1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Nejhezčí poznávací zájezdy

Nejhezčí poznávací zájezdy: tipy od našich specialistů

Úterý, 25.4.2023

Nejhezčí poznávací zájezdy: tipy od našich specialistů

Krásná příroda, památky, poznávání i relaxace. To vše a mnohem více vás čeká při poznávání evropských destinací, do kterých pro vás organizujeme poznávací zájezdy za výhodné ceny. Cestujte s námi za kouzlem historie na rytířskou Maltu, objevte nádhernou přírodu Norska, prozkoumejte města na pobřeží Portugalska, užijte si to nejlepší z italské Sicílie, poznejte tajuplný Londýn nebo si na skok odskočte do krásné Andalusie. Máme pro vás tipy na nejkrásnější dovolenou s poznáváním.

To nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy

Aktivní poznávání, plavba na lodi i volno na koupání
 

Prohlídka nejznámějších měst, památek zařazených na seznam UNESCO, měsíční krajiny na Etně a zasloužená relaxace na pobřeží. Toto a mnoho dalšího vás čeká během 8denního poznávacího zájezdu po Sicílii. Na co všechno se můžete těšit?

Navštívíte známá města, jako jsou Catania, Palermo, Taormina nebo Agrigento. Čeká na vás krásný výhled z hradu Castello di Lombardia, návštěva baziliky, katedrály i rybářského městečka Acicastello. Kromě toho se můžete těšit na několik dalších zajímavých míst Sicílie.
Město Catania
Panoramatický výhled na bílé písečné pláže v Palermu
Zřícenina starověkého řeckého divadla v Taormině, v pozadí sopka Etna
Uvidíte památky zařazené na seznam UNESCO (Údolí chrámů a Villa Casale) a dominantu celého ostrova, sopku Etna a její „měsíční“ krajinu. Užijte si tento úžasný výhled.
Údolí chrámů
Piazza Armerina
Sopka Etna
Vydáte se na celodenní plavbu kolem souostroví Lipari se zastávkou v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulcano, kde můžete vyjít na Velký kráter, navštívit černou pláž nebo se vykoupat v termálním sirném bahenním jezírku. Zážitků vás zde čeká mnohem více.
Západní pláž v městečku Milazza
Malý přístav v městečku Lipari
Pláž v Giardini Naxos
Také budete mít k dispozici volný den na koupání v městečku Giardini Naxos. Ochutnejte místní italské speciality a prožijte den podle vašich představ.
Program tohoto nádherného poznávacího zájezdu je opravdu široký, každý den vás čeká mnoho zajímavostí k vidění a nespočetně zážitků. Poleťte s námi poznat to nejkrásnější ze Sicílie.

Velká cesta za perlami Norska

Nejzajímavější místa Norského království nabízející nevšední zážitky
 

Vydejte se s námi na cestu po Norsku. Během nezapomenutelného poznávacího zájezdu uvidíte například středověké kostely, nádherné vyhlídky na fjordy, vodopády a spoustu dalších pozoruhodností. Co vás tedy při 8denním pobytu v Norsku čeká?

Ihned po cestě z letiště se zastavíte u Hafrsfjordu, kde si připomenete kořeny Norska, navštívíte katedrálu a další místa starého města. Druhý den vás čeká pěší túra na pověstnou skalní plošinu Preikestolen tyčící se několik stovek metrů nad hladinou. Čekají vás nádherné vyhlídky na fjord a monumentální norskou krajinu.
Nádherný výhled na fjord
Největší norský fjord - Sognesfjord
Připomenutí historie Norska v Hafrsfjordu
Během poznávacího pobytu se projedete podél pobřeží Atlantiku a zažijete neopakovatelnou atmosféru ve městě Bergen. Město turistům nabízí nejen zajímavé historické památky, ale i pověstné rybí trhy a akvárium mořských živočichů. Následující den uvidíte největší norský fjord Sognefjord, vodopády Tvindefoss a další překrásná místa.
Hansovní domy v Bergenu UNESCO
Překrásné vodopády Tvindefoss
Skalní plošina Preikestolen
Na vlastní oči uvidíte největší ledovec Evropy Jostedalsbreen, užijete si procházku horským údolím, vyhlídku z hory Dalsniba i dobrodružnou Cestu orlů a Cestu Trollů, které jsou mezi turisty velice oblíbené.
Největší ledovec Evropy Jostedalsbreen
historický kostel Ringebu Stavkirke
hlavní město Oslo
Předposlední den navštívíte údolí Gudbrandsdalen, historický kostel Ringebu Stavkirke a návštěvníky oblíbený skanzen Maihaugen v Lillehammeru. Poté se přesunete do Osla, kde navštívíte nejzajímavější místa této norské metropole.

Dechberoucí Norsko nabízí mnoho k vidění, vyrazte ho poznat i vy.

Portugalsko: čarokrásné pobřeží a historie

Nejkrásnější pláže Evropy, místní speciality a památky
 

Vyjdete se s námi do Portugalska a poznejte nejznámější dovolenková letoviska této oblasti, jako jsou Faro, různá místa v Algarve, Lisabon nebo dokonce španělská Sevilla. Nejenom, že poznáte zajímavosti těchto měst, ale budete mít možnost se vykoupat v Atlantském oceánu, ochutnat místní vína a portugalskou kuchyni. Jaký je program 8denního poznávacího zájezdu po Portugalsku?

Po příletu do Fara vás čeká ubytování na pobřeží Algarve. Hned druhý den můžete okusit vody Atlantského oceánu. Pořádně si odpočiňte a načerpejte síly, ten pravý program začne hned další den. Po snídani se vydáte do hlavního města Lisabonu, kam přijedete po slavném červeném mostě (Ponte 25 de Abril). Ochutnáte zde typický dortík Pastel de Belém, projdete se po slavných lisabonských náměstích a můžete vyzkoušet jízdu historickou tramvají do čtvrti Alfama.
Tramvaj v Lisabonu
Faro, Algarve
město Tavira
Další dny vás čeká návštěva měst Faro, Olhao a Tavira. Ve Faru navštívíte historické centrum opevněné starověkými hradbami. Poté se přesunete do rybářské vesničky Olhao, v níž se pořádají tradiční portugalské trhy. Můžete se vydat i na výlet na lodičkách, který vede lagunou kolem přírodního parku Ria Formosa. Líbit se vám bude i ve městě Tavira, jež je typické algarvskou architekturou a kvetoucími bugenvileami.
Sevilla, náměstí Plaza de Espaňa
Historická tržnice ve městě Olhao
Město Silves s hradem s červenými hradbami
Také se vydáte na celodenní výlet do hlavního města španělské Andalusie, Sevilly. Budete mít možnost navštívit největší gotickou katedrálu světa, kde odpočívá sám Kryštof Kolumbus, věž La Giralda, Zlatou věž a mnoho dalších památek. I následující dny je pro vás připraven nabitý program. Například výlet do středověkého města Silves, které je známé díky maurskému hradu s červenými hradbami, nebo algarvské pohoří Monchique s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Nezapomeňte zde ochutnat místní specialitu, kuře piri-piri.
pohoří Monchique
Cabo de Sao Vincente
Náměstí ve městě Lagos
A to stále není vše. Na programu je ještě město Lagos s moderním přístavem, kostelem a náměstím Jindřicha Mořeplavce. I zde se můžete vydat na lodičky a proplout kolem krásných skalních útvarů a do jeskyní. Také navštívíte jihozápadní cíp kontinentální Evropy Cabo de Sao Vicente, tzv. konec světa. Cestou zpět nebude chybět návštěva vinic Quinta dos Vales s degustací vína.

Program je opravdu pestrý, poleťte s námi procestovat Portugalsko během jednoho z nejkrásnějších poznávacích zájezdů.

Grad Tour Portugalskem s návštěvou Porta a ochutnávkou lahodných likérů

Pokud je vám Portugalsko sympatické, tak pro vás máme ještě další dva tipy na zajímavé poznávačky.

