1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Nejhezčí poznávací zájezdy

Nejhezčí poznávací zájezdy: 5 tipů od našich specialistů

Pátek, 12.8.2022

Nejhezčí poznávací zájezdy: 5 tipů od našich specialistů

Krásná příroda, památky, poznávání i relaxace. To vše a mnohem více vás čeká při poznávání evropských destinací, do kterých pro vás organizujeme poznávací zájezdy. Cestujte s námi za kouzlem historie na rytířskou Maltu, objevte nádhernou přírodu Islandu, prozkoumejte města na pobřeží Portugalska nebo zažijte romantiku na Santorini. Máme pro vás tipy na nejkrásnější dovolenou s poznáváním.

Santorini: západ slunce nad kalderou a ochutnávky vína

Nejromantičtější z řeckých ostrovů pro zamilované páry
 

Nejkrásnější řecké pohlednice s typickými bílými domy a modrými kopulemi nad tyrkysovým mořem pocházejí ze Santorini – nejromantičtějšího z Kykladských i řeckých ostrovů. Jestli vás láká dovolená plná řeckých krás, nemůžete udělat lépe než se vydat na poznávací zájezd právě na čarokrásné Santorini.
Oia, Santorini
Oia, Santorini
Oia, Santorini
Hned na začátku vaší dovolené vás vezmeme na nejoblíbenější výlet, kterým je plavba lodí z přístavu Athinios spojená s výstupem na poslední aktivní vulkán v Řecku. Během plavby jednou z největších kalder na světě zakotvíme hned u třech zajímavých míst – na sopečném ostrůvku Nea Kameni, u termálních pramenů na Palea Kameni (kde se můžete vykoupat) a na zapomenutém ostrůvku Thirasia.
Přístav Athinios
Nea Kameni
Koupání u Palea Kameni
Věděli jste, že na Santorini dělají výborné víno? V rámci našeho poznávacího zájezdu budete mít možnost ochutnat vyhlášené vzorky vinařství Venetsanos, kde si užijete nejen degustaci tohoto lahodného moku, ale i úchvatné výhledy na ostrov. Dále vás čeká návštěva muzea vína Koutsogiannopoulos a v podvečer také baru Sun Spirit ve vesnici Oia, odkud se naskýtají nejromantičtější západy slunce z celého Santorini. Společně budeme pozorovat, jak rozžhavený kotouč slunce klesá nad mořem a vychutnáme si nefalšovanou santorinskou romantiku.
Západ slunce Oia
Západ slunce Oia
Během poznávacího zájezdu na Santorini samozřejmě budete mít také možnost relaxovat na nejkrásnějších plážích a obdivovat další zajímavá místa ostrova.

To nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy

Aktivní poznávání, plavba na lodi i volno na koupání
 

Prohlídka nejznámějších měst, památek zařazených na seznam UNESCO, měsíční krajiny na Etně a zasloužená relaxace na pobřeží. Toto a mnoho dalšího vás čeká během 8denního poznávacího zájezdu po Sicílii. Na co všechno se můžete těšit?

Navštívíte známá města, jako jsou Catania, Palermo, Taormina nebo Agrigento. Čeká na vás krásný výhled z hradu Castello di Lombardia, návštěva baziliky, katedrály a několika dalších zajímavostí Sicílie.
Město Catania
Panoramatický výhled na bílé písečné pláže v Palermu
Zřícenina starověkého řeckého divadla v Taormině, v pozadí sopka Etna
Uvidíte památky zařazené na seznam UNESCO (Údolí chrámů a Villa Casale) a dominantu celého ostrova, sopku Etna a její „měsíční“ krajinu. Užijte si tento úžasný výhled.
Údolí chrámů
Piazza Armerina
Sopka Etna
Vydáte se na celodenní plavbu kolem ostrova Lipary se zastávkou v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulcano, kde můžete vyjít na Velký kráter, navštívit černou pláž nebo se vykoupat v termálním sirném bahenním jezírku. Zážitků vás zde čeká mnohem více.
Západní pláž v městečku Milazza
Malý přístav v městečku Lipary
Pláž v Giardini Naxos
Také budete mít k dispozici volný den na koupání v městečku Giardini Naxos. Ochutnejte místní italské speciality a prožijte den podle vašich představ.
Program tohoto nádherného poznávacího zájezdu je opravdu široký, každý den vás čeká mnoho zajímavostí k vidění a nespočetně zážitků. Poleťte s námi poznat to nejkrásnější ze Sicílie.

