1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Středa, 8.2.2023

Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Přinášíme vám tipy, kde můžete strávit letošní Velikonoce. Poleťte v dubnu poznat africký Senegal, rovníkovou KeňuKapverdy s nepřeplněnými plážemi, orientální Omán a KatarEgypt s korálovými útesy, karibskou Dominikánskou republiku, PanamuKubu, impozantní Dubaj, exotické Maledivy, pestrobarevné Mexiko, Mauricius s nedotčenou přírodou, oblíbený Zanzibar nebo Tunisko. Naše nabídka je široká a každá z destinací nabízí jedinečné zážitky. Oslavte Velikonoce na pláži.

Senegal

Senegalu si můžete užít skvělou dovolenou. Čekají na vás nádherné dlouhé pláže a průzračné moře, kvůli kterému sem míří mnoho cestujících. Vyrazte do hlavního města Dakaru, kde se mísí většina kultury země. V jeho rušném centru uvidíte vše od muzeí a galerií až po trhy pod širým nebem s nepřebernou nabídkou produktů a suvenýrů.

A jak se v Senegalu slaví Velikonoce? Každý rok na Velký pátek připravují senegalští katolíci tradiční pochoutku zvanou ngalakh, kterou si vychutnávají o velikonočním víkendu. Je to kaše vyrobená z prosa, arašídové pasty, ovoce baobabu, cukru a vanilky. Tradicí je sdílení jídla s rodinou a sousedy během náboženských svátků. Jde o důležitou součást senegalské kultury míru a jednoty.

Dovolená na Velikonoce bude v Senegalu báječná.

Doporučujeme tyto hotely v Senegalu

Načítám...
Senegal, národní park Niokolo Koba

Kapverdské ostrovy

Kapverdy se nacházejí u západního pobřeží Afriky a tvoří je 10 ostrovů v Atlantickém oceánu. Je zde slunečné počasí po celý rok a to znamená, že jsou ideální destinací i pro dovolenou na Velikonoce. Zamilujete si je pro své dlouhé písečné pláže a moderní hotely. Nejoblíbenějším ostrovem Kapverd je ostrov Sal, který je obdivuhodný svou krajinou podobnou měsíci. Hlavním lákadlem je zde pláž, která se táhne podél pobřeží v délce osmi kilometrů. Na ostrově Boa Vista najdete zhruba 55 kilometrů pláží. Zvláštní zmínku si zaslouží Praia Chave díky svým dunám, které mění tvar.

Jak se slaví Velikonoce na Kapverdách? Kapverdy jsou převážně katolickou zemí a Velikonoce patří k největším náboženským oslavám roku. V řadě měst jsou slavnosti, které trvají až do nedělních časných hodin.

Rezervujte si velikonoční dovolenou na Kapverdách.

Doporučujeme tyto hotely na Kapverdách

Načítám...
Kapverdy, ostrov Sal

Omán

Omán je bohatě historický region zasazený do majestátní pouštní krajiny. Nachází se na východě Arabského poloostrova a jeho poloha v subtropickém pásu znamená, že země má po celý rok teplé počasí. Omán je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantické pobyty ve dvou. Země se chlubí také širokou škálou turistických atrakcí a zajímavých míst, jako jsou například nejvyšší hora Jebel Shams nebo hlavní město Muscat. Skutečným klenotem jsou velké paláce a mešity. K relaxaci využijete fantastické pláže.

Dopřejte si o Velikonocích vše, co Omán nabízí.

Doporučujeme tyto hotely v Ománu

Načítám...
Omán, pobřeží

Egypt

Egypt, oblíbená prázdninová destinace, je ideální pro dovolenou o Velikonocích. V Hurghadě i Marse Alam na vás čekají bílé pláže s průzračně čistou vodou. Jedná se o jednu z nejlepších světových potápěčských lokalit, kde můžete vyzkoušet nepřeberné množství vodních sportů.

Jak se slaví Velikonoce v Egyptě? I když je Egypt muslimskou zemí, tak zde žije mnoho koptských křesťanů, kteří je slaví. 50 dní před Velikonoční nedělí drží půst a týden před ní probíhají modlitby a oslavy. V pondělí, o svátku jara, pak probíhají rodinné pikniky v zahradách a parcích. Jídlo se většinou skládá z ryb, vajec a cibule.

Poleťte si užít Velikonoce do Egypta.

Doporučujeme tyto hotely v Egyptě

Načítám...
Egypt, pyramidy

Další tipy na destinace, kde můžete prožít skvělé Velikonoce

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Klidná vodní hladina rozkládající se do nekonečna na horizontu. Ať už z lehátka nebo přímo z bazénu, tenhle pohled si zamiluje úplně každý. Doporučíme vám hotely s infinity bazénem. Dopřejte si novou dimenzi dovolené!
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Nenechte si utéct slevy, výhodu děti zdarma a bezplatnou změnu či storno zájezdu zdarma. Letní dovolená s nejlepšími výhodami už jen do 28. 2.!
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Na rok 2023 máme několik nováčků. Vybírejte z méně známých lokalit Turecka, Jordánska i blízkých moří s nádhernými plážemi, kde se nemusíte obávat davů turistů.