Řecko

Dovolená v Řecku je pro celou rodinu

Vítejte v Řecku!

Kdo by nemiloval Řecko! Zemi olympských bohů, hrdých obyvatel a tisícileté historie. Tady vznikla evropská civilizace… a demokracie. Řecko je milované turisty z mnoha důvodů – je to bezpečná země, má ideální klima a nádherné moře, antické památky, středomořskou kuchyni, která je ideálem nutričních terapeutů, není extrémně drahé a je nesmírně rozmanité. A jako bonus nabízí vstřícnou a přátelskou povahu svých obyvatel.

Kam zamířit během dovolené v Řecku

Je těžké si v Řecku vybrat jednu oblast. Nejlépe je poznat všechny a postupně. Každým rokem můžete objevovat nová místa a nikdy nebudete zklamaní. Osobitost pevninského Řecka s Olympskou riviérou a poloostrovy Attikou, Peloponésem a tříprstým Chalkidiki si nezadá s originalitou ostrovů. Od nejsvěžejších a nejzelenějších Jónských ostrovů na západním pobřeží, jako jsou Korfu (Kerkyra), Lefkada, Kefalonie nebo Zakynthos, přes Kykladské souostroví reprezentované ostrovy Milos, Ios nebo Santorini až po nejžhavější a nejsušší ostrovy v souostroví Dodekanésy, ostrovy Rhodos, Kos a Karpathos. A samozřejmě je tu Kréta, největší řecký ostrov s nejstarší minojskou historií.
Lodě u pobřeží Řecka

Proč se vydat do Řecka na dovolenou

Náš tip: Láká vás dovolená v Řecku? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Řecka.
  1. Koupání a slunění na plážích. Věděli jste, že téměř 5 stovek řeckých pláží se může chlubit mezinárodním oceněním kvality „Modrá vlajka“? 
  2. Poznávání antických památek. Takřka dvě desítky z nich střeží UNESCO jako poklady světového kulturního dědictví.
  3. Vodní sporty. Oblíbenými aktivitami jsou surfování a potápění.
  4. Trekking a výšlapy. Řecko je také jednou z nejhornatějších zemí Evropy, hřebeny hor se táhnou ve výškách kolem 2 500 metrů.
  5. Ochutnávky tradiční řecké gastronomie. Olivy, čerstvá zelenina, ryby, mořské plody a víno… nic zdravějšího neexistuje.

Otázky a odpovědi o dovolené v Řecku

Proč si vybrat pro dovolenou Řecko?
Jaké jsou nejkrásnější oblasti v Řecku?
Které destinace v Řecku jsou nejpopulárnější u Čechů?

Mapa - Řecko


Nejlépe hodnocené hotely - Řecko