Islandská pohlednice

Nejzajímavější místa Reykjavíku, termální lázně Modrá laguna či výlet na poloostrov Reykjanes
 

Vydejte se s námi na cestu po Islandu. Během poznávacího zájezdu uvidíte například repliku vikingské lodi, skalní útesy, vodopády, národní park a spoustu dalších pozoruhodností. Co vás tedy při 5denním pobytu na Islandu čeká?

Po příletu začnete návštěvou muzea v Njardvíku s replikou lodi Gokstad, která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky. Dalšími zajímavostmi jsou skalní útesy Rejkjanestá s krásnou vyhlídkou na Atlantik a ohňový ostrov Edey. Nesmíme zapomenout na návštěvu vyhlášených termálních lázní Modrá laguna.
Město Reykjavík
Termální lázně Modrá laguna
Černá pláž Reynisfjara
Další dny vás čekají přírodní krásy. Uvidíte vodopády Seljalandsfoss, Skógafoss a Gullfoss (řadí se mezi nejkrásnější na ostrově) a projdete se po černé pláži Reynisfjara. Vydáte se také do oblasti geotermálních gejzírů, kde se vám naskytne úchvatná podívaná na gejzír Strokkur.
 
Vodopády Seljalandsfoss
Gejzír Strokkur
Vodopády Gullfoss
Následovat bude romantická procházka po národním parku Tingvellir. Pokud si budete chtít odpočinout a užít si volný čas v Reykjavíku, navštivte termální lázně, zajděte do botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst, které toto hlavní město nabízí.
Nejjižnější mys Islandu - útes Dyrhólaey
Kráter Kerid
Okolí Borgarfjördur
Během jednoho z nejhezčích poznávacích zájezdů po Islandu můžete využít i fakultativních výletů a vyrazit do oblasti Borgarfjördur, jenž je považovaná za domov islandských ság. V rámci tohoto výletu navštívíte největší horský pramen Islandu Deildartunguhver, kde protéká až 180 litrů vařící vody za vteřinu, vodopády a vystoupíte na kráter Grabrók s krásným výhledem.
Fakultativně se můžete vydat také na lodní výlet s pozorováním velryb.
Island nabízí mnoho k vidění, vyrazte ho poznat i vy.

Dále doporučujeme poznávací zájezd:   

Portugalsko: čarokrásné pobřeží a historie

Nejkrásnější pláže Evropy, místní speciality a památky
 

Vyjdete se s námi do Portugalska a poznejte nejznámější dovolenková letoviska této oblasti, jako jsou Faro, různá místa v Algarve, Lisabon nebo dokonce španělskou Sevillu. Nejenom, že poznáte zajímavosti těchto měst, ale budete mít možnost se vykoupat v Atlantském oceánu, ochutnat místní vína a portugalskou kuchyni. Jaký je program 8denního poznávacího zájezdu po Portugalsku?

