1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Vyberte si ten pravý z Baleárských ostrovů pro vaši dovolenou

Vyberte si ten pravý z Baleárských ostrovů pro vaši dovolenou

Středa, 28.7.2021

Vyberte si ten pravý z Baleárských ostrovů pro vaši dovolenou

Mallorca, Menorca, Ibiza – tři jedinečné ostrovy Baleárského souostroví ležící na východ od španělské pevniny – jsou úplně jiné než zbytek Španělska. Zároveň jsou odlišné od sebe navzájem. Poznejte jejich krásu a vyberte si ideální z Baleárských ostrovů právě pro vás.
Cala Figuera, Mallorca

Mallorca: nejoblíbenější z Baleárů, kde si každý najde to svoje

Mallorca, hvězda Baleárských ostrovů, v sobě kombinuje pro každého něco – krásné písečné pláže pro milovníky relaxační dovolené, úchvatné pohoří Serra de Tramuntana pro fanoušky turistiky a přírodních krás, osobité vesničky i jedinečná města v čele s metropolí Palmou pro nadšence do památek a architektury, mallorské speciality a lahodné místní víno pro gastroturisty a spoustu možností zábavy pro každého. Není tedy divu, že Mallorca, největší z Baleárů, patří mezi nejpopulárnější ostrovy nejen Španělska, ale i celého světa.

Dovolená na Mallorce

Cala Mitjaneta, Formentera

Menorca: pro plážové nadšence a romantické duše

Romantické kouzlo Menorky spočívá v členitosti jejího pobřeží, které ukrývá více než 70 zálivů, pláží a malebných plážiček omývaných tyrkysovým mořem. Ne nadarmo jsou menorské pláže považovány za jedny z nejkrásnějších ve Středomoří. Díky panenské středomořské přírodě je Menorca navíc vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO a nabízí i spoustu památek k poznávání – od tajuplných megalitických staveb přes starobylé hlavní město Mahón až po sněhově bílou rybářskou vesničku Binibeca.

Zájezdy na Menorku

Ibiza

Ibiza: favoritka pro singles a milovníky zábavy

Ibiza, proslulý párty ostrov, který nikdy nespí, láká hlavně fanoušky hudby a noční zábavy. Kde jinde zažít lepší beach párty než na ostrově, kam se každou sezónu sjíždějí přední mezinárodně známí DJs, a který je domovem světově proslulých klubů? Ibiza však není jen párty ostrov. Málokdo ví, že je nejzelenějším z Baleárských ostrovů a pyšní se i množstvím ukrytých romantických zálivů a skvostnou přírodou. Domyslete si k tomu kouzelné pláže a bohaté kulturní dědictví a bude vám jasné, proč je Ibiza prázdninovým rájem nejen pro mladé a singles cestovatele.

Dovolená na Ibize

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.