1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Pondělí, 30.1.2023

Na Valentýna za poznáním do Egypta nebo po Evropě

Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, kde na vás čeká bohatý program a letní teploty. Chcete vyrazit někam blíž? Oslavte Valentýna v nejromantičtějších městech Evropy a navštivte italský Řím, projděte se francouzskou Paříží, ohřejte se v termálech v Maďarsku nebo poleťte do AténAmsterdamuLondýna či Barcelony. Každé z těchto měst má co nabídnout, vyberte si to pravé pro vás.

Plavba po Nilu

Láká vás historie Egypta a starověké památky? Vyrazte na Valentýna do Egypta a užijte si poznávací dovolenou. Navštívíte Luxor, Memnonovy kolosy, Údolí králů a gigantický chrám v Edfu. Uvidíte nádherná panoramata romantického Asuánu i to, jak se vyrábí alabastr. Těšte se na nespočet úžasných zážitků. Samozřejmostí je i dostatek volného času k vlastnímu poznávání, možnost dalších fakultativních výletů a odpočinek na pláži s koupáním v Rudém moři.

Poleťte od 11. 2. do 22. 2. 2023 do Egypta a užijte si Valentýn u moře.
 

Řím

Italské hlavní město nabízí spoustu památek, romantických zákoutí a typických restaurací s italskou kuchyní. Prohlédněte si impozantní Koloseum, projděte se po mostě lemovaném sochami do Andělského hradu a odpočiňte si na Španělských schodech. Celé centrum Říma je zapsané na seznamu UNESCO a jsou zde k vidění úchvatné památky, jako jsou Forum Romanum, Pantheon, Fontana di Trevi a Kapitol. V srdci města najdete samostatný stát Vatikán a proslulé Svatopetrské náměstí.

Řím je ideálním místem pro valentýnskou dovolenou. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Barcelona

Dovolená v Barceloně vám ukáže katalánský život v jeho nejautentičtější podobě - zajímavou architekturu, úzké dlážděné uličky, restaurace s tapas specialitami přímo u moře a mnoho módních obchodů. Projděte se ikonickou třídou Las Ramblas a nevynechejte fotbalový stadion Camp Nou. A samozřejmostí jsou nejznámější památky jako Sagrada Família, Casa Batlló nebo park Güell. Pár metrů od centra se nachází pláž La Barceloneta, která se řadí mezi nejlepší městské pláže na světě.

Zkombinujte dovolenou ve městě a na pláži a užijte si romantického Valentýna v Barceloně. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Paříž

Paříž by nebyla Paříží bez svých slavných památek, jako jsou Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Pantheon, Notre-Dame či Sacré-Coeur. Ve večerních hodinách se vydejte k nejznámějšímu kabaretu na světě, Mouling Rouge. V Paříži najdete i mnoho muzeí, například Louvre s Monou Lisou. Všechna tato místa vyprávějí historii až 2 000 let starou a každý večer jsou nádherně osvětlená. Paříži se přezdívá hlavní město módy, vydejte se na nákupy na nejrušnější ulici Champs-Elysées. A co v Paříži ochutnat? Makronky, croissanty, víno, paštiky a typické francouzské sýry.

Užijte si Valentýna, v Paříži bude okouzlující. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Londýn

Ať už se zajímáte o památky, historii, módu nebo gastronomii, bude pro vás Londýn tou pravou volbou. Jedná se o největší evropské město, jehož dominantou je řeka Temže, která ho rozděluje na severní a jižní část. Mezi nejvyhledávanější atrakce patří Big Ben, London Eye, budova parlamentu, Trafalgar Square, Tower Bridge a mnoho dalších. Odpočinout a nabrat sílu na další poznávání města můžete v některém z parků, Londýn jich nabízí mnoho. Nejznámější je Hyde Park, kde se to jenom hemží veverkami.

Prodloužený valentýnský víkend bude v Londýně skvělý. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Amsterdam

Amsterdam je okamžitě rozpoznatelný svými klikatými uličkami, kanály a vysokými a úzkými domy. Vedle vynikající gastronomické scény a rušného nočního života si v Amsterdamu můžete užít různá muzea a atrakce jako například největší houpačku v Evropě. Je zde i mnoho historických památek, milovníkům literatury doporučujeme např. dům Anny Frankové. Nizozemsko je známé také díky květinám – vyrazte si v Amsterdamu na květinový trh nějaké zakoupit. Za pouhých 25 minut vlakem se navíc z Amsterdamu dostanete k moři (do přímořského města Zandvoort).

