1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. To nejlepší na dovolené v Arabských emirátech

To nejlepší na dovolené ve Spojených arabských emirátech

Pátek, 12.11.2021

To nejlepší na dovolené ve Spojených arabských emirátech

Na dovolené ve Spojených arabských emirátech se nudit nebudete. Kromě plavby tradiční lodí dhow, kempování v poušti, motorizovaných vodních sportů jako jetsurfing či flyboarding, projížďky na velbloudech, nakupování bez hranic, jízdy dunami v terénním autě a spousty dalších aktivit na vás čeká takřka nekonečné množství atrakcí a zajímavých míst. O tom nejlepším z Arabských emirátů si přečtěte na následujících řádcích.

To nejlepší v Ras Al-Khaimah

Nejvyšší hora Arabských emirátů

Jebel Jais (Džabal Bil Ajs) v pohoří Al-Hadžar je s výškou 1 910 m nejvyšším bodem země. Turisty sem láká nádherný výhled z dalekohledů a plošiny s proskleným dnem na Viewing Deck Park a nejvýše položená restaurace ve Spojených arabských emirátech „1484 by Puro“.

Nejdelší zipline na světě

Zipline Jebel Jais Flight nedaleko hory Jebel Jais je s délkou 2 800 m zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejdelší na světě. „Dolet“ probíhá na plošinu, která visí mezi skalisky v úctyhodné výšce 100 m nad zemí.

Dva vrcholy Jebel Jais, ten vpravo patří Ománu, ten vlevo Emirátům
Silnice, vinoucí se k hoře Jebel Jais

Umělý ostrov Al Marjan

Umělý ostrov Al Marjan s plochou 2,7 km2 nabízí komfortní ubytování, báječné pohledy na Perský záliv a výtečné podmínky pro potápění. Často se tu konají velkolepé ohňostroje a blízko leží golfové hřiště Golf Club Al Hamra.

Historické památky

Na severu Ras Al-Khaimah se nachází Dhayah Fort, nejvýše umístěná pevnost v SAE. A starobylá Al Hamra je opravdové město duchů, které udivuje pevností Al Jazeera a architekturou z počátku 20. století, kdy zde prosperovali lovci perel.

Umělý ostrov Al Marjan

Naše tipy na hotely v Ras Al-Khaimah

To nejlepší v Dubaji

Architektura

Z mnoha architektonických divů Dubaje musíte zažít výhled ze 124. patra nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa (828 m), vyfotit si superluxusní hotel Burdž al-Arab a Dubajskou operu a projet se automatickým metrem, jehož významná část vede na povrchu.

Expo 2020

Od 1. října 2021 do 31. března 2022 se v Dubaji koná světová výstava Expo 2020. K největším tahákům patří zábavní interaktivní prostor Latifa's Playground, „Domov zítřka“ v pavilonu DEWA, klasický benátský kolotoč, světové tržiště World Souq, multimediální 3D show, noční festival a rozhledna „Nebeská zahrada“. Nechybí ani český pavilon.

Hotel Burdž al-Arab v popředí, vzadu mrakodrap Burdž Chalífa
Dubajské metro

Přeměna krajiny

Dubaj proslula výstavbou umělých ostrovů ohromných rozměrů. Prvním dokončeným projektem je Palm Jumeirah s jednokolejnou železnicí a obřím akvaparkem u hotelu Atlantis. Další ostrovy (Deira, Jebel Ali, The World) se nacházejí v různém stupni rozestavěnosti. Čtvrť Dubai Marina plná mrakodrapů se rozprostírá kolem 3 km dlouhého umělého kanálu.

Atrakce

Nejnovějším magnetem ve světě dubajské zábavy je nejvyšší ruské kolo na světě Ain Dubai (výška 250 m). Dlouho otevřená není ani rozhledna a muzeum ve tvaru rámu Dubai Frame. K tradičním zajímavým místům Dubaje se řadí největší nákupní galerie světa Dubai MallDubajskými fontánami, umělá lyžařská sjezdovka Ski Dubai či řada lunaparků a akvaparků.

Ain Dubai, v pozadí Dubai Marina

Naše tipy na hotely v Dubaji

To nejlepší v dalších emirátech

Abú Dhabí

Hlavní město SAE se pyšní ohromnou, honosnou mešitou šejka Zayeda, palácem Al-Husn („bílá pevnost“), starou čtvrtí Batin s rybářským přístavištěm, bulvárem Abú Dhabí Corniche nebo zábavním parkem Ferrari World a akvaparkem Yas Water World.

Sharjah

Turisté ve třetím největším emirátu nejčastěji míří do podmořského akvária, obchodního centra Mega Mall a především k lagunám jako Al Khan, kterou obklopují nové mrakodrapy a vyhlídkové kolo „Oko emirátů“. V oblasti Khor Fakkanu se táhnou nádherné pláže.

Fujairah

Kdo má rád klid a prázdné pláže, měl by strávit dovolenou v emirátu Fujairah. Jeho pobřeží u Arabského moře charakterizují široké písečné pláže dlouhé i několik kilometrů. Díky množství ryb, menších žraloků, želv a korálů, obývajících zdejší vody, si na své přijdou milovníci potápění.

Další články

Chuť cestovat a poznávat roste. Proto jsme si pro vás na rok 2022 připravili rozšířenou nabídku poznávacích zájezdů, nyní s 15% slevou.
Podzim je v České republice v plné síle. Poleťte se v listopadu ohřát do Turecka či Egypta nebo si vyberte ze vzdálenějších destinací jako jsou Kapverdy, Omán nebo Dominikánská republika.
 
Léto je dávno za námi a na to další si ještě hodně dlouho počkáme. Pokud také patříte k těm, kteří si i v zimě touží dopřát sluníčko, relaxaci na krásné pláži a pravou dovolenkovou pohodu, je právě teď Dominikánská republika skvělou destinací.
Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Exotické Kapverdy, prosluněné Tunisko, oblíbený Egypt, luxusní Emiráty a neobjevený Omán. Přinášíme vám nejlepší tipy, kam na dovolenou v říjnu a proč.
Našim klientům nabízíme pohodlné testování u letiště Praha. Možnost na výběr z různých variant od 490 Kč.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím