1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. 12 zajímavostí, které si nenechat ujít na dovolené v Bulharsku

12 zajímavostí, které si nenechat ujít na dovolené v Bulharsku

Středa, 11.8.2021

12 zajímavostí, které si nenechat ujít na dovolené v Bulharsku

Starobylý Nesebar, ikonický mys Kaliakra, pyramidové hotely v Albeně, voňavé Údolí růží. Inspirujte se našimi tipy na nejznámější i méně známé zajímavosti v Bulharsku.

Delfíní show ve Varně

Akrobatické kousky, tanec i ukázka záchrany lidských životů – to všechno umí delfíni ve Varně. Jde o jediné delfinárium v celém Bulharsku, kde se koná show s delfíny. Líbit se tu bude nejenom dětem, ale i dospělým.

Voňavé Údolí růží

120 km dlouhé a naprosto úchvatné Údolí růží najdete mezi pohořím Sredna Gora na jihu a Stará Planina na severu. Tato oblast vděčí za svůj název plantáži růží, ze kterých se získává růžový olej a vyrábějí parfémy. Centrem Údolí růží je město Kazanlak. Nejkrásnější je toto místo v květnu, kdy vrcholí „růžová sezóna“. I během letní dovolené však můžete navštívit zdejší muzeum pěstování růží, přestože od pobřeží si za touto zajímavostí budete muset zajet zhruba 200 km do bulharského vnitrozemí.
Údolí růží, Bulharsko
 
Údolí růží, Bulharsko
 
Údolí růží, Bulharsko

Pyramidové hotely v luxusní Albeně

Albena je naším tipem na zajímavé letovisko pro náročné klienty. Luxusní pyramidové hotely, příjemné parky a krásná pláž uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Zdejší pláž byla již mnohokrát oceněna Modrou vlajkou a komfortní resorty připomínající pyramidy ze schodů, které Albenu odlišují od ostatních bulharských letovisek, se pyšní vyšším standardem služeb, než je v oblasti zvykem.
Pláž v Albeně
 
Pyramidový hotel v Albeně

Bahenní koupele v Pomorie

V přímořském letovisku Pomorie si můžete kromě klasických letních radovánek vyzkoušet také bahenní zábaly. Jen kousek od pláže zde leží Pomorijské jezero, které je jedním z největších bulharských zdrojů soli. Bahno v něm je blahodárné pro lidské zdraví. Na přilehlé pláži tak potkáte desítky lidí pomazaných od hlavy až k patě černým bahnem.
Pomorijské jezero
 
Bahenní zábaly u Pomorijského jezera
 
Bahenní zábaly u Pomorijského jezera

Záliv Bolata s nejkrásnější pláží

Mezi bulharskými zajímavostmi nesmí chybět tip na zajímavou pláž. Doporučujeme vám pláž Bolata ležící severovýchodně od letovisek Balčik a Kavarna, která se ukrývá v krásném zálivu a je obklopená přírodní rezervací. Mezi turisty není příliš známá, využívají ji hlavně místní lidé.
Pláž Bolata
 
Pláž Bolata

Mys Kaliakra z červených skalisek

I naše další zajímavost se nachází severovýchodně od letovisek Balčik a Kavarna – řeč je o mysu Kaliakra – úzkém výběžku pevniny vrývajícím se do moře. Červeně zbarvené, skalnaté útesy vyčnívající 70 m nad mořem vás uchvátí už na první pohled stejně jako křišťálově čisté moře, zajímavé přírodní scenérie a středověká pevnost.
Mys Kalikra
 
Pevnost Kaliakra
 
Mys Kalikra

Slavný Nesebar s kouzlem minulých dob

Žádný návštěvník bulharského pobřeží, obzvlášť blízkého Slunečného pobřeží, by si neměl nechat ujít Nesebar, starobylé město s památkami od doby thráckého osídlení přes antiku až po 19. století, které je zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Nesebar
 
Nesebar

Nejkrásnější bulharské kláštery

Přestože je z bulharského pobřeží dosti z ruky, slavný Rilský klášter nesmí mezi našimi tipy na zajímavosti v Bulharsku rozhodně chybět. Nejimpozantnější z bulharských klášterů je známý nádhernými nástěnnými malbami. O něco blíž (ale stále cca 250 km od Burgasu) se nachází jedna z nejstarších a největších pravoslavných staveb v Evropě, Bačkovský klášter, který je dokonale zachovalým památníkem křesťanské architektury a navíc v něm dodnes žijí mniši.
Rilský klášter
 
Rilský klášter
 
Bačkovský klášter

Balčik s minaretem a botanickou zahradou

Středisko Balčik na první pohled upoutá zajímavou terasovitou architekturou v impozantních vápencových skalách. Přístup do moře je z dlouhých přístavních mol. Charakter střediska však není tím nejzajímavějším. Opravdovým skvostem je bývalé orientální sídlo rumunské královny Marie, které obklopuje překrásná botanická zahrada s vodopádem.
Bývalé sídlo rumunské královny Marie, Balčik
 
Botanická zahrada, Balčik

Noční život na Zlatých píscích

Nejznámější a nejživější letovisko v okolí Varny s bohatým nočním životem – řeč je samozřejmě o Zlatých píscích. Pokud vás láká dovolená s TOP noční zábavou, doporučujeme vám právě toto středisko. Dalším pulsujícím bulharským letoviskem je nedaleká Kavarna, která leží cca 15 km severněji.

Mořské zahrady

Mořské zahrady v Burgasu na konci 19. století založil český botanik Antonín Novák, a to údajně po vzoru barokních paláců Belvedere a Schönbrunn ve Vídni. Jde o krásný přímořský park vhodný k procházkám a relaxaci. Nachází se zde také zajímavý mořský most.
Mořské zahrady, Burgas
 
Mořský most, Burgas
 
Mořský most, Burgas

Umělecký Sozopol znějící hudbou

Městečko umístěné na skalnatém mysu okouzluje nejen svou polohou, ale i domy z 19. století a příjemnou promenádou u dvou krásných pláží. Během sezóny navíc také hudbou – v září Sozopol hostí tradiční festival a v letních měsících se zde konají koncerty pod otevřeným nebem.
Sozopol
 
Sozopol
 
Staré město, Sozopol

Další články

Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Exotické Kapverdy, prosluněné Tunisko, oblíbený Egypt, luxusní Emiráty a neobjevený Omán. Přinášíme vám nejlepší tipy, kam na dovolenou v říjnu a proč.
Našim klientům nabízíme pohodlné testování u letiště Praha. Možnost na výběr z různých variant už od 90 Kč za PCR test!
Opuštěné pláže, sopky, koloniální města, divoká krása zelených údolí, originální kulturní mix… Podívejte se s námi, jaké zajímavosti nabízejí Kapverdské ostrovy.
Potápění u korálových útesů, projížďka na velbloudech za beduíny na Sahaře, výlet k pyramidám v Gíze a do Údolí králů i lenošení na pláži s drinkem v ruce. Dovolená v Egyptě slibuje moře zážitků.
1. září 2021 se do naší nabídky vrátil Omán. Zveme vás na procházku po největších lákadlech této exotické destinace, především v oblasti Salalah, kam naše zájezdy směřují. Čeká vás báječná dovolená!
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím