1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Dovolená v Řecku a podmínky vstupu

Dovolená v Řecku a podmínky vstupu

Pondělí, 14.12.2020

Dovolená v Řecku a podmínky vstupu

Aktuálně je povinné používat v Řecku roušku ve všech uzavřených prostorách (dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování). Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Porušení je pokutováno (150 EUR). V určitých oblastech platí povinnost nosit roušky i na veřejnosti. Pro aktuální opatření sledujte stránky Ministerstva zahraničních věcí.

S platností od 28. 9.  musí všichni cestující z České republiky předložit při vstupu do Řecka mezinárodní potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 (vydané nejdříve 72 hodin před plánovaným příletem do Řecka). Před návratem do ČR již neplatí povinnost vyplnit příjezdový formulář a po návratu podstoupit test na přítomnost nákazy COVID-19 či karanténu.

Zároveň stále platí rozhodnutí řecké vlády o povinnosti vyplnit před odletem do Řecka elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form). Vyplňuje se bez diakritiky, pouze přes Google Chrome.

Je nutné, aby formulář vyplnil každý cestující (včetně dětí) nejpozději 1 den před odletem (maximálně do 22:59 hod.). Ještě před vyplněním formuláře se musíte zaregistrovat e-mailem a heslem, po registraci vám přijde do e-mailu ověřovací odkaz, kterým registraci potvrdíte.

Při odbavení v České republice a po příletu do Řecka se každý cestující prokáže unikátním QR kódem nebo potvrzovacím e-mailem (v mobilu či vytištěným), který po vyplnění dotazníku obdrží e-mailem. Bez QR kódu nebo potvrzovacího e-mailu budete odmítnuti z přepravy.

Přehledný návod, podle kterého zvládnete formulář bez problémů vyplnit, najdete zde.

Potřebné údaje k vyplnění naleznete na cestovní smlouvě, adresu vašeho hotelu naleznete na oficiálních webových stránkách, případně kontaktujte svého prodejce.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Portugalská vláda přijala opatření o povinnosti podrobit se po příletu do destinace testu na COVID-19, který je poskytován zdarma (do obdržení výsledku testu je nutné dodržet karanténu a zdržovat se pouze na pokoji).
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Připravujeme obnovení pátečních letů na ostrov Boa Vista a Sal již od 5. 2. 2021. Zde naleznete informace pro vstup na Kapverdské ostrovy.
Představujeme vám novinku v naší nabídce – Černou Horu. Přestože tahle balkánská kráska není o moc větší než třeba Středočeský kraj, rozhodně má co nabídnout. Ne nadarmo se jí přezdívá perla Jadranu. Černá Hora se navíc stále drží mimo hledáček turistických mas, takže nápory dovolenkářů a přeplněné pláže tady nehrozí.
Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je zatím přístupný pouze za podmínky karantény.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím