1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Pátek, 1.4.2022

Kde letos strávíte Velikonoce? Na dovolené u moře!

Přinášíme vám tipy, kde můžete strávit letošní Velikonoce. Poleťte v dubnu poznat africký Senegal, Kapverdy s nepřeplněnými plážemi, orientální Omán, Egypt s korálovými útesy, karibskou Dominikánskou republiku a Kubu, impozantní Dubaj, pestrobarevné Mexiko, Mauricius s nedotčenou přírodou, oblíbené Turecko nebo Tunisko. Vybrat si můžete i poznávací zájezd na Srí Lanku. Naše nabídka je široká a každá z destinací nabízí jedinečné zážitky. Oslavte Velikonoce na pláži.

Další tipy na destinace, kde můžete prožít skvělé Velikonoce

Senegal

Senegalu si můžete užít skvělou dovolenou. Čekají na vás nádherné dlouhé pláže a průzračné moře, kvůli kterému sem míří mnoho cestujících. Vyrazte do hlavního města Dakaru, kde se mísí většina kultury země. V jeho rušném centru uvidíte vše od muzeí a galerií až po trhy pod širým nebem s nepřebernou nabídkou produktů a suvenýrů.

A jak se v Senegalu slaví Velikonoce? Každý rok na Velký pátek připravují senegalští katolíci tradiční pochoutku zvanou ngalakh, kterou si vychutnávají o velikonočním víkendu. Je to kaše vyrobená z prosa, arašídové pasty, ovoce baobabu, cukru a vanilky. Tradicí je sdílení jídla s rodinou a sousedy během náboženských svátků. Jde o důležitou součást senegalské kultury míru a jednoty.

Dovolená na Velikonoce bude v Senegalu báječná.

Doporučujeme tyto hotely v Senegalu

Načítám...
Senegal, národní park Niokolo Koba

Kapverdské ostrovy

Kapverdy se nacházejí u západního pobřeží Afriky a tvoří je 10 ostrovů v Atlantickém oceánu. Je zde slunečné počasí po celý rok a to znamená, že jsou ideální destinací i pro dovolenou na Velikonoce. Zamilujete si je pro své dlouhé písečné pláže a moderní hotely. Nejoblíbenějším ostrovem Kapverd je ostrov Sal, který je obdivuhodný svou krajinou podobnou měsíci. Hlavním lákadlem je zde pláž, která se táhne podél pobřeží v délce osmi kilometrů. Na ostrově Boa Vista najdete zhruba 55 kilometrů pláží. Zvláštní zmínku si zaslouží Praia Chave díky svým dunám, které mění tvar.

Jak se slaví Velikonoce na Kapverdách? Kapverdy jsou převážně katolickou zemí a Velikonoce patří k největším náboženským oslavám roku. V řadě měst jsou slavnosti, které trvají až do nedělních časných hodin.

Rezervujte si velikonoční dovolenou na Kapverdách.

Doporučujeme tyto hotely na Kapverdách

Načítám...
Kapverdy, ostrov Sal

Omán

Omán je bohatě historický region zasazený do majestátní pouštní krajiny. Nachází se na východě Arabského poloostrova a jeho poloha v subtropickém pásu znamená, že země má po celý rok teplé počasí. Omán je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantické pobyty ve dvou. Země se chlubí také širokou škálou turistických atrakcí a zajímavých míst, jako jsou například nejvyšší hora Jebel Shams nebo hlavní město Muscat. Skutečným klenotem jsou velké paláce a mešity. K relaxaci využijete fantastické pláže.

Dopřejte si o Velikonocích vše, co Omán nabízí.

Doporučujeme tyto hotely v Ománu

Načítám...
Omán, pobřeží

Egypt

Egypt, oblíbená prázdninová destinace, je ideální pro dovolenou o Velikonocích. V Hurghadě i Marse Alam na vás čekají bílé pláže s průzračně čistou vodou. Jedná se o jednu z nejlepších světových potápěčských lokalit, kde můžete vyzkoušet nepřeberné množství vodních sportů.

Jak se slaví Velikonoce v Egyptě? I když je Egypt muslimskou zemí, tak zde žije mnoho koptských křesťanů, kteří je slaví. 50 dní před Velikonoční nedělí drží půst a týden před ní probíhají modlitby a oslavy. V pondělí, o svátku jara, pak probíhají rodinné pikniky v zahradách a parcích. Jídlo se většinou skládá z ryb, vajec a cibule.

Poleťte si užít Velikonoce do Egypta.

Doporučujeme tyto hotely v Egyptě

Načítám...
Egypt, pyramidy
Vybrali jste si vaši velikonoční dovolenou? Teď už jen stačí ověřit informace o možnostech a podmínkách cestování, které pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Další články

Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2023 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Během zájezdu na Tenerife si užijete překrásné pláže, četná obchodní centra a řadu zábavních parků včetně zoologických zahrad, ve kterých nechybí živá vystoupení kosatek a delfínů. Přečtěte si, co dělat a co vidět na dovolené na Tenerife.
Přemýšlíte, že byste letos Vánoce či Silvestr prožili mimo ČR a nejlépe někde v teple? Máme pro vás tipy na nejlepší destinace a zájezdy na sváteční dovolenou. Také vám prozradíme, jak se slaví Vánoce v exotice.
Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Nenechte si utéct nejlepší ceny, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 31. 12. 2022. Nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Spatřete na vlastní oči nejhezčí místa Zanzibaru a inspirujte se tím nejlepším, co na Zanzibaru stojí za to vidět a zažít, ať už vás láká relaxační nebo aktivní dovolená.