Projeďte Amsterdam na kole nebo se vydejte na lodní výlet, Valentýna si zde užijete. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Budapešť

Maďarsko je domovem velkého množství termálních lázní. Jen v Budapešti jich je přes 1 300. Hlavní město řeka Dunaj rozděluje na 2 části. Západní část, Buda, nabízí významné památky, jako jsou Budínský hrad a Rybářská bašta. Východní část, Pest, je dvakrát tak větší a je známá svým nočním životem a nabídkou barů a restaurací. Maďarské kuchyni dominuje koření, typickými pokrmy jsou guláš a rybářská polévka. Pokud máte chuť na sladké, dejte si marcipán, který je místní pochoutkou. V Budapešti můžete dokonce navštívit muzeum marcipánu se 160 cm vysokým marcipánovým modelem parlamentu.

Maďarsko je rájem relaxace a wellness, oslavte Valentýn právě tady. S rezervací ubytování, letenek i zážitků v destinaci vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Atény

Sluníčko, nádherné pláže, lahodná jídla servírovaná v proslulých tavernách a spousta zajímavých míst v čele s antickými památkami – Řecko platí za jednu z nejpopulárnějších destinací k prožití báječné dovolené. Srdcem země na jihovýchodě Evropy jsou Atény, rozsáhlá aglomerace čítající přes 3 milióny obyvatel. A také monumentální Akropolis, Dionýsovo divadlo, obří chrám Olympeion, divadlo Odeon, slavný přístav Pireus, klášter Dafnion a řadu dalších pamětihodností. Kromě toho se můžete vydat na výlet do slavné věštírny v Delfách. Náruč řecké pohostinnosti nejvíce oceníte právě během valentýnského zájezdu.

Atény, město umění, architektury a romantických západů slunce, jsou k oslavě svátku zamilovaných jako stvořené. S ubytováním, letenkami i programem v Řecku vám rádi pomůžeme na poznavaci@dertouristik.cz.

Vybrali jste si na Valentýna pobyt na vlastní pěst?

Zařídíme vám vše, co k cestě potřebujete. Od letenek přes ubytování a doporučení na výlety až po rezervace restaurací. Napište nám e-mail na adresu poznavaci@dertouristik.cz, velmi rádi se vám budeme věnovat.

Další články

Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 a ušetřete.
Máme pro vás 10 tipů, proč musíte aspoň jednou v životě na dovolenou do Vietnamu. Pláže ostrova Phu Quoc, nejdelší skleněný most na světě, nádherná příroda, skvělé jídlo – a zájezdy do Vietnamu jsou teď navíc snadno dostupné bez mezipřistání!
Inspirujte se desítkou tipů, jak si užít dovolenou na Kubě. Plavání s delfíny, stará Havana, krásné pláže, úžasné údolí Viñales, rybaření, potápění a další aktivity. Zájezdy na Kubu jsou nyní rychle a pohodlně bez mezipřistání!
Zapomeňte na hodinová čekání na letištích a vyrazte s námi na exotickou dovolenou bez složitého přestupování. Dopřejte si jedinečnou cestu na palubě luxusních letadel nabízejících pohodlný a především rychlejší let. Do destinace přiletíte naprosto odpočinutí a připravení si užít nezapomenutelné chvíle na bílých plážích obklopených křišťálově modrým mořem.
Pomáhat je lidské, a pokud se takový příklad objeví v cestovním ruchu, máme z něho dvakrát větší radost. Přesně takový je příběh paní Terezy, který ukazuje a inspiruje, jak málo stačí k tomu, abychom někoho udělali alespoň o trošku šťastnějším.
Jordánsko je zemí nevšedních zážitků jako výlet do pouště, potápění u korálů či prohlídka památek v čele s Petrou, městem vytesaným do skály Nabatejci. Přesvědčte se sami a objevte skvělou kombinaci výletů a pohodové relaxace v luxusních letoviscích Jordánska.