1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

Pátek, 17.3.2023

Zážitkové pobyty pro rodiny s dětmi si užijete

3 tipy na zážitkovou dovolenou s dětmi

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách s plavbou po kanálech.
 

Paříž a Disneyland

Okružní jízda po nejlepších pařížských atrakcích a památkách a zároveň pohádkový  Disneyland – tak vypadá program zážitkového pobytu ve Francii, který se zaručeně bude líbit dětem i jejich rodičům.
Na návštěvu Disneylandu jsou vyhrazeny hned dva celé dny zájezdu, abyste stihli s rodinou navštívit oba dva tematické parky – jak pohádkový Disneyland Park s ikonickým zámkem, který letos slaví 30 let, tak i novější filmový Walt Disney Studios Park, případně zábavní centrum Disney Village. Disneyland vás doslova vtáhne do světa pohádek a příběhů, potkáte zde známé pohádkové postavičky, s nimiž se můžou vaše děti vyfotit, budete si společně užívat na atrakcích, jako jsou horské dráhy a strašidelné zámky, a sledovat kousky kaskadérů i další představení.
Ikonický zámek v Disneylandu
Paříž a Disneyland
Disneyland
V rámci zážitkového zájezdu do Francie zažijete také okružní jízdu Paříží s česky mluvícím průvodcem, během které uvidíte proslulou nákupní třídu Champs Élysées s Napoleonovým Vítězným obloukem, náměstí Svornosti s luxorským obeliskem, Garnierovu operu, největší muzeum světa – Louvre, místa původní středověké pevnosti Bastily, kouzelné Lucemburské zahrady, okolí majestátního Pantheonu, jeden z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Prés a náměstí a zahrady Trocadero s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž.
Eiffelova věž
Lucemburské zahrady, Paříž
Vítězný oblouk, Paříž
Pokud by vám výše zmíněné krásy Paříže byly málo, během individuálního volna před odletem budete mít čas prožít s rodinou vlastní program dle libosti a nasbírat další „pařížské“ zážitky.

Londýn a Harry Potter

Čtyřdenní letecký poznávací zájezd do Velké Británie jsme pro vás připravili tak, abyste vy i vaše děti spatřili to nejzajímavější z britské metropole a zároveň prožili celý den v kouzelném světě Harryho Pottera. Ve Warner Bros Studiu, kde se natáčely filmy o slavném čarodějnickém učni, nakouknete do Bradavického hradu, projdete se po Příčné ulici, zažijete tajemnou atmosféru Zapovězeného lesa, uvidíte nablýskanou lokomotivu Bradavického expresu a budete moci ochutnat nefalšovaný máslový ležák. Spatříte nejznámější místa, rekvizity, efekty i kostýmy, které znáte z filmů.
Bradavický expres, Warner Bros Studio
Učebna lektvarů, Warner Bros Studio
Doupě, Warner Bros Studio
Kromě toho vás v rámci zážitkové dovolené čekají nejzajímavější londýnské skvosty, z nichž některé si ve filmech o Harrym Potterovi také zahrály. Můžete se těšit na:
 • slavné Trafalgarské náměstí a neonové reklamy Piccadilly Circus,
 • Palác a pevnost Jejího Veličenstva, Tower of London, s korunovačními klenoty,
 • procházku po zvedacím mostě Tower Bridge,
 • Buckinghamský palác, sídlo královny Alžběty II., a střídání stráží,
 • Greenwich s Královskou observatoří a nultým poledníkem,
 • živou multikulturní čtvrť Soho s mnoha restauracemi a obchody,
 • individuální volno na návštěvu muzeí (Britské muzeum, Národní galerie, muzeum voskových figurín Madame Tussauds) či Oxford Street s obchody nejznámějších značek.
Big Ben, Westminsterské opatství a Double Deckers
Tower Bridge
Buckinghamský palác
Abyste si atmosféru Londýna během vaší zážitkové dovolené s dětmi užili co nejvíce, vyzkoušíte si cestovat po městě jako praví Londýňané. Náš česky mluvící průvodce vás vezme na projížďku slavným dvoupatrovým autobusem, vlakem bez řidiče řízeným počítačem i londýnskou podzemkou.

Benátky a jejich kanály

Na míru rodinám s dětmi jsme připravili zážitkový zájezd do Itálie za lákadly slavných Benátek. Osídlení oblasti se datuje pravděpodobně už do 5. století, kdy se v ní objevil kmen Venetů (česky Benetů). Prvního dóžete jménem Paolo Lucio Anafesto prameny zmiňují v roce 697 a svého vrcholu dosáhla Benátská republika mezi 11. a 15. stoletím. Její moc tenkrát sahala až na Kypr, financovala křížové výpravy do Svaté země a nakonec byla v církevní hierarchii povýšena až na patriarchát. Není divu, že dnes doslova přetéká množstvím památek a zajímavých míst.
Most Rialto
Gondoly v Benátkách
Prohlídku Benátek, města na laguně s neopakovatelnou atmosférou, si užijí děti i jejich rodiče. Náměstí sv. Marka se zvonicí, chrámem a dóžecím palácem vás nadchne svou krásou a děti zase zdejšími zmrzlinárnami s touto italskou pochoutkou i obchůdky s karnevalovými maskami. Plavba vaporettem po benátském kanálu Grande se bude zaručeně líbit velkým i malým. A aby těch zážitků na dovolené nebylo málo, čeká vás ještě návštěva ostrova Burano a sklárny na ostrově Murano.
Chrám Santa Maria della Salute v Benátkách
Náměstí sv. Marka v Benátkách
Karnevalové masky v Benátkách

Další pobyty pro rodiny s dětmi s programem

Pro rodiče a jejich ratolesti máme na výběr i další varianty zážitkové dovolené v zajímavých destinacích. Cestovat s námi za poznáním můžete například do metropolí:
 • Lisabon (projížďka historickou tramvají do nejstarší čtvrtě Alfama),
 • Barcelona (fotbalový stadion Camp Nou a místa konání olympijských her),
 • Řím (oživlá učebnice antiky v čele s Koloseem).
Krásný pobyt si užijete také na čarokrásném Islandu, líbezné Madeiře, v Maroku nebo na putování přírodou Norska a Skotska.
 

Další články

Klidná vodní hladina rozkládající se do nekonečna na horizontu. Ať už z lehátka nebo přímo z bazénu, tenhle pohled si zamiluje úplně každý. Doporučíme vám hotely s infinity bazénem. Dopřejte si novou dimenzi dovolené!
Senegal, Kapverdy, Egypt a další přímořské destinace - i tady se slaví Velikonoce. Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a navíc poradíme, kde strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2023 u moře.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Nenechte si utéct slevy, výhodu děti zdarma a bezplatnou změnu či storno zájezdu zdarma. Letní dovolená s nejlepšími výhodami už jen do 28. 2.!
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Na rok 2023 máme několik nováčků. Vybírejte z méně známých lokalit Turecka, Jordánska i blízkých moří s nádhernými plážemi, kde se nemusíte obávat davů turistů.