1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Poznejte Bahrajn! Proč na dovolenou právě sem?

Poznejte Bahrajn! Proč na dovolenou právě sem?

Pondělí, 27.5.2024

Poznejte Bahrajn! Proč na dovolenou právě sem?

Bahrajn je perfektní destinací jak pro nejnáročnější cestovatele, tak pro milovníky objevování skrytých dovolenkových perel. V Bahrajnském království, malém ostrovním státě v Perském zálivu, zažijete dovolenou plnou luxusu, dobrodružství a odpočinku. Skrytý skvost Středního Východu, do kterého se dostanete za 6 hodin přímým letem z Prahy, vám má na svých ostrůvcích rozhodně co nabídnout. Za novým přírůstkem v naší nabídce si navíc můžete zaletět třídou business class poskytující maximální komfort a pohodlí. Přidejte se k nám a objevte kouzlo Bahrajnu s CK EXIM tours!

Výlety za historií a kulturou

Dějiny Bahrajnu jsou staré několik tisíc let. Příznivcům historie a kultury se bude líbit hned několik zajímavých památek, které zde mohou vidět nebo navštívit.
 • Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Qal'at al-Bahrain: archeologické naleziště zapsané na seznamu UNESCO. 
 • Dilmunské pohřební mohyly: byly postaveny 2 000 let př. n. l. a taktéž jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Perlová cesta: trasa vás povede po stopách historické perlové obchodní cesty. Ta byla v minulosti klíčovou součástí ekonomiky Bahrajnu.
 • Muharraq je bývalé hlavní město a zároveň třetí největší město v zemi. Považuje se za kulturní centrum Bahrajnu, tvoří ho malebné uličky, historické domy a tradiční řemeslné obchody.
 • Bahrajn má bohaté dědictví v oblasti ropy, její těžba je pro průmyslové odvětví v zemi klíčová. Navštívit první ropný vrt v zemi a jeho přilehlé ropné muzeum je parádním zážitkem ukazujícím stoletý vývoj ropného průmyslu.
 • Národní muzeum je domovem bohaté sbírky antických artefaktů, které osvětlují historii a kulturu této země.
 • Historické pevnosti jako jsou Arad, Bu Mahir a Riffu, dříve střežily samotný ostrov Bahrajn.
 • Hlavní město Manáma: kosmopolitní centrum spojující moderní architekturu s historickými památkami. Nachází se zde například velká mešita al-Fátih postavená v 90. letech 20. století. Město je také centrem obchodu, kultury a umění, najdete tady mnoho muzeí (Bahrain National Museum), galerií (La Fontaine) a tržnic (největší tržiště na Bahrajnu Manama Souk).
Náš tip: Až budete v Manámě, určitě si nenechte ujít komplex vysokých mrakodrapů, které jsou součástí Bahrain World Trade Center. V noci se rozsvítí mnoha barvami a pohled na ně opravdu stojí za to.
Náleziště Qal'at al-Bahrain
Bahrain World Trade Center v noci
Velká mešita al-Fátih v Manámě

Úchvatné pláže a vodní sporty

Sluníčko, moře a vodní sporty si v této destinaci nejvíc užijete od října do května, kdy je počasí pro dovolenou nejlepší. Vychutnejte si šnorchlování nebo potápění a objevte pestrobarevný podmořský život. Příznivci adrenalinu si mohou vyzkoušet windsurfing, kitesurfing a jetové lyžování. Pokud však hledáte klidnější aktivity, můžete si půjčit paddleboard nebo se projet na kajaku či kánoi. 

Bahrajn je také známý svými krásnými plážemi s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Mezi nejlepší pláže na Bahrajnu patří:
 • Al Jazayer: nejkrásnější a nejznámější pláž, vhodná pro odpočinek i plážové sporty,
 • Bahrain Bay: moderní a dobře vybavená pláž s pozvolným vstupem do moře, ideální pro rodiny s dětmi,
 • Abu Subz známá také jako Diraz Beach: skvělé místo pro pikniky, má jemňoučký písek, širokou nabídku dětských atrakcí a spoustu míst k občerstvení,
 • Karbabad: velice oblíbená pláž, nabízí lenošení na pláži i příjemné procházky při západu slunce,
 • Dry Dock: městská pláž s jemným pískem na severu Bahrajnu,
 • Malkiya: z pláže uvidíte nejkrásnější západy slunce a seženete zde vybavení pro vodní sporty za dobré ceny.
Bahrajnská písečná pláž

Nejlepší atrakce pro rodiny s dětmi

Okruh Formule 1

Motoristický okruh Bahrain International Circuit je závodní dráha v blízkosti hlavního města Manáma. Je to jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených závodních okruhů na celém světě a hostí mnoho prestižních závodů, včetně Bahrain Grand Prix. Pyšní se moderními technickými prvky, širokými rovinkami a ostrými zatáčkami, které poskytují adrenalinový zážitek jak pro jezdce, tak i diváky.

Největší mořský park na světě

Dive Bahrain je jedinečný potápěčský park o rozloze 100 000 m² nabízející nezapomenutelné potápění. V podvodním parku najdete v hloubce 70 metrů potopený Boeing 747, jenž přitahuje potápěče z celého světa. Kromě toho jsou zde k vidění korály, sochy a jiné atrakce. 

Další nabídka aktivit pro celou rodinu:

 • The Lost Paradise of Dilmun je jedním z největších vodních a zábavních parků na Bahrajnu. Rozkládá se na ploše 77 000 m² a disponuje rozsáhlým aquaparkem s tobogány, bazény s vlnobitím, línými řekami a dalšími atrakcemi.
 • Pro dětskou zábavu je ideální herní a dobrodružný park Magic Planet City Centre Bahrain umístěný uvnitř nákupní zóny v City Centre Bahrain v Manámě. Disponuje širokou škálou her pro všechny věkové kategorie
 • Pro další adrenalinový zážitek se vydejte do zábavního parku Adhari. Má skvělé atrakce jako horské dráhy, trampolíny, šlapadla, ruské kolo, létající kolotoč či autodrom.
 • Pokud dáváte přednost přírodním krásám, můžete navštívit přírodní parky a rezervace. Konkrétně třeba Arad Bay s mangrovy nebo park Al Areen s celkovou plochou 5 430 m² a volně žijícími zvířaty včetně gazel, oryxů a pštrosů.
Okruh Formule 1
Potápění na Bahrajnu
Zábavní park s atrakcemi

Přírodní zázrak: mizející ostrov Jarada

Tento fascinující přírodní jev v Bahrajnském zálivu se postupně stává velkým turistickým lákadlem. Co je na něm zajímavého? Ostrov Jarada se vynořuje z moře pouze během přílivu, zatímco během odlivu zcela mizí pod hladinou. A děje se tak celkem dvakrát za den. Na ostrov se dostanete lodí, užijete si zde pořádnou koupačku i odpočinek na nádherných plážích.

Neutuchající noční život

Neutuchající noční životNoční život na Bahrajnu je živý a rozmanitý, poskytuje nespočet možností pro zábavu a odreagování. Zářivé noční kluby, karaoke bary, koncerty, diskotéky, stylové bary a luxusní restaurace s vyhlášenou arabskou kuchyní přitahují domácí i zahraniční návštěvníky. I když je Bahrajn arabskou zemí, tak co se týče konzumace alkoholu, je velice tolerantní. Hlavním centrem nočního života je město Manáma, kde najdete vystoupení umělců z celé země. 
Ostrov Jarada
Noční život na Bahrajnu

Špičkové hotelové resorty

Z naší nabídky 4-5* hotelů si vybere každý. Rodiny s dětmi, zamilované páry, senioři, příznivci sportů i relaxování. V hotelech zažijete opravdový luxus a komfort. Čekají vás prvotřídní služby, ubytování v blízkosti soukromých pláží, moderně zařízené pokoje, rozmanité stravování all inclusive, wellness centra, infinity bazény, animační programy a mnoho dalšího.

Strom života

Strom života patří mezi nejznámější atrakce na Bahrajnu a ročně jej navštíví několik desítek tisíc lidí. 400 let starý monumentální strom Shajarat-al-Haya se nachází na východě ostrova a roste v poušti uprostřed ničeho. Jeho původ a historie zůstávají záhadou, což přidává k jeho mystičnosti a zajímavosti. Pro mnoho lidí má strom symbolický význam a pokládají ho za přírodní zázrak a zároveň posvátné místo. 
Luxusní hotely na Bahrajnu
Strom života

Jaké jsou další důvody, proč vyrazit na Bahrajn?

 • Moderní nákupní centra a tradiční trhy: vyrazte za nákupy do obrovských obchodních domů a na tržiště, kde najdete úplně vše, co vás jen napadne.
 • Místní kuchyně: ochutnejte arabské speciality, na které budete ještě dlouho vzpomínat. 
 • Kulturní a umělecké festivaly: Bahrajn je domovem různých kulturních a uměleckých festivalů po celý rok. Nenechte si ujít příležitost a užijte si jedinečný pohled na místní kulturu a tradice. Třeba Trib Fest Bahrajn 2024, open-air hudební festival, kde vystoupí slavné kapely z celého světa.
 • Lov perel: Chcete si zkusit život lovce perel? Tady je to možné pod vedením zkušených potápěčů. Ti vám vše vysvětlí a ukážou. A perly, které najdete, si můžete ponechat.
 • Jízda na velbloudech: zažijte jízdu na velbloudech v poušti a seznamte se s místními beduíny a jejich tradičním životním stylem. 
 • Relaxace v luxusních lázních: Bahrajn je známý svými luxusními lázněmi a wellness centry, kde si dopřejete zaslouženou relaxaci a péči o tělo.
 • Saúdská Arábie na dosah ruky: objevte památky a vydejte se za nákupy. Díky silničnímu mostu se do země dostanete pohodlně za pouhých 30 minut.
 • Futuristické budovy: místní architekturu tvoří směs tradičních islámských a moderních stylů. Odráží bohatou historii a rychlý ekonomický růst země. 
Bahrajnská kuchyně
Jízda na velbloudech
Odpočinek v lázních

Tipy na hotely na Bahrajnu

Načítám...

Další články

Kaskádovitá jezírka Pamukkale, fascinující skalní útvary Kappadokie, starověký Efez, překrásná pláž Ölüdeniz a další tipy na úžasná místa, která si na dovolené v Turecku nesmíte nechat ujít.  
Krásná příroda, památky, poznávání i relaxace. To vše a mnohem více vás čeká při poznávání zajímavých destinací, do kterých pro vás organizujeme poznávací zájezdy za výhodné ceny.
Už jste navštívili několik exotických zemí a hledáte něco neotřelého? Využijte naše first minute benefity a vyrazte do nových destinací! Nabízíme přímé lety z Prahy do Bahrajnu a do oblastí Puerta Vallarta v Mexiku a Holguín na Kubě.   
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích ve druhé třetině roku 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.