1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Středa, 8.2.2023

Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Přinášíme vám tipy, kde můžete strávit letošní Velikonoce. Poleťte v dubnu poznat africký Senegal, rovníkovou KeňuKapverdy s nepřeplněnými plážemi, orientální Omán a KatarEgypt s korálovými útesy, karibskou Dominikánskou republiku, PanamuKubu, impozantní Dubaj, exotické Maledivy, pestrobarevné Mexiko, Mauricius s nedotčenou přírodou, oblíbený Zanzibar nebo Tunisko. Naše nabídka je široká a každá z destinací nabízí jedinečné zážitky. Oslavte Velikonoce na pláži.

Senegal

Senegalu si můžete užít skvělou dovolenou. Čekají na vás nádherné dlouhé pláže a průzračné moře, kvůli kterému sem míří mnoho cestujících. Vyrazte do hlavního města Dakaru, kde se mísí většina kultury země. V jeho rušném centru uvidíte vše od muzeí a galerií až po trhy pod širým nebem s nepřebernou nabídkou produktů a suvenýrů.

A jak se v Senegalu slaví Velikonoce? Každý rok na Velký pátek připravují senegalští katolíci tradiční pochoutku zvanou ngalakh, kterou si vychutnávají o velikonočním víkendu. Je to kaše vyrobená z prosa, arašídové pasty, ovoce baobabu, cukru a vanilky. Tradicí je sdílení jídla s rodinou a sousedy během náboženských svátků. Jde o důležitou součást senegalské kultury míru a jednoty.

Dovolená na Velikonoce bude v Senegalu báječná.

Doporučujeme tyto hotely v Senegalu

Načítám...
Senegal, národní park Niokolo Koba

Kapverdské ostrovy

Kapverdy se nacházejí u západního pobřeží Afriky a tvoří je 10 ostrovů v Atlantickém oceánu. Je zde slunečné počasí po celý rok a to znamená, že jsou ideální destinací i pro dovolenou na Velikonoce. Zamilujete si je pro své dlouhé písečné pláže a moderní hotely. Nejoblíbenějším ostrovem Kapverd je ostrov Sal, který je obdivuhodný svou krajinou podobnou měsíci. Hlavním lákadlem je zde pláž, která se táhne podél pobřeží v délce osmi kilometrů. Na ostrově Boa Vista najdete zhruba 55 kilometrů pláží. Zvláštní zmínku si zaslouží Praia Chave díky svým dunám, které mění tvar.

Jak se slaví Velikonoce na Kapverdách? Kapverdy jsou převážně katolickou zemí a Velikonoce patří k největším náboženským oslavám roku. V řadě měst jsou slavnosti, které trvají až do nedělních časných hodin.

Rezervujte si velikonoční dovolenou na Kapverdách.

Doporučujeme tyto hotely na Kapverdách

Načítám...
Kapverdy, ostrov Sal

Omán

Omán je bohatě historický region zasazený do majestátní pouštní krajiny. Nachází se na východě Arabského poloostrova a jeho poloha v subtropickém pásu znamená, že země má po celý rok teplé počasí. Omán je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantické pobyty ve dvou. Země se chlubí také širokou škálou turistických atrakcí a zajímavých míst, jako jsou například nejvyšší hora Jebel Shams nebo hlavní město Muscat. Skutečným klenotem jsou velké paláce a mešity. K relaxaci využijete fantastické pláže.

Dopřejte si o Velikonocích vše, co Omán nabízí.

Doporučujeme tyto hotely v Ománu

Načítám...
Omán, pobřeží

Egypt

Egypt, oblíbená prázdninová destinace, je ideální pro dovolenou o Velikonocích. V Hurghadě i Marse Alam na vás čekají bílé pláže s průzračně čistou vodou. Jedná se o jednu z nejlepších světových potápěčských lokalit, kde můžete vyzkoušet nepřeberné množství vodních sportů.

Jak se slaví Velikonoce v Egyptě? I když je Egypt muslimskou zemí, tak zde žije mnoho koptských křesťanů, kteří je slaví. 50 dní před Velikonoční nedělí drží půst a týden před ní probíhají modlitby a oslavy. V pondělí, o svátku jara, pak probíhají rodinné pikniky v zahradách a parcích. Jídlo se většinou skládá z ryb, vajec a cibule.

Poleťte si užít Velikonoce do Egypta.

Doporučujeme tyto hotely v Egyptě

Načítám...
Egypt, pyramidy

Další tipy na destinace, kde můžete prožít skvělé Velikonoce

Další články

Máme pro vás 10 tipů, proč musíte aspoň jednou v životě na dovolenou do Vietnamu. Pláže ostrova Phu Quoc, nejdelší skleněný most na světě, nádherná příroda, skvělé jídlo – a zájezdy do Vietnamu jsou teď navíc snadno dostupné bez mezipřistání!
Inspirujte se desítkou tipů, jak si užít dovolenou na Kubě. Plavání s delfíny, stará Havana, krásné pláže, úžasné údolí Viñales, rybaření, potápění a další aktivity. Zájezdy na Kubu jsou nyní rychle a pohodlně bez mezipřistání!
Zapomeňte na hodinová čekání na letištích a vyrazte s námi na exotickou dovolenou bez složitého přestupování. Dopřejte si jedinečnou cestu na palubě luxusních letadel nabízejících pohodlný a především rychlejší let. Do destinace přiletíte naprosto odpočinutí a připravení si užít nezapomenutelné chvíle na bílých plážích obklopených křišťálově modrým mořem.
Pomáhat je lidské, a pokud se takový příklad objeví v cestovním ruchu, máme z něho dvakrát větší radost. Přesně takový je příběh paní Terezy, který ukazuje a inspiruje, jak málo stačí k tomu, abychom někoho udělali alespoň o trošku šťastnějším.
Jordánsko je zemí nevšedních zážitků jako výlet do pouště, potápění u korálů či prohlídka památek v čele s Petrou, městem vytesaným do skály Nabatejci. Přesvědčte se sami a objevte skvělou kombinaci výletů a pohodové relaxace v luxusních letoviscích Jordánska.
Poznejte to nejhezčí ze Sicílie, přírodu Norska, historii na Maltě, krásy portugalského pobřeží a Španělska či tajuplnou Anglii v rámci poznávacího zájezdu..