1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Dobrá vůle Kapverdy

Dobrá vůle našich klientů na Kapverdách. Inspirujte se!

Pátek, 23.6.2023

Dobrá vůle našich klientů na Kapverdách. Inspirujte se!

Pomáhat je lidské, a pokud se takový příklad objeví v cestovním ruchu, máme z něho dvakrát větší radost. Přesně takový je příběh paní Terezy, který ukazuje a inspiruje, jak málo stačí k tomu, abychom někoho udělali alespoň o trošku šťastnějším.

Tereza se svým manželem prožila nádhernou dovolenou na Kapverdských ostrovech. Od té doby se o ně zajímá trochu více, a tak na sociálních sítích narazila na instagramový účet https://www.instagram.com/love_boa_vista/. Jeho majitelka Petra Boruvka Lopes na něm prezentuje nejen krásu Kapverd, ale také každodenní život místních obyvatel, především dětí. Mnohdy těžký, neboť Kapverdské ostrovy jsou chudá země, kterou navíc silně zasáhla covidová pandemie.

Při plánování další dovolené na Kapverdách se Tereza rozhodla Petru kontaktovat a nabídnout svou pomoc. „Aktivity paní Petry jsem velice obdivovala, proto jsem se zeptala, zda mám dětem něco dovézt, nebo raději poslat peníze,“ vysvětluje Tereza. Do zavazadel nakonec přibalila povlečení, ovocné kapsičky, čokoládky, vitamíny a také vajíčka s překvapením, protože se blížily Velikonoce. A začala se těšit na vůni Atlantiku, nekonečné písečné pláže i na setkání s dětmi.

Pomoc kapverdské školce na ostrově Boa Vistě

Školky na kapverdském ostrově Boa Vista jsou hodně odlišné od těch, které známe u nás. Většinou se jedná o malou, jednoduše zařízenou místnost. O hřišti s houpačkami, výletech do přírody a další zábavě si děti můžou nechat jenom zdát. A co teprve batolata – jesle v tuzemské podobě jsou pro ně nedosažitelné.
Mateřská školka na Kapverdách
Pohled do kapverdské mateřské školky
Každý, ať hmotný nebo finanční příspěvek proto školce nesmírně pomůže. Díky Petřině oficiálně zapsanému spolku Love Boa Vista z. s. mají děti přístup ke kvalitnějšímu jídlu a lékům, ošacení, spoustě hraček a hudebních nástrojů, výuce angličtiny a v plánu je dokonce i příměstský tábor u moře. „Ve školce jsme byli asi hodinu a s dětmi si hráli, ten pohled do jejich nadšených očí je nepopsatelný,“ vypráví nadšeně Tereza.

S manželem také pravidelně každý měsíc přispívají i finančně. Ví totiž, jak náročný život dětí na Kapverdách je. A že i sebemenší pomoc má pro ně velký význam. Teď už na ostrovech uprostřed oceánu plánují další dovolenou, aby se s dětmi mohli znovu potkat a udělat je zase o něco šťastnější.
Paní Tereza s dárkovým poukazem EXIM tours
 

Jak můžete pomoci?

Pošlete finanční příspěvek na transparentní účet 123-2016840257/0100.

Dovezte něco přímo na Kapverdy. Stačí přečíst si pokyny na https://www.loveboavista.com.

Jak pomáhá Exim?

Společnost EXIM tours se rozhodla odměnit dobrou vůli Terezy dárkovým poukazem na dovolenou v hodnotě 5 000 Kč.

Další rozmanité charitativní aktivity realizuje cestovní kancelář EXIM tours prostřednictvím nadačního fondu EXIMhelps.

 

Více o Kapverdách: dovolená jako v ráji

Navzdory svému názvu (portugalské Cabo Verde česky znamená Ostrovy Zeleného mysu) nejsou zelené a jedná se vlastně o pokračování africké Sahary. Přesto Kapverdské ostrovy umožňují úžasné prožití dovolené. Řadí se k nejstabilnějším africkým státům, mají slušnou infrastrukturu a spoustu pěkných přírodních zákoutí. Kapverďané, kteří nezapřou rysy svých předků – portugalských námořníků a afrických otroků, prosluli svou pohostinností a přátelstvím. Zásluhou báječné gastronomie, bohaté kultury a horkého, avšak příjemného počasí bude váš pobyt na Kapverdách nezapomenutelný.

Kapverdy, to je jedinečná směs starého a černého kontinentu. Vulkanická krajina Kapverd ukrývá četné zajímavosti a pobřeží ostrovů Sal či Boa Vista lemují půvabné písečné pláže. Díky absenci masového turismu jsou dosud poloprázdné. Navštívit musíte historické město Cidade Velha (UNESCO), stolovou horu Monte Verde, fascinující zátoku Buracona a starý solný důl Pedra de Lume. Hezký výlet si uděláte k „ohňovému vrchu“ Pico de Fogo.
Pláž Chaves na Kapverdách
Kapverdský ostrov Boa Vista
Boa Vista, Kapverdy
Pláž na ostrově Boa Vista
Prozkoumejte podrobné informace o Kapverdách a zajistěte si dovolenou i s dětmi na tomto úžasném souostroví v Atlantiku co nejdříve. Neváhejte využít výhodných nabídek first minute a last minute zájezdů. Lahodné zvuky venkovských zpěvů funaná vás očarují!

Další články

Už jste navštívili několik exotických zemí a hledáte něco neotřelého? Využijte naše first minute benefity a vyrazte do nových destinací! Nabízíme přímé lety z Prahy do Bahrajnu a do oblastí Puerta Vallarta v Mexiku a Holguín na Kubě.   
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích ve druhé třetině roku 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!