Turecko

Turecko – dovolená na pomezí Evropy a Orientu

Vlajka Turecko

VÍTEJTE V TURECKU!

Turecko je obdařeno snad všemi turistickými lákadly. Není divu, že tam každoročně směřují miliony lidí, lačnících po kombinaci starověké historie, kultury, tradic, nádherné přírody a samozřejmě i 7 200 km prosluněného pobřeží s čistým mořem. Turecko je ideální destinací jak pro rodiny s dětmi, tak pro sportovce i pro romantickou dovolenou v páru.

5 důvodů, proč na dovolenou do Turecka

  • Krásné pláže, oblázkové, písčité nebo v kombinaci obojího, kilometry dlouhé a rovné nebo úzké a skryté v romantických zátokách, ale všude s nefritově průzračným, čistým a teplým mořem. Přes 450 tureckých pláží se pyšní modrou vlajkou.
  • Příjemné středomořské počasí, vhodné na koupání od května do října, v letní sezóně s 12 hodinami slunečního svitu denně, průměrnými teplotami mezi 27–35 °C a téměř bez deště.
  • Orientální atmosféra, osmanská pohostinnost a laskavost Turků. Skvělé nakupování a zážitky na tržištích, kde můžete obdivovat tradiční řemesla.
  • Chutné pokrmy rafinované a zdravé kuchyně, která je díky mnoha vlivům Středomoří i Orientu jednou z nejbohatších na světě.
  • Nekonečné možnosti sportovních aktivit, výletů i objevování památek starověkých civilizací, které v Turecku najdete na každém kroku.
Pohled na město Antalya v Turecku

Kam zamířit na dovolenou do Turecka?

Nejkrásnější oblasti najdete kolem pobřeží Egejského moře (Egejská riviéra) a Středozemního moře (Turecká riviéra). Mezi nimi se rozkládá pás zvaný Tyrkysové pobřeží, na území starobylé Lýkie. K nejznámějším letoviskům na Egejské riviéře patří Bodrum, Kusadasi a Marmaris, Turecké riviéře vévodí města Antalya, Alanya nebo Kemer.
Laguna Ölüdeniz, Turecko
Bodrum, Turecko
Náš tip: Láká vás dovolená v Turecku? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Turecka.

Otázky a odpovědi o dovolené v Turecku

Proč se vydat na dovolenou do Turecka?
Které oblasti Turecka jsou nejhezčí?
Pro koho je vhodná dovolená v Turecku?

Mapa - Turecko


Nejlépe hodnocené hotely - Turecko