Prvním tipem je poznávací zájezd Grand Tour Portugalskem trvající celkem 8 dní. První den přiletíte do Porta, druhého největšího portugalského města. Město se pyšní známým portským vínem a překrásnými památkami, které patří do seznamu UNESCO. Vydáte se na poutní místa Bom Jesus de Monte a Fátima, objevíte malebná města Guimaraes a Gondomar a ochutnáte višňový likér Ginja, který roztančí vaše chuťové pohárky. Nechybí ani prohlídka Lisabonu a jeho významných míst.
 
Město Porto
Historický hrad ve městě Obidonis
Poutní místo Bom Jesus

Návštěva Azorských ostrovů s koupáním v termálních pramenech

Druhým tipem je letecký poznávací zájezd na Azorské ostrovy. Během 8denního programu toho stihnete opravdu mnoho. Nejprve vás čeká přílet do Lisabonu, kde se můžete těšit na prohlídku města a večer odletíte na ostrov sopečného původu São Miguel. Navštívíte nejkrásnější jezero azorských ostrovů Lagoa do Fodo, ochutnáte místní likéry a užijete si koupání v teplé vodě termálních pramenů, lávových bazéncích a na plážích Santa Barbara s černým pískem. Prostor bude i pro navštívení památek, botanických zahrad, azorských jezer, ananasových i čajových plantáží nebo tržnice v Ponta Delgada.
 
Ostrov São Miguel
Skalnaté pobřeží Azorských ostrovů
Městečko Nordeste
Dále doporučujeme poznávací zájezdy do Portugalska:

Malta: za poznáním ostrova maltézských rytířů

Pro milovníky historie a architektury
 

Maltská metropole Valletta je plná zajímavých pamětihodností, k jejichž objevování vás zveme v rámci našeho poznávacího zájezdu na Maltu. Ne nadarmo je Valletta se svými barokními, neoklasicistními i moderními stavbami od roku 1980 součástí světového dědictví UNESCO. Můžete zde obdivovat nádherné paláce, chrámy, pevnost a městské hradby, přístav i krásné vallettské zahrady. Příjemné jsou toulky úzkými barevnými uličkami a posezení v jedné ze starých kaváren nebo nákupy v útulných obchůdcích.
Valletta při západu slunce
Velký přístav ve Vallettě
Ulička ve Vallettě
Během našeho poznávání Malty nesmí chybět výlet do „tichého“ města Mdiny. Bývalé hlavní město Malty je se svými středověkými uličkami a impozantními baštami rájem filmařů a snem fanoušků historie a architektury.
Mdina
Katedrála sv. Pavla v Mdině
Brána městské pevnosti v Mdině
Kromě koupání u moře si užijete celodenní výlet na ostrov Gozo, kde navštívíte světové unikáty ve formě prehistorických chrámů. Tento překrásný poznávací zájezd na Maltu stojí za to také kvůli kráse zdejších pláží a středomořské krajině. Líbit se bude nejen fanouškům poznávání, ale i příznivcům odpočinku.

Náš tip: Prohlédněte si velký přehled poznávacích zájezdů 2024, který jsme si pro vás připravili. Vybrat si dále můžete zájezdy:

Španělská Andalusie a její nejkrásnější místa

Poznejte jih Španělska a navštivte jeho známé skvosty

Vydejte se s námi na jih Španělska do Andalusie a poznejte blíž známá turistická místa v této oblasti, jako jsou Malaga, Gibraltar, Sevilla, Granada a mnoho dalších. Dozvíte se zajímavosti o těchto místech, ochutnáte neskutečné množství dobrot a nasajete do sebe temperamentní španělskou kulturu. Jaký je program 8denního poznávacího zájezdu po Andalusii?
 
Katedrála ve městě Malaga a výhled na město
Španělské šaty na tanec Flamenco
Granada – nejkrásnější město světa
Po příletu do Malagy vás v první řadě čeká ubytování a odpočinek. Druhý den se můžete těšit na okružní jízdu po gibraltarské skále „Rock Tour“ s návštěvou jeskyní Sv. Michala i Opičí nory. Užijete si individuální volno v centru města a při cestě zpět se zastavíte v letovisku Marbella. Prohlédnete si historické centrum včetně Pomerančového náměstí, luxusní přístav Puerto Banús a další. Další den blíže poznáte Rondu neboli Královnu bílých vesnic a nejstarší evropské město Cádiz. Ochutnat můžete vyhlášené andaluské víno Sherry v místním sklípku.

