1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Pátek, 28.1.2022

Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a oslavte 14. únor na našem poznávacím zájezdu v Egyptě, kde na vás čeká bohatý program a letní teploty. Chcete vyrazit někam blíž? Oslavte Valentýna v nejromantičtějších městech Evropy a navštivte v únoru italský Řím, projděte se francouzskou Paříží, ohřejte se v termálech v Maďarsku nebo poleťte do Amsterdamu, Londýna či Barcelony. Každé z těchto měst má co nabídnout, vyberte si to pravé pro vás.

Plavba po Nilu

Láká vás historie Egypta a starověké památky? Vyrazte na Valentýna do Egypta a užijte si poznávací dovolenou. Navštívíte Luxor, Memnonovy kolosy, Údolí králů a gigantický chrám v Edfu. Uvidíte nádherná panoramata romantického Asuánu i to, jak se vyrábí alabastr. Zajisté budete mít nespočet zážitků. Samozřejmostí je i dostatek volného času k vlastnímu poznávání, možnost dalších fakultativních výletů a odpočinek na pláži s koupáním v moři.

Poleťte od 12. 2. do 19. 2. 2022 do Egypta a užijte si Valentýn u moře.
 

Řím

Italské hlavní město nabízí nespočet památek, romantických zákoutí a typických restaurací s italskou kuchyní. Prohlédněte si impozantní Koloseum, projděte se po mostě lemovaném sochami do Andělského hradu a odpočiňte si na Španělských schodech. Celé centrum Říma je zapsané na seznamu UNESCO a jsou zde k vidění úchvatné památky, jako jsou Forum Romanum, Pantheon, Fontana di Trevi a Kapitol. V srdci města najdete samostatný stát Vatikán a proslulé Svatopetrské náměstí.

Řím je ideálním místem pro valentýnskou dovolenou. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Barcelona

Dovolená v Barceloně vám ukáže katalánský život v jeho nejautentičtější podobě - zajímavou architekturu, úzké dlážděné uličky, restaurace s tapas specialitami přímo u moře a mnoho módních obchodů. Projděte se ikonickou třídou Las Ramblas a nevynechejte fotbalový stadion Camp Nou. A samozřejmostí jsou nejznámější památky jako Sagrada Família, Casa Batlló nebo park Güell. Pár metrů od centra se nachází pláž Barceloneta, která se řadí mezi nejlepší městské pláže na světě.

Zkombinujte dovolenou ve městě a na pláži a užijte si romantického Valentýna v Barceloně. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Paříž

Paříž by nebyla Paříží bez svých slavných památek, jako jsou Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Pantheon, Notre-Dame či Sacré-Coeur. Ve večerních hodinách se vydejte k nejznámějšímu kabaretu na světě, Mouling Rouge. V Paříži najdete i mnoho muzeí, například Louvre s Monou Lisou. Všechna tato místa vyprávějí historii až 2 000 let starou a každý večer jsou nádherně osvětlená. Paříži se přezdívá hlavní město módy, vydejte se na nákupy na nejrušnější ulici Champs-Elysées. A co v Paříži ochutnat? Makronky, croissanty, víno, paštiky a typické francouzské sýry.

Užijte si Valentýna, v Paříži bude okouzlující. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Londýn

Ať už se zajímáte o památky, historii, módu nebo gastronomii, bude pro vás Londýn tou pravou volbou. Jedná se o největší evropské město, jehož dominantou je řeka Temže, která ho rozděluje na severní a jižní část. Mezi nejvyhledávanější památky patří Big Ben, London Eye, budova parlamentu, Trafalgar Square, Tower Bridge a mnoho dalších. Odpočinout a nabrat sílu na další poznávání města můžete v některém z parků, Londýn jich nabízí mnoho. Nejznámější je Hyde Park, kde můžete vidět i spoustu veverek.

Prodloužený valentýnský víkend bude v Londýně skvělý. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Amsterdam

Amsterdam je okamžitě rozpoznatelný svými klikatými uličkami, kanály a vysokými a úzkými domy. Vedle vynikající gastronomické scény a rušného nočního života si v Amsterdamu můžete užít různá muzea a atrakce jako například největší houpačku v Evropě. Je zde i mnoho historických památek, milovníkům literatury doporučujeme např. dům Anny Frankové. Nizozemsko je známé také díky květinám – vyrazte si v Amsterdamu na květinový trh nějaké zakoupit. Za pouhých 25 minut vlakem se navíc z Amsterdamu dostanete k moři (do přímořského města Zandvoort).

Projeďte Amsterdam na kole nebo se vydejte na lodní výlet, Valentýna si zde užijete. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Budapešť

Maďarsko je domovem velkého množství termálních lázní. Jen v Budapešti jich je přes 1 300. Hlavní město je řekou Dunaj rozděleno na 2 části. Západní část, Buda, nabízí významné památky, jako jsou Budínský hrad a Rybářská bašta. Východní část, Pest, je dvakrát tak větší a je známá svým nočním životem a nabídkou barů a restaurací. Maďarské kuchyni dominuje koření, typickými pokrmy jsou guláš a rybářská polévka. Pokud máte chuť na sladké, dejte si marcipán, který je místní pochoutkou. V Budapešti můžete dokonce navštívit muzeum marcipánu se 160 cm vysokým marcipánovým modelem parlamentu.

Maďarsko je rájem relaxace a wellness, oslavte Valentýn právě tady. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Vybrali jste si na Valentýna pobyt na vlastní pěst?

Zařídíme vám vše, co k cestě potřebujete. Od letenek přes ubytování a doporučení na výlety až po rezervace restaurací. Napište nám e-mail na adresu poznavaci@dertouristik.cz, velmi rádi se vám budeme věnovat.
Už víte, kam vyrazíte na Valentýna? Teď už jen stačí ověřit informace o možnostech a podmínkách cestování, které pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Další články

Dokážete si představit krásnější vánoční balíček než ten, který obsahuje společně strávený čas, nové zážitky a zároveň odpočinek na pohádkovém místě? Darujte k Vánocům dovolenou nebo dárkový poukaz na zájezd!
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2023 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Během zájezdu na Tenerife si užijete překrásné pláže, četná obchodní centra a řadu zábavních parků včetně zoologických zahrad, ve kterých nechybí živá vystoupení kosatek a delfínů. Přečtěte si, co dělat a co vidět na dovolené na Tenerife.
Přemýšlíte, že byste letos Vánoce či Silvestr prožili mimo ČR a nejlépe někde v teple? Máme pro vás tipy na nejlepší destinace a zájezdy na sváteční dovolenou. Také vám prozradíme, jak se slaví Vánoce v exotice.
Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Nenechte si utéct nejlepší ceny, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 31. 12. 2022. Nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!