tower of London, s korunovačními klenoty,
 • procházku po zvedacím mostě Tower Bridge,
 • Buckinghamský palác, sídlo královny Alžběty II., a střídání stráží,
 • Greenwich s Královskou observatoří a nultým poledníkem,
 • živou multikulturní čtvrť Soho s mnoha restauracemi a obchody,
 • individuální volno na návštěvu muzeí (Britské muzeum, Národní galerie, muzeum voskových figurín Madame Tussauds) či Oxford Street s obchody nejznámějších značek.
Big Ben, Westminsterské opatství a Double Deckers
Tower Bridge
Buckinghamský palác
Abyste si atmosféru Londýna během vaší zážitkové dovolené s dětmi užili co nejvíce, vyzkoušíte si cestovat po městě jako praví Londýňané. Náš česky mluvící průvodce vás vezme na projížďku slavným dvoupatrovým autobusem, vlakem bez řidiče řízeným počítačem i londýnskou podzemkou.

Benátky a jejich kanály

Na míru rodinám s dětmi jsme připravili zážitkový zájezd do Itálie za lákadly slavných Benátek. Osídlení oblasti se datuje pravděpodobně už do 5. století, kdy se v ní objevil kmen Venetů (česky Benetů). Prvního dóžete jménem Paolo Lucio Anafesto prameny zmiňují v roce 697 a svého vrcholu dosáhla Benátská republika mezi 11. a 15. stoletím. Její moc tenkrát sahala až na Kypr, financovala křížové výpravy do Svaté země a nakonec byla v církevní hierarchii povýšena až na patriarchát. Není divu, že dnes doslova přetéká množstvím památek a zajímavých míst.
Most Rialto
Gondoly v Benátkách
Prohlídku Benátek, města na laguně s neopakovatelnou atmosférou, si užijí děti i jejich rodiče. Náměstí sv. Marka se zvonicí, chrámem a dóžecím palácem vás nadchne svou krásou a děti zase zdejšími zmrzlinárnami s touto italskou pochoutkou i obchůdky s karnevalovými maskami. Plavba vaporettem po benátském kanálu Grande se bude zaručeně líbit velkým i malým. A aby těch zážitků na dovolené nebylo málo, čeká vás ještě návštěva ostrova Burano a sklárny na ostrově Murano.
Chrám Santa Maria della Salute v Benátkách
Náměstí sv. Marka v Benátkách
Karnevalové masky v Benátkách

Další pobyty pro rodiny s dětmi s programem

Pro rodiče a jejich ratolesti máme na výběr i další varianty zážitkové dovolené v zajímavých destinacích. Cestovat s námi za poznáním můžete například do metropolí:
 • Lisabon (projížďka historickou tramvají do nejstarší čtvrti Alfama),
 • Barcelona (fotbalový stadion Camp Nou a místa konání olympijských her),
 • Řím (oživlá učebnice antiky v čele s Koloseem).
Krásný pobyt si užijete také na čarokrásném Islandu, líbezné Madeiře, v Maroku nebo na putování přírodou Norska a Skotska.
 

Další články

Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 a ušetřete.
Máme pro vás 10 tipů, proč musíte aspoň jednou v životě na dovolenou do Vietnamu. Pláže ostrova Phu Quoc, nejdelší skleněný most na světě, nádherná příroda, skvělé jídlo – a zájezdy do Vietnamu jsou teď navíc snadno dostupné bez mezipřistání!
Inspirujte se desítkou tipů, jak si užít dovolenou na Kubě. Plavání s delfíny, stará Havana, krásné pláže, úžasné údolí Viñales, rybaření, potápění a další aktivity. Zájezdy na Kubu jsou nyní rychle a pohodlně bez mezipřistání!
Zapomeňte na hodinová čekání na letištích a vyrazte s námi na exotickou dovolenou bez složitého přestupování. Dopřejte si jedinečnou cestu na palubě luxusních letadel nabízejících pohodlný a především rychlejší let. Do destinace přiletíte naprosto odpočinutí a připravení si užít nezapomenutelné chvíle na bílých plážích obklopených křišťálově modrým mořem.
Pomáhat je lidské, a pokud se takový příklad objeví v cestovním ruchu, máme z něho dvakrát větší radost. Přesně takový je příběh paní Terezy, který ukazuje a inspiruje, jak málo stačí k tomu, abychom někoho udělali alespoň o trošku šťastnějším.
Jordánsko je zemí nevšedních zážitků jako výlet do pouště, potápění u korálů či prohlídka památek v čele s Petrou, městem vytesaným do skály Nabatejci. Přesvědčte se sami a objevte skvělou kombinaci výletů a pohodové relaxace v luxusních letoviscích Jordánska.