Čtvrtý den vás čeká prohlídka hlavního města Andalusie – Sevilly. Kromě návštěvy nejznámějších památek budete mít i spoustu volného času pro nákupy. Další dva dny budou v duchu objevování historických památek. Podíváte se do synagog, katedrál, květinových uliček, letohrádků, královských kaplí i arabských čtvrtí. Předposlední den budete mít spoustu osobního volna na pobřeží Costa del Sol alias Slunečném pobřeží, kde se můžete před odjezdem pořádně vykoupat.
Výhled na město Sevilla
Nejstarší evropské město Cádiz
Pláž v Costa del Sol

Návštěva Barcelony během 4denního leteckého zájezdu

Rádi byste zažili prodloužený víkend v Barceloně? Pak pro vás máme dobrou zprávu, protože si můžete užít 4denní poznávací zájezd v tomto hlavním městě Španělska. První den vás čeká odlet do španělské metropole a transfer do hotelu. Druhý den zažijete okružní jízdu městem, kouknete na slavnou katedrálu Sagrada Família, muzea, galerie nebo park Güell plný charakteristických prvků Gaudího. V rámci poznávacího zájezdu do Barcelony budete mít dostatek individuálního volna pro vaše nákupy, návštěvy místních památek a dalších zajímavostí.
Park Güell
Plaza de Espaňa v Barceloně
Národní muzeum v Barceloně

Doporučujeme další poznávací zájezdy do Španělska:

Náš tip: Užijte si víkendové poznávací zájezdy po evropských i světových metropolích po celý rok.

Návštěva tajuplné Anglie a Londýna

Prohlídka nejznámějších míst a památek zařazených na seznam UNESCO, návštěva pobřeží Brightonu a projížďka vyhlídkovou lodí po Temži. Toto a mnoho dalšího vás čeká během 6denního poznávacího zájezdu po Anglii a Londýně. Na co se ještě můžete těšit?

Po přistání v Londýně vás touto britskou metropolí provede zkušený průvodce. Uvidíte známá a vyhlášená místa, mezi která patří: Soho, Piccadilly Circus, Buckinhamský palác, Trafalgar square, Westminsterský palác, Tower a mnoho dalších. V přístavu se nalodíte na výletní loď a užijete si nezapomenutelnou plavbu po řece spojující Londýn se Severním mořem.
Big Ben - Londýn
Fontána na Trafalgar Square
Ulice Oxfordu
Následující den se po snídani vydáte vlakem do Brightonu, přímořského letoviska, kterému dominuje netradiční královský pavilon. Vychutnáte si šumění moře a třeba dostanete chuť na typický anglický pokrm fish and chips.

Třetí den se můžete těšit na celodenní výlet do historického města Salisbury, kde vás čeká gotická katedrála s nejvyšší věží v celé Británii. Následně se přesunete ke slavnému prehistorickému Stonehenge a do lázeňského města Bath.
 
Pláž v Brightonu
Stonehenge
Oxfordská univerzita
Během poznávacího zájezdu navštívíte také Oxford. Ten patří mezi nejvíce prestižní univerzity na světě a prohlédnete si v něm překrásné knihovny i univerzitní koleje. Navíc budete mít příležitost vidět mnoho lokací z filmů Harry Pottera.

Předposlední den vás čeká londýnské bankovní centrum i procházka k známé pevnosti Tower of London, kde jsou vystaveny anglické korunovační klenoty. Nesmí chybět návštěva Greenwich s Královskou observatoří a nultým poledníkem. Poslední den je určený k individuálnímu volnu, jehož čas můžete vyplnit nákupy nebo návštěvou několika známých muzeí.
Tower Bridge vedoucí přes Temži
Westminster Abbey
Zvon Big Ben v Londýně

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.