1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Dovolená v Řecku a podmínky vstupu

Dovolená v Řecku a podmínky vstupu

Pondělí, 14.12.2020

Dovolená v Řecku a podmínky vstupu

Vstupní požadavky a přijatá opatření

Aktuálně je povinné používat v Řecku roušku ve všech uzavřených prostorách (dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování). Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Porušení je pokutováno (150 EUR). V určitých oblastech platí povinnost nosit roušky i na veřejnosti. Pro aktuální opatření sledujte stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Všichni cestující starší 10 let musí předložit při vstupu do Řecka mezinárodní potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 (vydané nejdříve 72 hodin před plánovaným příletem do Řecka) a nastoupit 7denní karanténu. V případě letu se společností Smartwings nebo ČSA je potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne staršího než 72 h či antigenního testu ne staršího než 24 h potřeba již před nástupem na palubu letadla (s výjimkou dětí do 5 let či osob s písemným potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 během posledních 90 dní).

Zároveň stále platí rozhodnutí řecké vlády o povinnosti vyplnit před odletem do Řecka elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form). Vyplňuje se bez diakritiky, pouze přes Google Chrome.

Je nutné, aby formulář vyplnil každý cestující (včetně dětí) nejpozději 1 den před odletem (maximálně do 22:59 hod.). Ještě před vyplněním formuláře se musíte zaregistrovat e-mailem a heslem, po registraci vám přijde do e-mailu ověřovací odkaz, kterým registraci potvrdíte.

Při odbavení v České republice a po příletu do Řecka se každý cestující prokáže unikátním QR kódem nebo potvrzovacím e-mailem (v mobilu či vytištěným), který po vyplnění dotazníku obdrží e-mailem. Bez QR kódu nebo potvrzovacího e-mailu budete odmítnuti z přepravy.

Přehledný návod, podle kterého zvládnete formulář bez problémů vyplnit, najdete zde.

Potřebné údaje k vyplnění naleznete na cestovní smlouvě, adresu vašeho hotelu naleznete na oficiálních webových stránkách, případně kontaktujte svého prodejce.

Jak je to s návratem do ČR?

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního (ne starší 24 h) nebo PCR testu (ne starší 72 h), po návratu je nutná samoizolace do předložení negativního výsledku dalšího PCR testu (do 5 dnů od příjezdu), 14 dní od návratu platí povinnost nosit mimo domov respirátory.

Výjimka z testování pro návrat do ČR

Pokud předložíte vytištěné písemné lékařské potvrzení v anglickém jazyce, při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

  • test před odletem v destinaci (pokud ho nevyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země),
  • vyplnění elektronického příjezdového formuláře,
  • test po příjezdu do ČR ani karanténa.
Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odletem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 vyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odletem/příletem u CK nebo u dané letecké společnosti.
 
Požadované lékařské potvrzení v anglickém jazyce vystaví váš lékař a potvrdí v něm, že:
  • nemáte klinické známky onemocnění COVID-19,
  • prokazatelně jste prodělali onemocnění COVID-19,
  • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
  • od prvního pozitivního výsledku PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

S dotazy ohledně potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví, které toto rozhodnutí vydalo.
 

Další články

Pro všechny cestující z ČR na území Španělska platí povinnost prokázat se při odletu z ČR i při vstupu do země mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Stejná povinnost platí při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.
Test nesmí být starší 72 hodin.
Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Naše připojištění C19 a C19+ řeší více situací spojených s onemocněním COVID-19 než běžná cestovní pojištění na trhu. Pojištění není omezeno pouze na výlohy na léčení v zahraničí (ty jsou obsaženy už v klasickém cestovním pojištění, ke kterému se připojištění sjednává), ale platí i při nutnosti zrušení cesty (storna) nebo neplánovaného pozdního návratu ze zahraničí domů.

Je před dovolenou na Madeiře potřeba podstoupit test a vyplnit zdravotní dotazník? A jak je to s návratem?

Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím