1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Tipy na Valentýna za poznáním i po Evropě

Čtvrtek, 18.1.2024

Tipy na Valentýna za poznáním i po Evropě

Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, Spojených arabských emirátech
nebo na Kubě, kde na vás čekají příjemné teploty a bohatý program. Chcete vyrazit někam blíž? Oslavte Valentýna v nejromantičtějších městech Evropy a navštivte italský 
Řím, projděte se francouzskou Paříží, ohřejte se v termálech v Maďarsku nebo poleťte do AmsterdamuLondýna či Barcelony. Každé z těchto
měst má co nabídnout, vyberte si to pravé pro vás.


 

Plavba po Nilu

Láká vás historie Egypta a starověké památky? Vyrazte na Valentýna do Egypta a užijte si poznávací dovolenou. Navštívíte Luxor, Memnonovy kolosy, Údolí králů a gigantický chrám v Edfu. Uvidíte nádherná panoramata romantického Asuánu i to, jak se vyrábí alabastr. Těšte se na nespočet úžasných zážitků. Samozřejmostí je i dostatek volného času k vlastnímu poznávání, možnost dalších fakultativních výletů a odpočinek na pláži s koupáním v Rudém moři.
Poleťte od 10. 2. do 21. 2. 2024 do Egypta a zažijte nezapomenutelný Valentýn u moře.
 

Krásy Kuby

Typická kubánská atmosféra, nádherné pláže, lahodná jídla a spousta zajímavých míst v čele s historickými památkami – to je Kuba, která patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací k prožití báječné dovolené. Vydejte se objevit krásy Kuby s plážovým pobytem na ostrově Cayo Santa Maria. Čeká vás přírodní park Topes de Collantes, památky UNESCO jako Havana, údolí Viñales, Trinidad či Cienfuegos. Nechybí ani návštěva zátoky Sviní a krokodýlí farmy, projížďka lodí po indiánské vesničce, ochutnávka místních nápojů, koupání a šnorchlování.
Zkombinujte dovolenou ve městě i na pláži a vyrazte od 13. 2. do 21. 2. 2024 přímým letem na Kubu. 
 

Emiráty křížem krážem

Oslavit Valentýna můžete i později, dovolená ve Spojených arabských emirátech je skvělou příležitostí, jak oslavit vzájemnou lásku v luxusním prostředí. Dopřejte si březnový poznávací zájezd, kde kromě romantiky na písečných plážích v Ras Al Khaimah uvidíte to nejlepší, co Emiráty nabízí. Čeká vás půldenní okruh Dubají s návštěvou nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa a také se podíváte do hlavního města Spojených arabských emirátů - Abú Dhabí. Dále si užijete výlet do pouště na terénních jeepech, projížďku na velbloudech, vyzkoušíte si vodní dýmku a při západu slunce ochutnáte tradiční arabskou večeři.
Poleťte od 4. 3. do 11. 3. 2024 do Spojených arabských emirátů a dopřejte si dovolenou v zemi luxusu.
 

Řím

Italské hlavní město nabízí spoustu památek, romantických zákoutí a typických restaurací s italskou kuchyní. Prohlédněte si impozantní Koloseum, projděte se po mostě lemovaném sochami do Andělského hradu a odpočiňte si na Španělských schodech. Celé centrum Říma je zapsané na seznamu UNESCO a jsou zde k vidění úchvatné památky, jako jsou Forum Romanum, Pantheon, Fontana di Trevi a Kapitol. V srdci města najdete samostatný stát Vatikán a proslulé Svatopetrské náměstí.

Řím je ideálním místem pro valentýnskou dovolenou. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Barcelona

Dovolená v Barceloně vám ukáže katalánský život v jeho nejautentičtější podobě - zajímavou architekturu, úzké dlážděné uličky, restaurace s tapas specialitami přímo u moře a mnoho módních obchodů. Projděte se ikonickou třídou Las Ramblas a nevynechejte fotbalový stadion Camp Nou. A samozřejmostí jsou nejznámější památky jako Sagrada Família, Casa Batlló nebo park Güell. Pár metrů od centra se nachází pláž La Barceloneta, která se řadí mezi nejlepší městské pláže na světě.
Chtěli byste na dovolenou do Barcelony a nemusí to být zrovna na Valentýna? Máme pro vás tip na prodloužený víkend v tomto hlavním městě Španělska v dubnovém termínu od 11. 4. do 14. 4. 2024.
 

Paříž

Paříž by nebyla Paříží bez svých slavných památek, jako jsou Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Pantheon, Notre-Dame či Sacré-Coeur. Ve večerních hodinách se vydejte k nejznámějšímu kabaretu na světě, Mouling Rouge. V Paříži najdete i mnoho muzeí, například Louvre s Monou Lisou. Všechna tato místa vyprávějí historii až 2 000 let starou a každý večer jsou nádherně osvětlená. Paříži se přezdívá hlavní město módy, vydejte se na nákupy na nejrušnější ulici Champs-Elysées. A co v Paříži ochutnat? Makronky, croissanty, víno, paštiky a typické francouzské sýry.
Paříž na Valentýna je okouzlující. Doporučujeme poznávací zájezd Paříž a Versailles pro pokročilé od 14. do 18. 2. 2024.
 

Londýn

Ať už se zajímáte o památky, historii, módu nebo gastronomii, bude pro vás Londýn tou pravou volbou. Jedná se o největší evropské město, jehož dominantou je řeka Temže. Mezi nejvyhledávanější atrakce patří Big Ben, London Eye, budova parlamentu, Trafalgar Square, Tower Bridge a mnoho dalších. Odpočinout a nabrat sílu na další poznávání můžete v některém z parků. Nejznámější je Hyde Park, kde se to jenom hemží veverkami.
Nenechte si utéct letecký víkend do Londýna v termínu od 14. 2. do 17. 2. 2024. Při pobytu budete mít navíc možnost navštívit vyhlášené Warner Bros. studio Harryho Pottera.
 

Amsterdam

Amsterdam je okamžitě rozpoznatelný svými klikatými uličkami, kanály a vysokými a úzkými domy. Vedle vynikající gastronomické scény a rušného nočního života si v Amsterdamu můžete užít různá muzea a atrakce jako například největší houpačku v Evropě. Je zde i mnoho historických památek, milovníkům literatury doporučujeme např. dům Anny Frankové. Nizozemsko je známé také díky květinám – vyrazte si v Amsterdamu na květinový trh nějaké zakoupit. Za pouhých 25 minut vlakem se navíc z Amsterdamu dostanete k moři (do přímořského města Zandvoort).

Projeďte Amsterdam na kole nebo se vydejte na lodní výlet, Valentýna si zde užijete. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Budapešť

Maďarsko je domovem velkého množství termálních lázní. Jen v Budapešti jich je přes 1 300. Hlavní město řeka Dunaj rozděluje na 2 části. Západní část, Buda, nabízí významné památky, jako jsou Budínský hrad a Rybářská bašta. Východní část, Pest, je dvakrát tak větší a je známá svým nočním životem a nabídkou barů a restaurací. Maďarské kuchyni dominuje koření, typickými pokrmy jsou guláš a rybářská polévka. Pokud máte chuť na sladké, dejte si marcipán, který je místní pochoutkou. V Budapešti můžete dokonce navštívit muzeum marcipánu se 160 cm vysokým marcipánovým modelem parlamentu.

Maďarsko je rájem relaxace a wellness, oslavte Valentýn právě tady. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.


Vybrali jste si na Valentýna pobyt na vlastní pěst?

Zařídíme vám vše, co k cestě potřebujete. Od letenek přes ubytování a doporučení na výlety až po rezervace restaurací. Napište nám e-mail na adresu poznavaci@dertouristik.cz, rádi se budeme vašemu požadavku či přání věnovat.

Darujte originální valentýnský dárek!

Valentýn už je za dveřmi a vy stále nemáte dárek pro svou polovičku? Místo kytice růží nebo čokolády raději věnujte skutečně něco speciálního. Překvapte dárkovým poukazem na dovolenou, který vyřeší všechny starosti za vás. A nebo překvapte svého partnera romantickým pobytem u moře, který můžete díky naší valentýnské slevě pořídit až o 4 000 Kč levněji


 
Dárkový poukaz  Dovolená jako dárek

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích v prvním čtvrtletí 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.