1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Nejhezčí poznávací zájezdy jara 2022

Nejhezčí poznávací zájezdy jara 2022

Pátek, 8.4.2022

Nejhezčí poznávací zájezdy jara 2022

Hřejivé sluneční paprsky, rozkvetlá příroda a dlouhé dny. Dokážete si představit lepší čas pro poznávání Evropy než jaro? Využijte nejkrásnějšího období roku a cestujte s námi za kouzlem historie na rytířskou Maltu, objevte fascinující přírodu Irska a Skotska, ochutnejte to nejlepší z Portugalska, spatřete největší krásy skandinávských metropolí z paluby lodi nebo zažijte romantiku na Santorini.

Santorini: západ slunce nad kalderou a ochutnávky vína

Nejromantičtější z řeckých ostrovů pro zamilované páry
 

Nejkrásnější řecké pohlednice s typickými bílými domy a modrými kopulemi nad tyrkysovým mořem pocházejí ze Santorini – nejromantičtějšího z Kykladských i řeckých ostrovů. Jestli vás láká dovolená plná řeckých krás, nemůžete udělat lépe než se vydat na poznávací zájezd právě na čarokrásné Santorini.
Oia, Santorini
Oia, Santorini
Oia, Santorini
Hned na začátku vaší dovolené vás vezmeme na nejoblíbenější výlet, kterým je plavba lodí z přístavu Athinios spojená s výstupem na poslední aktivní vulkán v Řecku. Během plavby jednou z největších kalder na světě zakotvíme hned u třech zajímavých míst – na sopečném ostrůvku Nea Kameni, u termálních pramenů na Palea Kameni (kde se můžete vykoupat) a na zapomenutém ostrůvku Thirasia.
Přístav Athinios
Nea Kameni
Koupání u Palea Kameni
Věděli jste, že na Santorini dělají výborné víno? V rámci našeho poznávacího zájezdu budete mít možnost ochutnat vyhlášené vzorky vinařství Venetsanos, kde si užijete nejen degustaci tohoto lahodného moku, ale i úchvatné výhledy na ostrov. Dále vás čeká návštěva muzea vína Koutsogiannopoulos a v podvečer také baru Sun Spirit ve vesnici Oia, odkud se naskýtají nejromantičtější západy slunce z celého Santorini. Společně budeme pozorovat, jak rozžhavený kotouč slunce klesá nad mořem a vychutnáme si nefalšovanou santorinskou romantiku.
Západ slunce Oia
Západ slunce Oia
Během poznávacího zájezdů na Santorini samozřejmě budete mít také možnost relaxovat na nejkrásnějších plážích a obdivovat další zajímavá místa ostrova.

To nejkrásnější z Irska a Skotska: příroda, města i pláže

Aktivní poznávání nejen pro rodiny s dětmi
 

11 dní poznávání krásné přírody, nejznámějších měst, panenského pobřeží, ochutnávky irských sýrů a skotské whisky i expozice vyprávějící příběh Titaniku přímo na místě, kde byl postaven – to vás čeká v rámci našeho poznávacího zájezdu do Irska a Skotska. Co všechno uvidíte?
 • Nejznámější britská města jako Dublin, Belfast, Glasgow či Edinburgh,
Výhled na Edinburgh z Calton Hill
Řeka Clyde, Glasgow
Barevné domy v Dublinu
 • nejzajímavější památky jako nejkrásnější středověkou stavbu v Irsku Rock of Cashel, oratoř Gallarus, hrad Stirling, rotační lodní výtah Falkirkské kolo, ruiny hradu Urquhart, velkolepé sídlo vévody z Atholu „Blair Castle“ nebo železniční most Forth Bridge,
Rock of Cashel
Blair Castle
Forth Bridge
 • krásy přírody jako např. mystický poloostrov Dingle s rybářským městečkem, pobřeží Atlantského oceánu, písečné pláže, Moherské útesy, jezera Loch Lomond a Loch Ness, údolí Glen Coe s vřesovišti Rannoch Moor či nejvyšší horu Británie Ben Nevis,
Poloostrov Dingle
Výhled z Ben Nevis
Glen Coe
 • farmy a palírny s možností ochutnávek jako např. sýrárna Aillwee Cave, palírny whisky Kilbeggan a Pitlochry,
 • muzea v čele s Titanic Belfast museum a další.

Dále doporučujeme poznávací zájezdy:

Portugalsko: kouzlo Atlantiku na pláži i na talíři

Pro zamilované páry a gastroturisty
 

V rámci jarního poznávacího zájezdu do Portugalska vás hned zkraje čeká Lisabon a prohlídka nádherné čtvrti Belém s Belémskou věží, mnoha památkami UNESCO a nejoblíbenější lisabonskou cukrárnou a jejím vyhlášeným dezertem pastéis de Belém, který je známý po celém Portugalsku. Budete se procházet po nejznámějších lisabonských náměstích, vdechovat atmosféru zdejších úzkých uliček s domky s typickými balkonky zdobenými kachličkami azulejos, obdivovat nejznámější stavby v čele s impozantní katedrálou Sé a ochutnávat portugalské speciality.
Panorama Lisabonu
Belémská věž
Typické lisabonské balkony a azulejos
Na co všechno kromě Lisabonu se můžete těšit během jarního poznávacího zájezdu do Portugalska?
 • Nejzajímavější města a jejich památky jako pohádkové městečko Sintra s královským palácem, město královen Óbidos s bělostnými domečky porostlými buganvíliemi a hradem, původní rybářská vesnice Nazaré, templářské město Tomar s mystickým Konventem Krista, Aveiro přezdívané jako „portugalské Benátky", Guimarães se středověkým centrem a hradem, Gondomar s výrobnou filigránových uměleckých šperků, Évora s krásnými historickými památkami a samozřejmě slavné Porto s historickým centrem, katedrálou a romantickou promenádou Ribeira,
Sintra
Óbidos
Porto a řeka Douro
 • fascinující krásy přírody v čele s nejzápadnějším mysem kontinentální Evropy Cabo da Roca, pobřeží Costa Nova poseté barevnými pruhovanými domečky, Algarve s panenskými plážemi (zde strávíte několik dní vhodných ke koupání nebo fakultativním výletům na nejkrásnější místa jižního regionu),
Cabo da Roca s majákem
Algarve
Praia da Marinha, Algarve
 • slavná poutní místa jako Fátima – jedno z největších mariánských poutních míst na světě, vyhlídka Sítio, Bom Jesus do Monte se slavným barokním schodištěm a historickou lanovkou na vodní pohon,
Fátima
Vyhlídka v Nazaré
Barokní schodiště Bom Jesus do Monte
 • vyhlášené speciality, z nich můžete ochutnat třeba typický koláček z kozího sýra, višňový likér Ginja, portské víno nebo čerstvé ryby v jedné z portugalských rybích restaurací a již zmíněný lisabonský koláček pastéis de nata.

Dále doporučujeme poznávací zájezd:   

Stockholm a Helsinky: poznávání z paluby lodi

Pro páry i milovníky historie a architektury
 

To nejhezčí ze skandinávských metropolí z paluby lodi – to si užijete na našem poznávacím zájezdu do Stockholmu a Helsinek. Začneme prohlídkou starého města Stockholmu (Gamla Stan) s královským palácem, parlamentem, malebnými uličkami, nádhernými kostely v čele s nejkrásnějším Storkyrkanem a nejlepšími muzei Stockholmu včetně radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny. Poté si uděláme výlet na královský zámek Drottningholm.
Staré město Stockholmu (Gamla Stan)
Domy ve Stockholmu
Palác Drottningholm
V podvečer se vydáme na noční plavbu směr Helsinky labyrintem kouzelných zátok a ostrovů podél Alandských ostrovů.
Alandské ostrovy
Zátoka u Alandských ostrovů
Větrný mlýn na Alandských ostrovech
Po vylodění v Helsinkách si prohlédneme historické centrum, světoznámou halu Finlandia, Sibeliův monument, skalní kostel Temppeliaukio, Senátní náměstí s katedrálou, prezidentský palác, pravoslavnou Uspenskou katedrálu, přístav s tržištěm a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Nakonec se vydáme na další výlet lodí, tentokrát k pevnosti Suomenlinna.
Helsinská katedrála
Tradiční skandinávské domy v Helsinkách
Pevnost Suomenlinna
Poznávací zájezd za krásami skandinávských metropolí si užijí zamilované páry i nadšenci do kultury a památek.

Malta: za poznáním ostrova maltézských rytířů

Pro milovníky historie a architektury
 

Maltská metropole Valletta je plná zajímavých pamětihodností, k jejichž objevování vás zveme v rámci našeho poznávacího zájezdu na Maltu. Ne nadarmo je Valletta se svými barokními, neoklasicistními i moderními stavbami od roku 1980 součástí světového dědictví UNESCO. Můžete zde obdivovat nádherné paláce, chrámy, pevnost a městské hradby, přístav i krásné vallettské zahrady. Příjemné jsou toulky úzkými barevnými uličkami a posezení v jedné ze starých kaváren nebo nákupy v útulných obchůdcích.
Valletta při západu slunce
Velký přístav ve Vallettě
Ulička ve Vallettě
Během našeho jarního poznávání Malty nesmí chybět výlet do Mdiny. Bývalé hlavní město Malty je se svými středověkými uličkami a impozantními baštami rájem filmařů a snem fanoušků historie a architektury.
Mdina
Katedrála sv. Pavla v Mdině
Brána městské pevnosti v Mdině
Poznávací zájezd na Maltu stojí za to také kvůli kráse zdejších pláží a středomořské krajině. Líbit se bude nejen fanouškům historie a architektury.

Dále doporučujeme poznávací zájezd:

Další články

Potápění u korálových útesů, projížďka na velbloudech za beduíny na Sahaře, výlet k pyramidám v Gíze a do Údolí králů i lenošení na pláži s drinkem v ruce. Dovolená v Egyptě slibuje moře zážitků.
Jih Portugalska ukrývá region plný nejkrásnějších pláží, skvěle vybavených letovisek a turistických zajímavostí. Prožijte dovolenou na konci světa v Algarve!
Kaskádovitá jezírka Pamukkale, fascinující skalní útvary Kappadokie, starověký Efez, překrásná pláž Ölüdeniz a další tipy na úžasná místa, která si na dovolené v Turecku nesmíte nechat ujít.
 
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo pouťové atrakce, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem.
 
Během poznávacího zájezdu do Egypta uvidíte nejslavnější památky, zažijete plavbu po bájném Nilu a chybět nesmí ani skvělé koupání na pláži. A to není zdaleka všechno!
Senegal, Kapverdy, Egypt a další přímořské destinace - i tady se slaví Velikonoce. Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a navíc poradíme, kde strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2022 u moře.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
test vystavení změn