1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Zajímavé události v destinacích od ledna do dubna 2024

Zajímavé události v destinacích od ledna do dubna 2024

Středa, 29.11.2023

Zajímavé události v destinacích od ledna do dubna 2024

Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích v prvním čtvrtletí 2024. Pestrobarevné karnevaly, hudební či gastronomické festivaly, náboženské oslavy – stačí si jen vybrat a užít si na dovolené co nejvíce zážitků zdarma.
 

Omán: Muscat Festival

 • Kde: Muscat
 • Kdy: od poloviny ledna do poloviny února 2024
Jedna z největších kulturních akcí v Ománu se koná jeden měsíc v zahradách Naseem a v parku Amerat. Festival Muscat v ománské metropoli představuje zdejší kulturu od tradiční hudby přes umění a řemesla až po kulinářské speciality. Užijte si festivalové akce jako cirkusy, ohňostroje, soutěže a programy pro děti, taneční představení, velbloudí závody a vizuální show, které každoročně lákají až 100 000 diváků.

Vietnam: Tet Nguyen Dan

Navštívíte-li Vietnam počátkem února, zažijete jednu z nejzajímavějších oslav asijského světa. Svátek Tet (vietnamský Nový rok) je nejdůležitější a nejdelší v zemi. Lunární Nový rok tu probíhá jeden týden, kdy se rodiny z celého světa vrací domů na společné oslavy. Zahrnují slavnostně vyzdobené ulice, barevné květiny, hudbu, tradiční tance, závody dračích lodí, průvody s akrobaty a bubeníky, půlnoční ohňostroje nebo lampionový festival.

Dominikánská republika: Carnaval de Punta Cana

 • Kde: Punta Cana
 • Kdy: 12. až 13. února 2024, 30. až 31. března 2024
Dominikánská republika je zemí karnevalů! Nejslavnější jsou karnevaly „carnestolendas“ (masopustní úterý v únoru) a cimarrónský (podle africké tradice se slaví na konci Svatého týdne v březnu). Obě události vynikají hýřivou barevností stejně jako karnevaly v Brazílii. Dominikánské vesnice se na ně připravují několik měsíců. Oficiální den zahájení karnevalové sezóny představuje počátek hodování a ostrého nácviku měsíc před svátky.
Loď vyzdobená pro oslavu Tet Nguyen Dan
Karneval v Dominikánské republice

Kapverdy: Carnival 

Rádi byste aspoň jednou v životě prožili atmosféru velkého brazilského karnevalu? Podobně jako v předchozím dominikánském případě nemusíte jezdit až do jihoamerického Ria, protože karneval na Kapverdách vás okouzlí úplně stejně, svou bezprostředností možná ještě o trochu více. Čekají vás oslňující průvody, kostýmy, alegorické vozy, tanečnice samby, orgie barev a tvarů, hudba, ohňostroje, jídlo a zábava až do brzkých ranních hodin.

Kuba: Festival del Habano

 • Kde: Havana
 • Kdy: 18. až 25. února 2024
Kubánský doutníkový festival je největší událostí pro milovníky doutníků na světě! Jedná se o rozsáhlou oslavu proslulého kubánského fenoménu, za kterým se sjíždějí turisté skutečně ve velkém. Užijte si spoustu rozmanitých aktivit s vůní doutníků, doporučujeme především návštěvu továrny a tabákové plantáže a prohlídku výstavy o výrobě i historii doutníků. Opravdoví fajnšmekři můžou ochutnat žhavé novinky.

Arabské emiráty: Dubai Food Festival

 • Kde: Dubaj
 • Kdy: od 19. února do 6. března 2024
Nejočekávanější gastronomický svátek arabského světa, sedmnáctidenní Festival jídla, probíhá na mnoha místech po celé Dubaji. Setkáte se s ním v ikonických nákupních centrech, na tržištích i na populární pláži Jumeirah, kde najdete „plážové jídelny“ s food trucky, ukázkami vaření a uvolněnou atmosférou. Ochutnejte kulinářské speciality nejen z arabské kuchyně a nevynechejte ani doprovodné akce s živou hudbou, workshopy a zábavou pro děti i dospělé.
Tradiční výroba doutníků na Kubě

Mexiko: Jarní rovnodennost v Chichén Itzá

Tuto mimořádnou astronomickou událost v Chichén Itzá si prostě nemůžete nechat ujít. Během jarní (a podzimní) rovnodennosti stvoří sluneční paprsky na pyramidě zasvěcené opeřenému hadímu bohu Kukulcánovi stín hada. A bůh se zapadajícím sluncem postupně sestoupí po severním schodiště až k hadí kamenné hlavě u paty pyramidy... Celý den má karnevalovou atmosféru doplněnou hudbou, tancem a kostýmy.

Mauricius: Holi, festival barev

Jeden z nejradostnějších hinduistických svátků na oslavu jara, lásky a nového života startuje již v předvečer zapálením obrovských ohňů. A během dne Holi po sobě lidé házejí barevný prášek! A to nejen na přátele a rodinu, ale doslova na každého, koho potkají na ulici nebo na pláži. Naše doporučení tedy zní: pokud se tak trochu bláznivého festivalu barev chcete zúčastnit, raději si oblečte staré tričko.

Egypt: Eid Al-Fitr

Třídenní „Svátek přerušení půstu“ se nese ve znamení modliteb, příprav jídla, oslav, štědrosti a dobročinnosti. Ulice po celém Egyptě (včetně rekreačních letovisek Hurghada a Marsa Alam) jsou vyzdobené, nasvícené a plné lidí. Živo je také v noci, kdy probíhají četné kulturní akce, koncerty, taneční a jiná představení. Přestože se jedná o ryze náboženský svátek, svou pestrostí, rozsahem a zábavností zaujme každého.
Slunce za pyramidou Chichén Itzá
Svátek barev

Thajsko: Songkran

Songkran, thajský Nový rok, je nejdůležitějším festivalem v této exotické zemi na jihovýchodě Asie. Vedle náboženských obřadů tvoří typickou součást oslav vodní souboje. Ulice uzavřené pro dopravu fungují jako arény, kde se shromažďují davy lidí a cákají na sebe vodu z nádob či vodních děl. Kromě toho uvidíte i lidová vystoupení, koncerty, pouliční průvody, procesí s obrazy Buddhy, soutěže krásy, thajské tance a závody lodí.

Senegal: Filmový festival Femmes Afrique

 • Kde: Dakar
 • Kdy: duben 2024
Zajímavým zážitkem pro vás může být návštěva filmového festivalu „Africké ženy“. Probíhá jeden týden v kinech, na školách i v ulicích hlavního senegalského města Dakaru a jeden týden po celé zemi. Projekce jsou zdarma a otevřené pro všechny. Jedinou nevýhodu představuje fakt, že filmy jsou ve francouzštině nebo mají francouzské titulky. Okusit autentickou atmosféru moderního afrického umění však rozhodně stojí za to.

Zanzibar: Full Moon Party

 • Kde: Kendwa a další letoviska
 • Kdy: každou sobotu kolem úplňku
I na Zanzibaru se uchytila tradice známá např. z Thajska, noční plážová slavnost za měsíčního úplňku. Nejznámější zanzibarská úplňková párty se koná na vyhlášené pláži Kendwa každou sobotu po (nebo blízko) úplňku. Těšte se na nonstop hudbu, bubny, tanec, degustaci mořských plodů a akrobatické show ve světle plážových ohňů. Protančete noc v africkém rytmu a k ránu se vykoupejte v moři za východu slunce.
Oslavy thajského Nového roku Songkranu

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.