1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Velikonoce 2024 u moře

Velikonoce 2024 u moře. Poznejte exotické zvyky a tradice

Pondělí, 19.2.2024

Velikonoce 2024 u moře. Poznejte exotické zvyky a tradice

Máme pro vás tipy, kde strávit letošní Velikonoce. Využijte volných dnů 29. 3. - 1. 4. 2024 a poleťte s námi poznat africký Senegal, rovníkovou KeňuKapverdy s liduprázdnými plážemi, orientální Omán a Katar, Egypt s korálovými útesy, karibskou Dominikánskou republiku, PanamuKubu, impozantní Dubaj, exotické Maledivy, pestrobarevné Mexiko, Mauricius s nedotčenou přírodou nebo oblíbený Zanzibar. Naše nabídka je široká a každá z destinací nabízí jedinečné zážitky. Oslavte Velikonoce 2024 na pláži.

Dominikánská republika

Mezi našimi tipy na Velikonoce u moře nemůže chybět Dominikánská republika. Karibská ostrovní kráska se často umisťuje na předních místech žebříčků destinací s nejhezčími plážemi světa. A úchvatné pláže nejsou jediným lákadlem Dominikánské republiky. Fascinující tropická příroda, koloniální památky, jedinečná atmosféra znějící rytmy merengue a také Karneval v Punta Cana – to vše vás o letošních Velikonocích čeká v Dominikánské republice. S EXIM tours navíc poletíte pohodlně přímým letem!

Jak se slaví Velikonoce v Dominikánské republice? Většinu obyvatel Dominikánské republiky tvoří křesťané, z toho důvodu se zde setkáte s typicky křesťanskými velikonočními tradicemi. Dominikánci o Velikonocích jezdí na výlety a návštěvy za početným příbuzenstvem a ve městech se konají různá náboženská procesí.

Doporučujeme tyto hotely v Dominikánské republice

Načítám...

Vietnam

Letos poprvé s námi můžete letět na Velikonoce do Vietnamu přímým letem. Představte si, jak přivítáte jaro relaxací na bílých plážích ostrova Phu Quoc, které jsou proslulé jemným bílým pískem. Moře je zde mělké a palmy slibují příjemný stín. Díky skvěle vybaveným hotelům a exotické krajině Vietnamu si užijete velikonoční dovolenou plnou jedinečných zážitků a chutí.

Jak se slaví Velikonoce ve Vietnamu? Vietnamci oslavují příchod jara. S velikonočními oslavami se někde můžete setkat díky přebírání západních tradicí a svátků.
 

Doporučujeme tyto hotely ve Vietnamu

Načítám...

Senegal

Senegalu si můžete užít skvělou velikonoční dovolenou. Čekají na vás nádherné dlouhé pláže a průzračné moře, kvůli kterému sem míří mnoho cestujících. Vyrazte do hlavního města Dakaru, kde se mísí většina kulturních vlivů z celé země. V jeho rušném centru uvidíte vše od muzeí a zajímavých staveb přes trhy pod širým nebem až po pláže. 

A jak se v Senegalu slaví Velikonoce? Každý rok na Velký pátek připravují senegalští katolíci tradiční pochoutku zvanou ngalakh, kterou si vychutnávají o velikonočním víkendu. Je to kaše vyrobená z prosa, arašídové pasty, ovoce baobabu, cukru a vanilky. Tradicí je sdílení jídla s rodinou a sousedy během náboženských svátků. Jde o důležitou součást senegalské kultury míru a jednoty.

Doporučujeme tyto hotely v Senegalu

Načítám...
Mosquée de la Divinité, Dakar, Senegal

Kapverdské ostrovy

Kapverdy, souostroví ležící v Atlantském oceánu při západním pobřeží Afriky, se pyšní slunečným počasím po celý rok. Jde tedy o ideální destinaci pro dovolenou na Velikonoce. Kapverdské ostrovy si zamilujete pro jejich dlouhé písečné pláže a moderní hotely poskytující veškeré pohodlí. Nejoblíbenějším ostrovem Kapverd je ostrov Sal, který je obdivuhodný svou krajinou podobnou měsíci. Hlavním lákadlem Salu je pláž, která se táhne podél pobřeží v délce osmi kilometrů. Na ostrově Boa Vista najdete zhruba 55 kilometrů pláží. Zvláštní zmínku si zaslouží Praia Chave díky svým dunám, které mění tvar.

Jak se slaví Velikonoce na Kapverdách? Kapverdy jsou převážně katolickou zemí a Velikonoce patří k největším náboženským oslavám roku. V řadě měst se konají slavnosti, které trvají desítky hodin.

Rezervujte si velikonoční dovolenou na Kapverdách.

Doporučujeme tyto hotely na Kapverdách

Načítám...
Sal, Kapverdy

Omán

Poznejte o Velikonocích jedinečnou krásu Ománu. Tradiční arabské domy, bohaté trhy vonící orientem a neskutečné přírodní krásy od impozantních hor a větrem ošlehaných pouští až po panenské pobřeží oceánu. Tahle pohádková země zasazená do majestátní pouštní krajiny se nachází na východě Arabského poloostrova a její poloha v subtropickém pásu zaručuje teplé počasí po celý rok. Omán je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantické pobyty ve dvou. Země se chlubí širokou škálou turistických atrakcí a zajímavých míst. Skutečným klenotem jsou impozantní ománské paláce a mešity. K relaxaci využijete fantastické pláže na břehu Indického oceánu.

Dopřejte si o Velikonocích vše, co Omán nabízí.

Doporučujeme tyto hotely v Ománu

Načítám...
Omán, pobřeží

Spojené arabské emiráty

Co takhle odletět na Velikonoce 2024 za teplem a luxusem Spojených arabských emirátů? Krásné pláže a hotely se špičkovým servisem, nejpřepychovější nákupní centra, tradiční tržiště i výstřelky moderní architektury, exotická krajina a úžasné zábavní parky, tak mohou vypadat vaše Velikonoce ve Spojených arabských emirátech.

Doporučujeme tyto hotely ve Spojených arabských emirátech

Načítám...
Náš tip: Při nákupu zájezdu do Abú Dhabí do 29. 2. 2024 získáte vstupenku do zábavního parku ZDARMA.
 
Dubaj, SAE

Egypt

Egypt, oblíbená prázdninová destinace, je díky příjemným březnovým a dubnovým teplotám ideální pro dovolenou o Velikonocích. V Hurghadě i Marse Alam na vás čekají bílé pláže s průzračně čistou vodou. V jedné ze světově nejlepších potápěčských lokalit můžete vyzkoušet nepřeberné množství vodních sportů a obdivovat krásy podmořského světa obklopeni dostupným all inclusive luxusem.

Jak se slaví Velikonoce v Egyptě? I když je Egypt muslimskou zemí, žijí zde také koptští křesťané, kteří Velikonoce tradičně slaví. Padesát dní před Velikonoční nedělí drží půst a týden před ní se účastní modliteb a oslav. V pondělí, o svátku jara, pak probíhají rodinné pikniky v zahradách a parcích. Jídlo se většinou skládá z ryb, vajec a cibule.

Poleťte si užít tak trochu jiné Velikonoce do Egypta.

Doporučujeme tyto hotely v Egyptě

Načítám...
Egypt, pyramidy

Kuba

Chcete zažít opravdu pestrobarevné Velikonoce u moře? Vsaďte na Kubu. Největší karibský ostrov vám učaruje nejen katalogovými plážemi, ale hlavně jedinečnou atmosférou, kterou má na svědomí všudypřítomná hudba, tanec, stará americká auta, koloniální architektura, vřelost a optimismus místních i neskutečná exotická příroda. Na Kubu létáme pohodlně přímým letem!

Doporučujeme tyto hotely na Kubě

Načítám...

Maledivy

Velikonoce v obklopení průzračného oceánu, kde si užijete dokonalou relaxaci – to slibují Maledivy a jejich luxusní resorty s vodními vilami. Pronajměte si jednu z nich a užijte si opalování na bělostné pláži v absolutním ráji, potápění u korálových útesů a romantické západy slunce nad Indickým oceánem.

Doporučujeme tyto hotely na Maledivách

Načítám...

Mauricius

Také na Mauriciu díky tropickému klimatu prožijete dokonalé Velikonoce u moře. Nechte se oslnit bělostí pláží, modří zátok, sedmi-barevností písečných dun a pestrostí mauricijských trhů. Kromě toho můžete na tomto „rajském ostrově“ obdivovat impozantní chrámy, koloniální vily a vodopády.

Doporučujeme tyto hotely na Mauriciu

Načítám...

Další tipy na destinace, kde můžete prožít skvělé Velikonoce

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.