Po příletu do Fara vás čeká ubytování na pobřeží Algarve. Hned druhý den můžete okusit vody Atlantského oceánu. Pořádně si odpočiňte a načerpejte síly, ten pravý program začne hned další den. Po snídani se vydáte do hlavního města Lisabonu, kam přijedete po slavném červeném mostě (Ponte 25 de Abril). Ochutnáte zde typický dortík Pastel de Belém, projdete se po slavných lisabonských náměstích a můžete vyzkoušet jízdu historickou tramvají do čtvrti Alfama.
Tramvaj v Lisabonu
Faro, Algarve
město Tavira
Další dny vás čeká návštěva měst Faro, Olhao a Tavira. Ve Faru navštívíte historické centrum opevněné starověkými hradbami. Poté se přesunete do rybářské vesničky Olhao, v níž se pořádají tradiční portugalské trhy. Můžete se vydat i na výlet na lodičkách, který vede lagunou kolem přírodního parku Ria Formosa. Líbit se vám bude i ve městě Tavira, které je typické algarvskou architekturou a kvetoucími bugenvileami.
Sevilla, náměstí Plaza de Espaňa
Historická tržnice ve městě Olhao
Město Silves s hradem s červenými hradbami
Také se vydáte na celodenní výlet do hlavního města španělské Andalusie, Sevilly. Budete mít možnost navštívit největší gotickou katedrálu světa, kde odpočívá sám Kryštof Kolumbus, věž La Giralda, Zlatou věž a mnoho dalších památek. I následující dny je pro vás připraven nabitý program. Například výlet do středověkého města Silves, které je známé díky maurskému hradu s červenými hradbami, nebo algarvské pohoří Monchique s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Nezapomeňte zde ochutnat místní specialitu, kuře piri-piri.
pohoří Monchique
Cabo de Sao Vincente
Náměstí ve městě Lagos
A to stále není vše. Na programu je ještě město Lagos s moderním přístavem, kostelem a náměstím Jindřicha Mořeplavce. I zde se můžete vydat na lodičky a proplout kolem krásných skalních útvarů a do jeskyní. Také navštívíte jihozápadní cíp kontinentální Evropy Cabo de Sao Vicente, tzv. konec světa. Cestou zpět nebude chybět návštěva vinic Quinta dos Vales s degustací vína.

Program je opravdu pestrý, poleťte s námi procestovat Portugalsko během jednoho z nejkrásnějších poznávacích zájezdů.

Malta: za poznáním ostrova maltézských rytířů

Pro milovníky historie a architektury
 

Maltská metropole Valletta je plná zajímavých pamětihodností, k jejichž objevování vás zveme v rámci našeho poznávacího zájezdu na Maltu. Ne nadarmo je Valletta se svými barokními, neoklasicistními i moderními stavbami od roku 1980 součástí světového dědictví UNESCO. Můžete zde obdivovat nádherné paláce, chrámy, pevnost a městské hradby, přístav i krásné vallettské zahrady. Příjemné jsou toulky úzkými barevnými uličkami a posezení v jedné ze starých kaváren nebo nákupy v útulných obchůdcích.
Valletta při západu slunce
Velký přístav ve Vallettě
Ulička ve Vallettě
Během našeho jarního poznávání Malty nesmí chybět výlet do Mdiny. Bývalé hlavní město Malty je se svými středověkými uličkami a impozantními baštami rájem filmařů a snem fanoušků historie a architektury.
Mdina
Katedrála sv. Pavla v Mdině
Brána městské pevnosti v Mdině
Tento překrásný poznávací zájezd na Maltu stojí za to také kvůli kráse zdejších pláží a středomořské krajině. Líbit se bude nejen fanouškům historie a architektury.

Další články

Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Na rok 2023 máme několik nováčků. Vybírejte z méně známých lokalit Turecka, Jordánska i blízkých moří s nádhernými plážemi, kde se nemusíte obávat davů turistů.
Nenechte si utéct nejlepší ceny, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 31. 1. 2023. Nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Představujeme vám svět zázraků, kde se sny malých i velkých stávají skutečností. Vydejte se s námi do nejluxusnějších resortů v Arabských emirátech - hotelů RIXOS. Nyní bonus k zájezdu - vstup zdarma do Atlantis Aquaventure či YAS Island Park.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2023 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.