1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Uleťte na blahodárné Maledivy! Právě teď je nejvhodnější doba

Uleťte na blahodárné Maledivy! Právě teď je nejvhodnější doba

Pondělí, 3.1.2022

Uleťte na blahodárné Maledivy! Právě teď je nejvhodnější doba

Maledivy jsou doslova rájem na zemi. Ne nadarmo už podruhé v řadě získaly první místo v rámci "turistických Oscarů" World Travel Awards - soutěži, která oceňuje nejlepší zástupce v cestovním ruchu. Nejmenší asijská země ohromuje krásou svých korálových pláží, bohatým podmořským světem a luxusními vodními vilami umístěnými přímo v oceánu. Podívejte se na největší maledivské zajímavosti a inspirujte se na vaši dovolenou, na kterou je právě teď ta nejvhodnější doba.
 

5 zajímavostí, proč nečekat a vyrazit na Maledivy

1. Maledivské vodní vily s přímým vstupem do moře simulují přirozené karanténní prostředí
3. Sluneční paprsky, relaxace na pláži a pokrmy z čerstvých plodů moře jsou blahodárné pro zdraví i psychiku
4. Stoupající hladina moře, která může ostrovy pohltit už do roku 2100

Přirozené karanténní prostředí

Maledivy jsou ostrovním státem složeným z řetězce 19 korálových atolů, který se skládá z 1 196 ostrůvků v Indickém oceánu. Zajímavé je to, že většina turistických resortů zabírá celý ostrov nebo jeho odlehlou část. Turisté jsou zde navíc ubytováni převážně v soukromých vodních nebo plážových vilách s přímým vstupem do moře či bazénu, takže kontakt mezi nimi je minimální, což vytváří přirozené karanténní prostředí.
Vodní vily Maledivy
Detail vodních vil na Maledivách

Ideální počasí

Pro Maledivy je typické tropické počasí s mírným vánkem a stálými teplotami kolem 30 °C, takže jde o destinaci, kam se můžete bez obav vydat po celý rok. Nejméně srážek a zároveň nejnižší vlhkost je však na Maledivách od prosince do dubna. Pokud tedy zvažujete relaxační dovolenou na nádherných maledivských plážích, není na co čekat.

Náš tip: doporučujeme vám vybírat z našich last minute zájezdů na Maledivy, které jsou za skvělé ceny.  

Dovolená blahodárná pro vaše zdraví

Zatímco u nás se střídá sychravo a zima, na Maledivách svítí slunce, které vašemu tělu dodá tolik potřebný vitamin D, podávají se čerstvé ryby a plody moře plné zdraví prospěšných látek (zejména vitamíny A, B, D, E, jód a selen) a panuje pohodová atmosféra beze spěchu a stresu. Dokážete si představit vyváženější „koktejl“ zdraví prospěšných ingrediencí?
Věděli jste, že Maledivy jsou jednou z nejbezpečnějších zemí světa? Malá rozloha a vzájemná izolovanost ostrůvků jsou přirozenou obranou proti kriminalitě.
Žena v bazénu na Maledivách
Plody moře podávané na Maledivách

Maledivy mohou brzy zmizet pod hladinou moře

Maledivy se svou maximální výškou 2,5 m nad hladinou oceánu jsou nejníže položenou a zároveň nejplošší zemí světa. Většině maledivských ostrůvků z důvodu klimatických změn bohužel hrozí, že už v roce 2100 budou neobyvatelné. Pro zajímavost, v roce 2009 na Maledivách proběhlo historicky první vládní zasedání pod vodou v potápěčských skafandrech, jehož cílem byl právě boj s klimatickými změnami.

Věděli jste, že na Maledivách najdete pod vodní hladinou také restauraci (resort Conrad Maldives Rangali Island)?
Podvodní restaurace Maledivy
Potápění na Maledivách

Otevřené cestování

Maledivy jsou otevřeny zahraničním turistům a dělají maximum proto, aby cestování bylo bezpečné.

Další zajímavosti z Malediv

•    Maledivy jsou nejmenší asijskou zemí a zároveň i nejmenší muslimskou zemí světa.
•    V maledivských vodách se vyskytují žraloci velrybí, kteří jsou největšími žraloky světa (obvykle měří kolem 8-9 m, živí se planktonem a malými rybami, takže pro člověka nepředstavují nebezpečí).
•    Před vypuknutím koronavirové pandemie, v roce 2019, přivítaly maledivské ostrovy téměř 2 miliony turistů.
•    Na Maledivách platí islámské právo šaría a jediným povoleným náboženstvím je islám (alkohol mohou zakoupit pouze turisté v hotelech).

Doporučujeme vám top resorty na Maledivách

Načítám...

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Klidná vodní hladina rozkládající se do nekonečna na horizontu. Ať už z lehátka nebo přímo z bazénu, tenhle pohled si zamiluje úplně každý. Doporučíme vám hotely s infinity bazénem. Dopřejte si novou dimenzi dovolené!
Senegal, Kapverdy, Egypt a další přímořské destinace - i tady se slaví Velikonoce. Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a navíc poradíme, kde strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2023 u moře.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Nenechte si utéct slevy, výhodu děti zdarma a bezplatnou změnu či storno zájezdu zdarma. Letní dovolená s nejlepšími výhodami už jen do 28. 2.!
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.