1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. To nejlepší na dovolené v Arabských emirátech

To nejlepší na dovolené ve Spojených arabských emirátech

Pátek, 12.11.2021

To nejlepší na dovolené ve Spojených arabských emirátech

Na dovolené ve Spojených arabských emirátech se nudit nebudete. Kromě plavby tradiční lodí dhow, kempování v poušti, motorizovaných vodních sportů jako jetsurfing či flyboarding, projížďky na velbloudech, nakupování bez hranic, jízdy dunami v terénním autě a spousty dalších aktivit na vás čeká takřka nekonečné množství atrakcí a zajímavých míst. O tom nejlepším z Arabských emirátů si přečtěte na následujících řádcích.

To nejlepší v Ras Al-Khaimah

Nejvyšší hora Arabských emirátů

Jebel Jais (Džabal Bil Ajs) v pohoří Al-Hadžar je s výškou 1 910 m nejvyšším bodem země. Turisty sem láká nádherný výhled z dalekohledů a plošiny s proskleným dnem na Viewing Deck Park a nejvýše položená restaurace ve Spojených arabských emirátech „1484 by Puro“.

Nejdelší zipline na světě

Zipline Jebel Jais Flight nedaleko hory Jebel Jais je s délkou 2 800 m zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejdelší na světě. „Dolet“ probíhá na plošinu, která visí mezi skalisky v úctyhodné výšce 100 m nad zemí.

Dva vrcholy Jebel Jais, ten vpravo patří Ománu, ten vlevo Emirátům
Silnice, vinoucí se k hoře Jebel Jais

Umělý ostrov Al Marjan

Umělý ostrov Al Marjan s plochou 2,7 km2 nabízí komfortní ubytování, báječné pohledy na Perský záliv a výtečné podmínky pro potápění. Často se tu konají velkolepé ohňostroje a blízko leží golfové hřiště Golf Club Al Hamra.

Historické památky

Na severu Ras Al-Khaimah se nachází Dhayah Fort, nejvýše umístěná pevnost v SAE. A starobylá Al Hamra je opravdové město duchů, které udivuje pevností Al Jazeera a architekturou z počátku 20. století, kdy zde prosperovali lovci perel.

Umělý ostrov Al Marjan

Naše tipy na hotely v Ras Al-Khaimah

Načítám...

To nejlepší v Dubaji

Architektura

Z mnoha architektonických divů Dubaje musíte zažít výhled ze 124. patra nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa (828 m), vyfotit si superluxusní hotel Burdž al-Arab a Dubajskou operu a projet se automatickým metrem, jehož významná část vede na povrchu.

Expo 2020

Od 1. října 2021 do 31. března 2022 se v Dubaji konala světová výstava Expo 2020. Největší taháky: zábavní interaktivní prostor Latifa's Playground, „Domov zítřka“ v pavilonu DEWA, klasický benátský kolotoč, světové tržiště World Souq, multimediální 3D show, noční festival a rozhledna „Nebeská zahrada“. Nechyběl ani český pavilon. Prostor areálu Expo 2020 je možné navštívit i po ukončení světové výstavy.

Hotel Burdž al-Arab v popředí, vzadu mrakodrap Burdž Chalífa
Dubajské metro

Přeměna krajiny

Dubaj proslula výstavbou umělých ostrovů ohromných rozměrů. Prvním dokončeným projektem je Palm Jumeirah s jednokolejnou železnicí a obřím akvaparkem u hotelu Atlantis. Další ostrovy (Deira, Jebel Ali, The World) se nacházejí v různém stupni rozestavěnosti. Čtvrť Dubai Marina plná mrakodrapů se rozprostírá kolem 3 km dlouhého umělého kanálu.

Atrakce

Nejnovějším magnetem ve světě dubajské zábavy je nejvyšší ruské kolo na světě Ain Dubai (výška 250 m). Dlouho otevřená není ani rozhledna a muzeum ve tvaru rámu Dubai Frame. K tradičním zajímavým místům Dubaje se řadí největší nákupní galerie světa Dubai MallDubajskými fontánami, umělá lyžařská sjezdovka Ski Dubai či řada lunaparků a akvaparků.

Ain Dubai, v pozadí Dubai Marina

Naše tipy na hotely v Dubaji

Načítám...

To nejlepší v dalších emirátech

Abú Dhabí

Hlavní město SAE se pyšní ohromnou, honosnou mešitou šejka Zayeda, palácem Al-Husn („bílá pevnost“), starou čtvrtí Batin s rybářským přístavištěm, bulvárem Abú Dhabí Corniche nebo zábavním parkem Ferrari World a akvaparkem Yas Water World.

Sharjah

Turisté ve třetím největším emirátu nejčastěji míří do podmořského akvária, obchodního centra Mega Mall a především k lagunám jako Al Khan, kterou obklopují nové mrakodrapy a vyhlídkové kolo „Oko emirátů“. V oblasti Khor Fakkanu se táhnou nádherné pláže.

Fujairah

Kdo má rád klid a prázdné pláže, měl by strávit dovolenou v emirátu Fujairah. Jeho pobřeží u Arabského moře charakterizují široké písečné pláže dlouhé i několik kilometrů. Díky množství ryb, menších žraloků, želv a korálů, obývajících zdejší vody, si na své přijdou milovníci potápění.

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.